Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamilo1888    61

Też mam borwo i się zastanawiam czy skracać. Co da modus w dawce 0,3 l/ha? Nie za mała dawka by usztywnić czy wystarczająca dla tej odmiany?

mozna dać 0,4L a nawet i do 0,6 L ale ja dawałem 0,4L w fazie I kolanka i ładnie skróciło , lepiej niz w Fredro :) a dokładnie to po żniwach Ci powiem jak z Borwem bo pierwszy raz tą odmiane wziałem z centrali . 

Tylko czy teraz jak jare mają 3 listki to dawać saletre 1 dawke czy nie bo ojciec już chce siać a ja sam niewiem czy nie za wcześnie ?

 

na jare powinno sie dawać pod korzeń azot i w fazie strzelania w źbło a nie w flagówkę , bo najwiecej pobiera azotu w strzelanie w źbło i to jest najwiekszy współczynik powodujący wielkość plonu , na flagówkę to mozna odżywkę dolistnie NPK + B + Cu  . a jesli nie dawałes pod korzeń nic azotu no to sypnij bo bodajże od 1-2 lisci roslina dopiero zaczyna pobierać korzeniami dobrze nawóz z ziemi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

W  jakich  proporcjach  proponujecie    mocznik+ tytanit+siarczan mag.7w.  +kristalon pomarańczowy    na  pszenżyto  zimowe  Fredro.    250 l/wody  na/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

w jakiej fazie najlepiej pryskać od grzyba pszenżyto,, na raz" i jakimi środkami proponujecie ? 

ja dawałem 25 kg magnezu(7w),75 moczniku,2kg miedzi/600l/2ha

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

w jakiej fazie to dałeś krzewienie ? bo to 37.5kg na ha mocznika wiec jak teraz i nic sie nie stało to pogratulować ;) a grzyb na raz jak nie masz presji teraz, to flagowy ochronić falconem bądź czymś lepszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

tak w fazie krzewienia,stężenie w normie bo 12,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

W  jakich  proporcjach  proponujecie    mocznik+ tytanit+siarczan mag.7w.  +kristalon pomarańczowy    na  pszenżyto  zimowe  Fredro.    250 l/wody  na/ha.

12,5 kg-15kg Mocznik + 12,5 kg Siarczan Magnezu + 5 kg Kristalon + 0,4L Tytanit 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

ja dałem 25kg na 400l i to za mało faza 1 kolanko, jak minie 10 dni jadę 2 raz i dam zgodnie z norma do 20kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Pryskacie już może jare?Ja się przymierzam na dniach bo siałem po polu ugorowanym trochę.Pryskał będę apyrosem pszenżyto jare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Witam.Pryskacie już może jare?Ja się przymierzam na dniach bo siałem po polu ugorowanym trochę.Pryskał będę apyrosem pszenżyto jare.

Ja wczoraj pryskałem jęczmień jary Mustangiem Forte 0,8l/ha. Przedplonem na części była trawa, na reszcie kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

12,5 kg-15kg Mocznik + 12,5 kg Siarczan Magnezu + 5 kg Kristalon + 0,4L Tytanit 

 

Dzięki  -  a tego  Kristanolu  nie za dużo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Dzięki  -  a tego  Kristanolu  nie za dużo ? 

 

To zależy od zasobności portfela, Dla jednych to za dużo, dla drugich w sam raz :)


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15910    0

Witam.Mam pytanie odnośnie pszenżyta jarego ponieważ na polu występują żółte place gdzie pszenżyto zamiera.Jest to nowa dzierżawa i podejrzewam że to brak składników(co prawda 200 kg npk(polifoska) i 200 kg (salmagu)poszło) .Czy mogę teraz jak przeżyło ma 3 listki pojechać z odrzywka npk +mikro i czy da coś dodatnie tytanitu?jeżeli tak to w jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

a co polecacie na zabieg T2 w pszenżycie ozimym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja bede stosował na T2 Falcon 0,6l/ha myslałem jeszcze nad Duetem Ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56
Napisano (edytowany)

Witam.Mam pytanie odnośnie pszenżyta jarego ponieważ na polu występują żółte place gdzie pszenżyto zamiera.Jest to nowa dzierżawa i podejrzewam że to brak składników(co prawda 200 kg npk(polifoska) i 200 kg (salmagu)poszło) .Czy mogę teraz jak przeżyło ma 3 listki pojechać z odrzywka npk +mikro i czy da coś dodatnie tytanitu?jeżeli tak to w jakich ilościach?

Wygląda na niskie pH. Raczej nic z tym nie zrobisz w tej chwili. Po zniwach wapnowanie i problem zniknie ;)

Edytowano przez marcus1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

witam po niedzieli planuje dac na pszenzyto 0.6l moddusa 10kg mocznika 10 kg siarczanu 5 kg plonwitu opty i 0.4l tytanitu czy taka mieszanina bedzie ok pszenżyto w fazie drugiego kolanka czy moddus nie zaszkodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Witam ma problem 10dni temu pryskałem pszenżyto środkiem Mustang 306 se w dawce na 220l wody dałem trochę więcej niż pół butelki 0,5l wczoraj zauważyłem że pszenżyto zaczeło od dołu żółknąć.Czy to jest normalne po zastosowaniu tego środka czy może dałem za mocną dawkę czy to pszenżyto uschnie całkiem co z tym zrobić aby uratować to pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Więcej niż  pół  butelki  0,5 litra  czyli około  0,3 litra? na  jaką powierzchnię ? ile  lejesz  wody  na  ha też nie  piszesz  , więc sprecyzuj ..... powinno  się  dawać około  ,0,5  - 0,6 litra na  ha.

to  raczej jakieś  choroby  grzybowe ....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Na 1ha pola daję 300l wody
Na 80arów pszenżyta dałem 200l wody i ok 300ml środka
wieczorem wstawie fotki pszenżyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj