Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość

Co polecacie na miotłe i chwasty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Jeżeli to miotła to muszę zrobić poprawkę bo będzie sajgon później. Chyba prysnę Axialem ale to już strasznie drogo wszytko razem wyjdzie. Czy na samą miotłę jakieś tańsze rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Kamilo1888- czemu do tej mieszanki dodawałeś jeszcze Fastac?

 

 
Fastac dawalem zapobiegawczo  aby mi nie zjadły , na jesieni był mały nalot mszyc , ale przymrozki je usuneły z plantacji i oby sie bez integracji srodków , a czytałem że czasem lepiej na wiosne dać i po takiej zimie jak w tym roku mogły sie pochować gdzieś te insekty wiec wole spać spokojnie na kłosa też dostanie dawke od insektór 

 

Panowie czy na T1 w pszenżycie VIRTUOZ będzie dobry ??

Moge go połączyć z odżywkami i antywylegaczem czy lepiej osobno ??

Po jakim czasie od oprysku odżywkami i antywylegaczem moge pryskać na chwasty ??

Tak bedzie dobry tylko daj zalecaną wyższą dawkę czyli 1,25 L , i możesz łaczyć  bez obaw jedynie ( moddus z manganem nie mieszaj bo nie wolno tak pisze w tabeli z syngenty) . szkoda że Ci sie nie udało spryskać od chwastu ale daj z 5-7 dni miedzy zabiegami 

 

 

PONAWIAM PYTANIE

 

witam posiadam pszenżyto tomko i fredro moje pytanie czy przy nawożeniu 102 N/ha moze się położyć ziemia V klasa. Na pierwszą dawkę azotu poszła saletra 180 kg jutro planuje zasiać II dawkę saletry 120kg tylko nie chcę ani pszesadzić ani pożałować. Dodam że po I dawce pszenżyto wygląda b.ładnie jest ciemne i dobrze rozkrzewione nawet powiem że za gęste.

 

tanim kosztem 2L CCC czyli koszt jakies 30 zł/ha  i powinno stac przy tak niskim nawożeniu. 

 

Czy w jednym przejezdzie w pszenzycie ozimym bede mogl zastosowac 0.9l tilt turbo plus 0.8l mirage plus 0.25l moddusa plus 5kg kristalonu zielonego i 10kg siarczanu magnezu? Odmiana moderato pszenzyta.chce uniknac przypalen i zadtanawiam sie nad taka mieszanina

u mnie pryskałem podobnym tylko 15 kg siarczan i 15 mocznik + Stabilan  + fastac i trzyma się dobrze wiec mozesz pryskac bez obaw :)  , jedynie trzeba uważac z mocznikiem i tebukonazolem bo za duzo mocznika powoduje zbyt dużo substancji aktywnych srodka (w tym przypadku tebukonazolu) w młodych lisciach i przypaliło mi rok temu końcówki ale wtedy dałem 25 kg mocznika :) 

 

Pszenzyto fredro-przeplon ziemniaki,pierwsza dawka 170kg satetry, drugą 200kg(w srode) i teraz pytanie czy skracać CCC czy  0,2modus+1l CCC? BBCH 31 IVklasa

daj tak jak kolega pisał 0,3L moddus + 0,8-1 L CCC 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam jeszcze problem ponieważ na jednym polu przeoczyłem 1 kolanko i teraz jest na wysokości 1,5 cm w planach było żeby opryskać go antywylegaczem 675 SL jest teraz sens jeszcze pryskać czy sobie odpuścić odmiana fredro na jesieni dane było 25-30ton pomiotu kurzego wiosną poszła jedna dawka saletry amonowej 100 kg czeka jeszcze 120kg i 2 opryski mocznikiem, siarczanem m,rosasol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Fredro lubi się wyłożyć już masz kolano u mnie na glinie kończy się krzewić ? i lada chwila uderzy w górę.

 

Ja bym dał 1lCCC +0,6L Medaxtop 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Fastac dawalem zapobiegawczo aby mi nie zjadły , na jesieni był mały nalot mszyc , ale przymrozki je usuneły z plantacji i oby sie bez integracji srodków , a czytałem że czasem lepiej na wiosne dać i po takiej zimie jak w tym roku mogły sie pochować gdzieś te insekty wiec wole spać spokojnie na kłosa też dostanie dawke od insektór

 

Tak bedzie dobry tylko daj zalecaną wyższą dawkę czyli 1,25 L , i możesz łaczyć bez obaw jedynie ( moddus z manganem nie mieszaj bo nie wolno tak pisze w tabeli z syngenty) . szkoda że Ci sie nie udało spryskać od chwastu ale daj z 5-7 dni miedzy zabiegami

 

tanim kosztem 2L CCC czyli koszt jakies 30 zł/ha i powinno stac przy tak niskim nawożeniu.

 

u mnie pryskałem podobnym tylko 15 kg siarczan i 15 mocznik + Stabilan + fastac i trzyma się dobrze wiec mozesz pryskac bez obaw :) , jedynie trzeba uważac z mocznikiem i tebukonazolem bo za duzo mocznika powoduje zbyt dużo substancji aktywnych srodka (w tym przypadku tebukonazolu) w młodych lisciach i przypaliło mi rok temu końcówki ale wtedy dałem 25 kg mocznika :)

 

daj tak jak kolega pisał 0,3L moddus + 0,8-1 L CCC

Troche już późno żeby pryskać na chwasty ale pogoda niedopisywała i niemiałem też za dużo czasu bo w pracy niezły sajgon mam i wielkie dzięki za pomoc :)

Fredro lubi się wyłożyć już masz kolano u mnie na glinie kończy się krzewić ? i lada chwila uderzy w górę.

 

Ja bym dał 1lCCC +0,6L Medaxtop

Tak u mnie fredro ma już pierwsze kolanko na wysokości 1.5cm na innych kawałkach opryskałem w terminie tylko na 1ha pogoda pokrzyżowała mi plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Co proponujecie na T1 na pszenżyto. W środę chcę opryskać od grzyba plus skracanie. Chcę dać 0,3 Moddusa i 0,8l CCC tylko nie wiem co zastosować na T1. W pszenżycie jest dość sporo mączniaka. Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Witam planuję poprawkę na miotłę w pszenżycie. Pszenżyto dostało już 2 dawkę nawozu oraz oprysk T1 i skracanie. Niestety zauważyłem miotłę przepuszczoną po jesiennym zabiegu. Psznżyto jest w fazie bbch 31. Na poprawkę rozważam pumę w dawce 0,8 litra lub atlantis 12 OD 0,5 litra na hektar. Co będzie lepszą opcją aby nie uszkodzić w tej fazie zboża a zwalczyć miotłę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia się co to zrobić. Czekam z opryskiem na chwasty aż noce będą cieplejsze ale patrząc na prognozy nie zapowiada się żeby było kilka nocy z temp. +5 stopni, ba nawet przymrozkami jeszcze straszą. Czy ktoś pryskał Lancetem w temp poniżej +5 stopni i zauważył, że nie ma różnicy w działaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Ponawiam pytanie. Co na T1 w pszenżycie?

poczytaj temat od początku i wszystko stanie sie jasne.(ja pryskam bumper super 0,9l + lotus 0,5l)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

 

PONAWIAM PYTANIE

 

witam posiadam pszenżyto tomko i fredro moje pytanie czy przy nawożeniu 102 N/ha moze się położyć ziemia V klasa. Na pierwszą dawkę azotu poszła saletra 180 kg jutro planuje zasiać II dawkę saletry 120kg tylko nie chcę ani pszesadzić ani pożałować. Dodam że po I dawce pszenżyto wygląda b.ładnie jest ciemne i dobrze rozkrzewione nawet powiem że za gęste.

 

Druga dawka zasiana 120 kg saletry. Fredro ma już 1 kolanko a Tomko kończy się krzewić  te dwie odmiany mam na jednym kawałku pola. W wyniku różnej fazy rozwoju zboża chciałbym ominąc zabieg skracania substancją CCC i  póżniej wykonać jeden zabieg np. Cerone? Co o tym myślicie a może polecicie inne rozwiązanie lub inny preparat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

ile hektarów ? masz tej i tej odmiany 

nie utrzymuje się z roli ,rolnictwo traktuje jako hobby mam 0.5hektara tomko i tyle samo fredro czyli razem 1hektar ale mimo małego areału chcę osiągać jak najwyższe plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufi84    2

do Michaszko nie polecam Pumy w pszenzycie kilka lat temu zastosowalem bo mialem owies gluchy i niestety bylo widac przebarwienia na zbozu i plon napewno byl mniejszy, chociaz chcesz dac 0,8 co napewno jest bezpieczniejsze dla zboza

do robert123farmer Lancet plus w tamtym roku stosowalem 24 marca i bylo czysciutko od chwastow a w tym roku stosowalem 26 marca i wczoraj bylem na polu to chwasty ladnie zalatwione a pszenica i pszenzyto ok. wazne jest aby po zabiegu nie bylo pare dni przymrozkow i wszystko bedzie ok bo jak bedziesz czekal na zaecane warunki na etykiecie to wyskoczy ci drugie kolanko a wtedy moze byc lipa ze zbozem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

W pszenżycie Witon mam kolanko poniżej 1cm nad węzłem i chcę jutro bądź w czwartek zastosować 0,2 moddusa + 1L ccc bo później pogoda być może nie pozwoli na zabieg- czy jest to odpowiedni moment czy lepiej poczekać do przyszłego tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sufi84
Ale do drugiego kolanka można stosować np. Mustang i wtedy niema problemu z plonem i chwastami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Kolanko na głównym pędzie poniżej 1cm ? jak dasz wcześnie antywylegacz to nie skrócisz a dokrzewisz , zasad na głównym pędzie przynajmniej 70% roślin losowo wybranych z pola i wtedy ok.

 

Ja dzisiaj jeszcze dokrzewiałem pszenicę i Borowika a Fredro praktycznie prawie gootwe do zastosowania 0,8CCC i 0,25 Moddusa ale to za 5-7 dni gdyż temperatury spadną z nimi wzrost roślin się spowolni i skrócone pozostanie jedynie stan konta rolnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Na głównym pędzie ma kolanko 0,8-1cm ale jest ich około połowy jak dziś sprawdzałem. Pozostaje więc poczekać - Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

ile czasu po zastosowaniu fungicydu i regulatora nie powinno byc opadu deszczu?Mowa tutaj o tilcie turbo,mondataku (dawki po 0,8l/ha)oraz moddus 0,25l/ha?2 godziny wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj