Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

ogar118    65

Moim zdaniem to zostawić do żniw i wapno posiać. Jesteś pewien że to pH robiłeś badania?

Kreda to już raczej za wiele nie zmieni a te odżywki to wydanie kasy a efekt będzie mizerny. Jedynie ten siarczan bym zastosował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

panowiw

,co polecacoie na plesn sniegowa?

w domu jest falcon,pryskac tym,czy poszukac jakiejs morfoliny,co polecacie?

jeszcze pełnej bbch 31 niema,ale pod koniec tygodnia ma byc ciepło,dzien długi juz jest,zacznie sie wzrost wzdłuzny

Edytowano przez oloolosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam z początkiem ruszenia wegetacji dałem na pszenżyto TOMKO I FREDRO 180kg saletry na hektar. Wygląda dobrze klasa ziemi to 5 ph.5-5.5. Ile dać kg nawozu i jakiego  na drugą dawkę tak aby nie było problemów z wyleganiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w zeszłym roku opryskalismy dosyc wczesnie medaxem top i dawka azotu wynosiła około 125 kg N i wszystko był ok , stosujemy saletre jak narazie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

A co tam ma się wylęgać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja 25 sypałem saletrę 200 kg ha... koło piątku zastosuję fungi skracanie i dokarmiania... 

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

150 -180 kg Saletry 34 N wychodzi wtedy około 120 N wiec nie powinno Ci wylęgnąc :)

 

Ludzie co Wy za bzdury wypisujecie aż k**wa szkoda czytać takie posty............

od kiedy 180kg saletry to ok  120 kg azotu?????

albo ja nie umiem liczyć albo 180kg*34%=61,2kg czystego składnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

sołtys48 koledze chodziło o to ze już w pierwszej dawce było 180kg i teraz żeby w drugiej dać także 180kg i wtedy 360kg*34%+122,4kg czystego N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie prosze o pomoc z pszenżytem ozimym

było one zasiane w terminie gdzieś koncówka wrzesnia,na tak zwanej bachorzy-na murszowatej ziemi,pierwszą dawkę saletry podałem 18 marca w ilości ok 300kg/ha,byłem na polu dzisiaj zobaczyć a tam bieda,nic sie nie ruszyło-normalnie rządki znać,nie wiem czy to dlatego ze zimno było,czy ze to gleba taka i potrzebuje ciepla, dodam ze reszte pszenżyta zasiałem koło domu też tego samego dnia i tez dałem saletry tyle samo i w tym dniu co na bachorzy i koło domu mam piękne,normalnie ziemi nie znać jak sie na nie patrzy,i nie wiem co robić,co mysleć z ta bachorzę,brak mi słow,prosze poradzcie mi-moze ktoś ma również bachorze i zna takie ziemie,ja jestem młody i nie mam takiego doświadzczenia jak inni, sąsiedzi mi mówią ze trzeba poczekać bo murszowata ziemi potrzebuje ciepła a tego w ostatnim czasie brakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

witam z początkiem ruszenia wegetacji dałem na pszenżyto TOMKO I FREDRO 180kg saletry na hektar. Wygląda dobrze klasa ziemi to 5 ph.5-5.5. Ile dać kg nawozu i jakiego  na drugą dawkę tak aby nie było problemów z wyleganiem.

 

150 -180 kg Saletry 34 N wychodzi wtedy około 120 N wiec nie powinno Ci wylęgnąc :)

 

Sołtys kamilo odpowiadał rafal. Jak dla mnie jest to dość zrozumiałe. Czego się tak spinasz, oblali cię dzisiaj wodą czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

ciekawa propozycja , wapnowit plus siarczan , może po prostu kup gips , spróbuj rozpuścić i prysnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

panowie prosze o pomoc z pszenżytem ozimym

było one zasiane w terminie gdzieś koncówka wrzesnia,na tak zwanej bachorzy-na murszowatej ziemi,pierwszą dawkę saletry podałem 18 marca w ilości ok 300kg/ha,byłem na polu dzisiaj zobaczyć a tam bieda,nic sie nie ruszyło-normalnie rządki znać,nie wiem czy to dlatego ze zimno było,czy ze to gleba taka i potrzebuje ciepla, dodam ze reszte pszenżyta zasiałem koło domu też tego samego dnia i tez dałem saletry tyle samo i w tym dniu co na bachorzy i koło domu mam piękne,normalnie ziemi nie znać jak sie na nie patrzy,i nie wiem co robić,co mysleć z ta bachorzę,brak mi słow,prosze poradzcie mi-moze ktoś ma również bachorze i zna takie ziemie,ja jestem młody i nie mam takiego doświadzczenia jak inni, sąsiedzi mi mówią ze trzeba poczekać bo murszowata ziemi potrzebuje ciepła a tego w ostatnim czasie brakowało

 

Co to jest ta bachorza najpierw wytłumacz. Jeśli to jakaś zimna ziemia to sąsiedzi mają racje i musisz poczekać na ciepło wtedy powinno ruszyć. Koło domu może masz inną ziemie i inaczej rośnie po za tym budynki może nie co od wiatru chronia i cieplej jest dla pszenzyta. Ja mam podobną sytuacje z pszenica jest w takiej wnęce i wygląda pięknie a dostała najmniej azotu ale jest chroniona od wiatru ma cieplej i rośnie jak głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Trudno jest bezpośrednio określić gatunek, z jednoliściennymi jest bardzo trudno. Miotła ma charakterystyczny długi postrzępiony języczek. Jeżeli nie masz problemów z chabrem to daj Nomada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

oki dzieki chyba gęsta miotla bo to co roku problem z tym ; jakie jeszcze macie propozycje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

NOMAD 75 WG 120 g/ha + DASSOIL 0,5 l/ha + Mustang Forte 195 SE 1 l/ha doczytałem w ulotce czy można w jednym zabiegu to z mustangiem czy najpierw nomad a za 4 dni mustang na przytulie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Ludzie co Wy za bzdury wypisujecie aż k**wa szkoda czytać takie posty............

od kiedy 180kg saletry to ok  120 kg azotu?????

albo ja nie umiem liczyć albo 180kg*34%=61,2kg czystego składnika

 

najpierw przeczytaj poprzednie posty wtedy sie wypowiadaj , policzyłem pierwszą i drugą dawkę , jak nie wiesz to sie najpierw upewnij a dopiero wypowiadaj . Pozdrawiam 

 

 

Ps. Dziś druga dawka na Fredro i Borwo dawka 210 kg.ha 34 % saletra . 

Fredro widzę że jest w lepszej kondycji pomimo tych temperatur :) strzela juz w źbło na dniach odzywki i skracanie i fungi 

Borwo natomiast kończy krzewic i takze juz pomału wybija się w górę , bd widac w  żniwa co z tego bd :) obsada 280n/m2  Fredro ; 300 -350 n/m2 Borwo :) ,   

Edytowano przez Kamilo1888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

mam pytanie co lepiej pierwsze wykonać oprysk na chwasty czy odżywka czy tu kolejność nie ma znaczenia i  jaki odstęp zachować między opryskami, ilu dniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj