Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Matey    885

Trinity  590 SC w tym roku dostepny był w sprzedaży nie mogłem go znaleźć wczęśniej , jeszcze go nie stosowałem i sam nie wiem czy ktoś na forum go stosował ale mieszanka substancji brzmi zachęcająco , mam nadzieje że poprawek nie bedzie , na etykiecie pisze że jeśli zima nie bedzie łagodna to nie skróci okresu działania środka :) Okaże sie w praktyce :)

no a jak zima będzie słaba to lipa :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

co proponujecie i w jakich dawkach zmieszać z Expert met'em może glean i w jakich dawkach ? koszt do 80  na hektar tak mniej więcej te 2 środki kosztują. Jak macie inne sprawdzone propozycje to z chęcią wysłucham. Zwalczamy miotłę głównie - nie ma jakichś uciążliwych chwastów, tyle żeby nie poprawiać wiosna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam przenzyto siane 2 tyg temu zauwazyłem sporą ilość chwastów jaki srodek proponujecie ? dodam ,ze nigdy jesienią nie pryskałem ? słyszałem o maratonie ,expert ,lentipur ,legato plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Określ gatunki chwastów, to herbicydy będzie można do nich dostosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

witam, mam pytanie odnośnie oprysków na chwasty na jesieni, my zawszy pryskaliśmy na wiosnę, co byście za środek lub kombinacje środków polecili, chodzi mi o coś co wam się sprawdziło i było skuteczne, u mnie na polach to mam głównie problem z miotłą, przytulią i fiołek polny, i jak z kosztami w porównaniu do wiosennych oprysków, wychodzi taniej czy raczej drożej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

ja pryskam expert metem, w tym roku kupiłem po 57zł, przed podwyżką. Na wiosnę czasem mała poprawka tanim środkiem na dwuliścienne. Mam zato inne pytanie: czy ktoś pryskał może tym środkiem przedwschodowo? Czy istnieje taka możliwość?Musiałem odsiać część pola, bo miałem awarie siewnika i część ma 2 liście a część dopiero posiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

miotły o dziwo na tych polach brak ,ogólnie te kilka h gdzie zasiane pszenżyto mało chwastów na pewno pojawia się chaber , i dosyć sporo samosiewek rzepaku powój tez się trafiała i jakieś trawy ,lebioda i to chyba tyle ,albo wiecej nie znam i zastanawiam się czy opłaca sie wydawać ,za sirodek 150zł czy do 100 zł wystarczy ? pszenżyto siane dwa tygodnie temu wponiedziałek chciałem opryskać bo dopiero od dwóch dni nie pada pole trochę obeschnie bo w przeciwnym wypadku będę koleiny jak po czoł;gu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mam problem obsiałem pszenżytem  pole nieużytkowane 4 lata i mam problem z chwastem rozpoznanym jako WROTYCZ POSPOLITY czym to zwalczyć był expert met w dawce 400g na 250 l pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Expert może ją nieco przyhamować, chlorosulfuron daje dobre wyniki też. A na wiosnę 2,4D(Gold) albo metsulfuron (Galmet np.) zrobią porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czyli po expercie można np za 2 tygodnie pjechać glean  tego wrotycza jest inwazja pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

panowie zaobserwowałem w pszenzycie duzo takich chwastów ten jeden to wiadomo perz ,ale ten drugi nie wiem co to jest ? jaki oprysk proponujecie ? dwa tygodnie temu siane 

post-27331-0-24331500-1412442418_thumb.jpg

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Expert może ją nieco przyhamować, chlorosulfuron daje dobre wyniki też. A na wiosnę 2,4D(Gold) albo metsulfuron (Galmet np.) zrobią porządek

 

Witam czyli po expercie można np za 2 tygodnie pojechać glean,  tego wrotycza jest inwazja pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Zasiałem po 300kg/ha zielono jak na łące. Tanie i duży urodzaj był więc można testować. Zobaczę czy warto zagęszczać siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Zasiałem po 300kg/ha zielono jak na łące. Tanie i duży urodzaj był więc można testować. Zobaczę czy warto zagęszczać siew.

 

A którego siałeś?

Co do tak gęstych siewów z tego co zauważyłem na wsi jak sieją taką dawkę przed 15 września i jest ciepła jesień to na wiosnę obywa się bez N lub jakieś tam niewielkie "święcenie"  żeby się nie położyło. Ziarno jest drobne bo jak przyniósł nam jeden na wymianę to ledwo 50kg w worek się mieściło. Może jak by jakiś regulator wzrostu dał to można by podsypać trochę azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

atribut bierze perz mieszany z granstarem tylko ze spali jęczmień tak jak mówiłem a może być w pszenicy życie i pszenżycie

 sprawdź - poczytaj, może ktos to stosował, ale z reguły oprysk na sciernisko po zbiorach = pewność

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

W zeszłem sezonie orając pod pszenice wiedziałem że miejscami będzie perz  na forum doradzili żeby wiosną polecieć Apyrosem efekt z perzem bardzo dobry po żniwach zero ognisk perzu tylko nie skuteczny na chwasty i miotłę musiałem poprawiawiać i koszt potem mi wyszedł ponad 200 zł ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

u mnie perzu sporo pogoda ładna ma być cały październik chciałbym przyhamować rozwój tego perzu i popryskać jutro ,tylko nie wiem czy jest taki środek wszystko co przeczytałem stosuje się na wiosnę :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj