Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marian2011    113

Pryskałem w środę takim pakietem  Toto Izofarm Galaper  chwasty a zwłaszcza miotła wyrośnięte miałem zapas Protuganu dolałem  200-300 ml na ha  dzisiaj byłem zobaczyć pola dwuliścienne ładnie żółkną i zwijają liście po ilu dniach będzie widoczne na miotle że usycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dziś poszła mieszanina odzywka skracanie i fungicyd :)

Mocznik 15 kg + 15kg S. Magnezu (7) + 5 kg NPK ( zielony kristalon)+ 0,4 L Tytanit  + 0,4 l Moddus + 1L Stabilan + 1,5 L Capalo + 0,1 L Fastac /300 L /ha   to poszło na Fredro a na Borwo wszystko to samo tylko nie dawałem Stabilanu :)  koszt wyszedł 380 zł średnio  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

Ja w środę pryskalem lancetem a w nocy był mróz -5 a mimo to chwasty juz siadają a myślałem juz ze będę musiał powtórkę robić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Witam,panowie dzisiaj zauważyłem na pszenżycie ozimym że niektóre listki zaczynają żółknieć,co to może być?

post-51059-0-01373000-1428772675_thumb.jpg

post-51059-0-27403000-1428772695_thumb.jpg

post-51059-0-94207600-1428772714_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

zwijanie i zolkniecie to efekt Galapera na IPU lub Toto z tydzien trzea czekac oczywiscie jezeli temperatura bedzie sprzyjac

Pryskałem w środę takim pakietem Toto Izofarm Galaper chwasty a zwłaszcza miotła wyrośnięte miałem zapas Protuganu dolałem 200-300 ml na ha dzisiaj byłem zobaczyć pola dwuliścienne ładnie żółkną i zwijają liście po ilu dniach będzie widoczne na miotle że usycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

CZy ktoś stosował na pszenzyto azofol? Jakie efekty daje i w jakiej dawce najlepiej go dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

A ja prysnąłem pszenżyto jakieś 5 tygodni temu samym lentipurem i po chwastach nie ma śladu, czyściutkie pola. Myślę, że każdy środek by zadziałał dobrze bo zboża na tych polach nie było z 7 lat.

Wczoraj poszła 2ga dawka azotu na pszenżyto. Na jednym kawałku 150 kg/ha, na drugim 200 kg/ha saletry. Na moje oko faza bbch 30. Kolanko odrywa się od węzła krzewienia, a na niektórych z 5 mm nad węzłem. W poniedziałek albo wtorek opryskam (siarczan magnezu + 0,25 tytanit + odrzywka 20-20-20 z micro + 1l CCC + 0,6l madax top + 1l tilt turbo + 0,8 mirage + 0,1l karate zone). 

Czy to nie za dużo jak na jeden oprysk i czy dobra kolejność mieszania?

Edytowano przez royal261

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

moim zdaniem to za dużo, ale jak sie jednak zdecydujesz to ciekaw jestem efektu. a kolejność dobra, oto instrukcja według formulacji: WP, WG, S.C., CS, SE, DC, EC, EW, SE, EO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie czy na T1 w pszenżycie VIRTUOZ będzie dobry ??

Moge go połączyć z odżywkami i antywylegaczem czy lepiej osobno ??

Po jakim czasie od oprysku odżywkami i antywylegaczem moge pryskać na chwasty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a kupilismy moddus i antywylegacz plynny 675 i tak na pszenice chcemy dac to lacznie na pszenzyto ale na moddusie pisze ze antywylegacz i moddus mozna mieszac ale na pszenice tylko a na pszenzyto sam moddus jest podany a na antywylegaczu pisze ze na pszenzyto mozna stosowac ale tez sam podany jest i teraz pytanie czy mozna by bylo na pszenzyto dac moddus 0,2 plus antywylegacz 675 0,8 l czy mozna tak dac czy jak inaczej dac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Chcesz  najpierw  wzmocnić  chwasty  odżywką  i  fungicydem  ,  a potem  je  zniszczyć?  bez  sensu .........


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak bez sensu bo powinienem opryskać pierwsze na chwasty ale już pojawiło się pierwsze kolanko więc niemam wyjścia trzeba zrobić w takiej kolejności tylko w jakim odstępie czasowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

PONAWIAM PYTANIE

 

witam posiadam pszenżyto tomko i fredro moje pytanie czy przy nawożeniu 102 N/ha moze się położyć ziemia V klasa. Na pierwszą dawkę azotu poszła saletra 180 kg jutro planuje zasiać II dawkę saletry 120kg tylko nie chcę ani pszesadzić ani pożałować. Dodam że po I dawce pszenżyto wygląda b.ładnie jest ciemne i dobrze rozkrzewione nawet powiem że za gęste.

Edytowano przez rafal116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fredro padnie wg. mnie..tym bardziej jeśli potasu ma za mało, a może tak być, to padnie. Skróć i śpij spokojnie. IMO odpowiedzialnie to powinno się dawać oprysk wyłącznie herbicydem, nie ma się co łudzić że nie przepuści chwastów w takich mieszankach co tu piszecie, chwasty pobiorą herbicydy, a roślina resztę? -raczej nie. Rośliny też mają swoje ograniczenia, gospodarka enzymami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

W jakiej odległości od węzła krzewienia powinno być pierwsze kolanko aby dobrze zadziałał regulator wzrostu? Patrzeć na najlepiej rozwinięte pędy czy czekać aż większość pędów będzie w odpowiedniej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Witam chciałem zapytac czy macie jakies doswiadczenia z usztywnianiem pszenżyta samym cerone,mam pigmeja podobno niskie,nawozenie 150n. zastanawiam sie czy wystarczy cerone czy lepiej to zrobic moddusem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to stosuje, w tym roku Borowik poległ, dawka 0,75 a zalecana litr.  W krótkim pszenżycie i przy zdrowej podstawi źdźbła 0,75 wystarcza


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

 

PONAWIAM PYTANIE

 

witam posiadam pszenżyto tomko i fredro moje pytanie czy przy nawożeniu 102 N/ha moze się położyć ziemia V klasa. Na pierwszą dawkę azotu poszła saletra 180 kg jutro planuje zasiać II dawkę saletry 120kg tylko nie chcę ani pszesadzić ani pożałować. Dodam że po I dawce pszenżyto wygląda b.ładnie jest ciemne i dobrze rozkrzewione nawet powiem że za gęste.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Powiem Ci kolego że ja nawożę około 140N na ha na ziemi V i VI klasa i tam gdzie jest od rowu gdzie lepsza ziemia i tam gdzie było gęściej to leży zawsze mimo regulatorów wzrostu.Teraz wziołem CERONE mam nadzieje że pomoże.I proszę o odp powyżej. :rolleyes:

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Witam co to za chwast w pszenżycie ? Rośnie w takich kupkach jak na zdjęciu. Na jesień pryskane było Trinity 2 litry na hektar. Jest tego trochę i jest znacznie mniejsze od zboża. Innych chwastów zero. Czy ktoś wie co to jest ? Wygląda na jakiś chwast jednoliścienny. 

post-71626-0-59485300-1428863006_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Czy w jednym przejezdzie w pszenzycie ozimym bede mogl zastosowac 0.9l tilt turbo plus 0.8l mirage plus 0.25l moddusa plus 5kg kristalonu zielonego i 10kg siarczanu magnezu? Odmiana moderato pszenzyta.chce uniknac przypalen i zadtanawiam sie nad taka mieszanina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Pszenzyto fredro-przeplon ziemniaki,pierwsza dawka 170kg satetry, drugą 200kg(w srode) i teraz pytanie czy skracać CCC czy  0,2modus+1l CCC? BBCH 31 IVklasa

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj