Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

pajonk25    4

Ja tez dzisiaj poleciałem z I dawka na pszenżyto nie ma na co czekac bo powoli widac ze ono zaczyna głodowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Też sprawdzałem pogodę WLKP olska przyszły tydzień nawet do -6, mamy luty spokojnie czekam do ok 15 marca z wyjazdem w pola a zboża głodują bo jest luty i jeszcze zimują teraz posypiesz nawozem odbiją a w marcu mrozy dobiją je bardziej, mam sąsiada od zawsze nawozi nie prędzej jak początek kwietnia nawozy od razu działają druga dawka druga połowa kwietnia trzecia ewentualnie maj i plony ma jak inni co w lutym latają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie no bez przesady jak pierwszą dawke posieje w kwietniu po takim roku to słomy może ewentualnie nazbierać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam owies głuchy z jesiennych wschodów miał wymarznąć a wygląda takpost-103252-0-82376500-1425119109_thumb.jpgpost-103252-0-90414600-1425119157_thumb.jpgpost-103252-0-35857200-1425119204_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Na Fredro dzis dawka pierwsza dawka azotu Saletra 210 kg/ha około 72 kg N/ha :) za tydzien wjeżdzam na Borwo z podobną dawką :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A właściwie jak to jest siejecie już nawozy na oziminy tylko od wtorku do 15 marca zapowiadają co dziennie minusowe temperatury więc ziemia będzie zamarznięta czy rośliny będą pobierać azot czy azot poczeka na ocieplenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powiem tak, mróz jest nawet lepszy niż załóżmy metr śniegu czy ulewy. Azot wtedy poczeka w glebie. Przy ulewach czy dużej ilości śniegu trochę N może nam uciec.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Witam

Na jesieni posiałem pszenżyto na nowej dzierżawie, żadnych nawozów nie dostało, tylko oprysk na miotłę. Co polecacie i w jakiej ilości zastosować żeby to jakoś w miarę sypnęło. Pole prawdopodobnie nigdy wapna nie widziało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jaka ziemia? Jak piachy to ze zbożowych najlepsze roziwązanie. Chyba że posiej łubin na dopłaty albo plon ziemie Ci troche wyrobi po tym ugorze i za rok posiejesz juz jakąś bardziej wymagającą roślinę. To może być najlepsza opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

ile siejecie pszenżyta jarego na h?? material siewny z centrali i jakie nawozy i  opryski dajecie bo mam zamiar posiac tylko to bedzie 1 raz ;/ prosze o jakies rady !!

Jaką odmianę wybrać gleba 4-5 klasa piasczysta zeby nniezawysokie roslo a plon w miare dobry??

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden kawałek III klasa, drugi IV. Nie wiem jak długo będę to dzierżawił, więc chciałbym po prostu wyciągnąć jak najwiecej z tej ziemi. Na czym jest lepsza kalkulacja? Łubinu boję się siać więcej jak 0,5ha, bo nie wiem jak będzie ze sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

polecam odmiane Dublet 170 kg/ha polonuje dobrze jest dluzej zielone co pozwala ze ziarno dochodzi naturalnie a nie zasycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam mam pszenżyto ozime Grenado. W sobotę posiałem 200 kg/ha saletrzaku, za 24 godz. spadł deszcz elegancko się rozpuścił. Pierwszy raz mam tą odmianę-czy faktycznie jest ona niska? Można śmiało mu dać jeszcze 150 kg/ha mocznika i wierzyć, że się nie przewróci? Planowałem, jeśli faktycznie jest takie niskie dać na t1 duett star 1 l i dodać resztki moddusa i ccc w ilości 0,15 i 0,5 l, a na t2/3 może po taniości duett ultra 0,5 l. Będzie ok, taki plan na jakieś 5,5-6 ton z hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Grenado jest faktycznie b.niska ale z doświadczenia wiem, że skracać trzeba. Także możesz dac 1-1,5 ccc + moddus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

ja w ubiegłym roku na grenado przy nawozeniu ok 120 kg N zastosowalem 1,5l Stabilanu i było w 98% stojące, przy plonie ok 6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dzięki za odpowiedzi, to nie ma co oszczędzać. Dam 0,2 moddus i 1 litr ccc, bo tak celuję 5-6 ton/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

a jak plonuje ten DUBLET ile mozna z h  wyciągnąc ?? to jest z przeznaczeniem dla bydła czy moze lepiej jeczmien ?? tylko niewiem co lepsze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

zalezy na jakiej klasie ogolnie jeczmien jest lepszy do pasenie ale potrzebuje lepszego stanowiska od pszenzyta dwa lata temu 5,5 tony/ha mialem 6ha dubletu w tamtym roku mialem kawale dubletu i 2 ha czegos innego nie pamietam odmiany dublet dluzsze klosy i dluzej zielony byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak lepsza ziemia III czy IV klasa i wczesny siew co sie zapowiada w tym roku to można troche zejść z gęstością siewu powiedzmy do tych 170-180 ale na piachach tj. V klasa z 200 trzeba wysiać. Oczywiście najlepiej obliczyc ilość wysiewu zgodnie z planowaną obsadą dlatego te wartości są jedynie przybliżeniem. Mowa o pszenzycie jarym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja z doświadczenia wiem że na lepszych glebach pszenzyto jare nie plonuje dużo lepiej niż na powiedzmy IV-V klasa. A wiec może lepiej posiać pszenice skoro i III klasa jest? Cena ponad 200 zł wieksza na tonie  a plon porówywalny może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Grenado jest faktycznie b.niska ale z doświadczenia wiem, że skracać trzeba. Także możesz dac 1-1,5 ccc + moddus

Chyba agrotechnika zawalona jakbskracać tak mocna tą odmianę.

Posiane 140kg/ha (obsade musiałbym sprawdzic) odpowiednie t1 i przy 150N bedzie stac bez wichur jakuchs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj