Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

karolr2    767

Znajomy opryskał pszenżyto Huzarem gdy łapało już drugiego kolanka. A teraz narzeka bo ma bardzo drobne ziarno jak myślicie mogło to być przyczyną. Ziarno wygląda jak bardzo słabe żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A od czego jest etykieta rejestracyjna? Trzeba się stosować do zaleceń a będzie dobrze. Poza tym lepiej pryskać jesienią. Nawet jeżeli lekko się przypali jesienią, co jest możliwe (rok temu jak dałem boxer+snajper, to dff trochę zmartwień mi narobił). Ale potem rośliny miały czas na nadrobienie zaległości. Wiosna tego czasu nie ma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

ktoś może podpowiedzieć gdzie moge dostać grenado lub moderato chodzi mi o odmiany na słabe gleby w w centrali gosc powiedział ze to stare odmiany i nie bedzie już ich powiat przasnysz i okolice pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam w jakich proporcjach zmieszać expert met z glinem na pszenżyto i jęczmień ozimy dzięki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

ja stosuję tylko ten pierwszy i nie widzę potrzeby mieszania. na wiosne i tak daję coś na dwuliścienne i jest czysto. miotły nie widziałem na swoich polach odkąd stosuję opryski jesienne. czasem pojawia się życica, może ktoś ma patent na nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam w jakich proporcjach zmieszać expert met z glinem na pszenżyto i jęczmień ozimy dzięki za podpowiedzi

Ja miałem stosować 0,25kg Experta+10g Gleanu, lecz wolę dać sam Expert, chcę maxymalnie przytrzymać stokłosę.

 

ja stosuję tylko ten pierwszy i nie widzę potrzeby mieszania. na wiosne i tak daję coś na dwuliścienne i jest czysto. miotły nie widziałem na swoich polach odkąd stosuję opryski jesienne. czasem pojawia się życica, może ktoś ma patent na nią?

Około 90% skuteczności wykazuje CTU=Lentipur, Tolurex. Dodatkowo mezosulfuron

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Która odmiana lpeiej sie sprawdzi na ziemie 4-5 klasa?, około 5 ph, jedno stanowisko po łubinie, drugie po oborniku bydlęcym. Zastanawiam się nad odmiana borowik albo fredro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Miałem borowika i fredro na tym samym polu po połowie klasa ziemi 4 i 5 ph niskie z tym że wapnowane było w tamtym roku po żniwach i jeszcze jesienią kreda granulowana poszła bo słabo wyglądało. Jesienią fredro ładniejsze było a na wiosnę borowik kłosy długie i grube no i borowika zostawiłem na zasiewy.

Co do odchwaszczania to jesienią poszedł glean z lentipurem i żadnych poprawek wiosna nie robiłem z tym że po żniwach 2013r pryskałem glifosatem.Przedplon owies z perzem po kolana.

Obok na polu miałem pszenicę klasa ziemi ta sama tylko przedplon ziemniaki i wapno na wiosnę poszło przed sadzeniem. Odchwaszczanie to samo glean z lentipurem no i miejscami miotła wyskoczyła ale dopiero w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

,,Borowika'' nie znam ale ,,fredro'' mogę polecić - u mnie ładnie sypało na 5-6 klasie pomimo ogromnej suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Mam do wyboru 3 odmiany pszenżyta, Gringo, Fredro i Atletico i nie wiem którą wybrać? Gleba różna klasa III, sporo gliny ale i piach się trafia.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Fredro C2 klasa IV , ph 5,5 niskie zasobności w glebie , polifoska 6 - 300 kg , azotu 3 dawki + 2x grzyb + micro macro 6 ton średnio /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Kupowal ktos pszenzyto borowik z centrali? Wczoraj kupilem w lukowie i na worku jest napisane sila kielkowania 85%.... Jak to jest u Was? i jak siejecie takie pszenzyto? Zamierzam posiac je na 4b-5 klasie. Jedno pole po oborniku drugie po lubinie plus po 300 kg tarnogranu PK 12-13 na oba pola. Wczesniej wyliczalem norme siewu 187kg/ha a teraz ptrzy takiej sile kielkowania wychodzi tak jakbym zasial 160 kg/ha. Co o tym myslicie? Warto tak siac? Czy lepiej dokupic zboza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A tak panowie nie boicie się siać 120 -150 kg niby taki siew byłby dobry tylko zastanawiam ile wybiorą ptaki małe i niekiedy stado kilkanaście szt żurawi chodzi i dziubie kilka dni po siewie mimo że zaprawiane ,akurat dzisiaj obok kolega zasiał 5 ha rzepaku i rano na lini wysokiego napięcia i pod na polu było tysiące ptaków aż czarno na polu będę potem sprawdzał czy tam będzie mniejsza obsada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

ile maxymalnie aoztu w polifosce moge podac jesienia przed siewem pszenzyta?zastanawam sie nad dawka 250kg/ha polifoski 8 co daje 20kg N .Słoma pocieta była i mocznikiem popryskana a na innych dziakach słoma zebrana została...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nigdy nie patrzyłem na azot jesienia w polifosce 20 czy 30 nie zrobi to za brdzo różnicy na przestrzeni hektara. Patrz żeby uzupełnić potas i fosfor a ile azotu wprowadzisz to już sprawa drugorzędna mniej ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kupowal ktos pszenzyto borowik z centrali? Wczoraj kupilem w lukowie i na worku jest napisane sila kielkowania 85%.... Jak to jest u Was? i jak siejecie takie pszenzyto? Zamierzam posiac je na 4b-5 klasie. Jedno pole po oborniku drugie po lubinie plus po 300 kg tarnogranu PK 12-13 na oba pola. Wczesniej wyliczalem norme siewu 187kg/ha a teraz ptrzy takiej sile kielkowania wychodzi tak jakbym zasial 160 kg/ha. Co o tym myslicie? Warto tak siac? Czy lepiej dokupic zboza?

Warunkowo jako kwalifikat może pójść zboże o kiełkowaniu nawet 80%. Po prostu czasem zebrane ziarno jest trochę słabszej jakości i wtedy producenci muszą dawać to co mają.

Trochę azotu jesienią, wczesny siew, i rozkrzewi się super. I herbicyd jesienią by się przydał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

jaki herbicyd proponujecie w pszenżycie i pszenicy na jesieni? taki żeby nie był drogi, wziął podstawowe chwasty a do tego miotłę, przytulię i chaber, na większości pół wiosną będzie poprawka bo będzie głuchy owies, ale na reszcie jak będzie czysto to bez poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

moim zdaniem przed siewem ale wymieszac agregatem na 5-10 cm. Przed orka to za gleboko pojdzie i zanim naiosna rozwiną uklad korzeniowy, zeby te skladniki pobrac, moze nadejsc juz zima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

A ja polecam wszystkim odmiane Borwo ;) Przy intensywnej uprawie na 4a/b oddał 9t/ha w tym roku przy miesiecznej suszy w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj