Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

sybiuszek24    21

Witam.Czy warto posiać pszenżyto na 5 klasie w tym roku miałem też pszenżyto plon słaby trochę i nie wiem czy zasiać ponownie nawożenie będzie dobre w tym roku czy coś innego polecacie na zimę zasiać oprócz żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Witam.Czy warto posiać pszenżyto na 5 klasie w tym roku miałem też pszenżyto plon słaby trochę i nie wiem czy zasiać ponownie nawożenie będzie dobre w tym roku czy coś innego polecacie na zimę zasiać oprócz żyta.

Zrób tak jak pisałem wyżej. Daj poplon a na wiosnę coś jarego na przykład owies. I będziesz miał bobry plon.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zależy od roku, kilka dni temu kosiłem u sąsiada 0,5 ha pszenżyta po pszenżycie i sypało dużo lepiej niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Może z poprzednim roku miał więcej chwaściorów i przedplon wyszedł prawie znakomity :lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

jak tam sypie u Was Borowik ? u mnie ujdzie z 0.6 dalo ponad 3t - wiec ujdzie, ale zboże mi sie podoba nic nie poległo, a słomy od ...i ciut ciut, na drugi rok bede z 5h im siał

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda lepiej niż sypie. Położył się. Ogólnie rewelacji nie ma.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Miałem 1.5ha Fredro i Borowik na pół. Borowik dużo lepiej wyglądał i lepiej sypał i to jego zostawiam na jesienne zasiewy. Ukosiłem 2 przyczepy po 6m3 gdybym miał wszystko Borowikiem to bym musiał rozrzutnik jeszcze podstawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Może z poprzednim roku miał więcej chwaściorów i przedplon wyszedł prawie znakomity :lol:

 

Aż tak źle nie było, wtedy miał zbiornik i gdzieś z 4-5 worków z tego kawałka, teraz ponad 1,5 zbiornika. Pytałem się w innym temacie, ale nikt nie odpowiada to tu. Jaką odmianę pszenżyta krótkosłomną możecie polecić ? Byle nie grenado bo już przerabiałem ten temat. Przedplon to jęczmień jary, dziś poszło 40-50t/ha obornika i chciałbym zebrać ze 6 ton przy łaskawej pogodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja pisalem wczesniej odnośnie grenado i alekto. Alekto jest obok grenado najkrótszym pszenzytem. Widać że jest troche bardziej wymagajace od grenado ale u mnie rosło na mozaice i jakos dało rade ale przy dobrej ochronie i dość dobrym nawożeniu. Wygladało ogólnie słabiej w porównaniu do grenado ale sypało sporo lepiej bardzo ładne ziarno miało. Ma słabsza siłe krzewienia od grenado to napewno. Ogólnie chyba moge polecić ale nie na VI klase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dzięki, chyba się na to pszenżytko zdecyduje, u mnie będzie rosło na 3 klasie to powinno sobie poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Tulus 7,5t z ha

Borowik na pH 4,07 4,5t

Fredro ciut poniżej 5t

Klas 3-4

 

Borowik na ziemi świeżo kupionej (ruondoup zaorane brzózki i zasiany Borowik ziarno grube piękne ale Fredro w ZO 56 1900kg pełny zbiornik to ciekawostka Tulus 1,700 Borowik 1600 kg

Pozdr...

 

I jak na takie pH robiłem w lipcu na tej z\akupionej ziemi to pięknie zaplonował nawożenie 90|N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Tulus 7,5t z ha

Borowik na pH 4,07 4,5t

Fredro ciut poniżej 5t

Klas 3-4

 

Borowik na ziemi świeżo kupionej (ruondoup zaorane brzózki i zasiany Borowik ziarno grube piękne ale Fredro w ZO 56 1900kg pełny zbiornik to ciekawostka Tulus 1,700 Borowik 1600 kg

Pozdr...

 

I jak na takie pH robiłem w lipcu na tej z\akupionej ziemi to pięknie zaplonował nawożenie 90|N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam, dzis kosiłem Atletico plon 5,5 t/ha przy wysiewie 160 kg/ha

 

oraz odmiane przewódkowa Milewo 6t/ha siane w pierwszym tygodniu listopada.

 

a jak u was te odmiany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Moje Borwo 5.5 t z ha przy średniej agrotechnice opisanej pod mym zdjęciem.Sąsiad też Borwo tyle że z 7.5t.Grenado 7t/ha Remiko i Fredro 5t przy średniej agrotechnice.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Pszenżyto FREDRO : 6-6,2 tony :) na IV - V klasie :) jak na pierwszy rok jestem zadowolony heheh a nawet i dumny z siebie hah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Dzięki, chyba się na to pszenżytko zdecyduje, u mnie będzie rosło na 3 klasie to powinno sobie poradzić :)

 

Na trójkę polecić mogę Twingo, ale do intensywnej uprawy o uregulowanym ph. Najniższe pszenżyto. Atletico też w miarę sypie, kłosy dłuższe wydawały się niż w Twingo, odmiana trochę wyższa i spory problem z mączniakiem.

Plon Twingo ~6-7t Atletico ~5-7t, nic nie ważone także trudno powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Atletico miałem i nie byłem zbytnio zadowolony, inni kosili 6-7 ton innych odmian przy podobnej agrotechnice a ja miałem niewiele ponad 5t/ha ale nad twingo też się zastanowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

ja biore moderato i fredro w tym roku na słaba ziemie.

o grenado wiekszosc ma kiepskie opinie z tego co patrze na forum i rezygnuje z tej odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Miałeś grenado więc sam powinieneś wyrobić sobie opinie. Osobiście mam dobrą opinie na temat tej odmiany pomimo małej mtz, nadaję się na słabsze gleby o jeszcze nie uregulowanym ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem propozycje odmiany AVEO od kws i chyba się skuszę - cena 1660 przy siewie 150 kg

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

mój borowik na 6 klasie po ugorze 5,5 tony z ha, najciekawszy jednak jest plon mojego jęczmienia jarego odmiana flavour, nasiona bez zaprawiania, c2, bez żadnego oprysku na grzyba , 6 klasa ,pierwszy raz po ugorowaniu ,a plon 5 ton w przeliczeniu na ha. ja jestem w szoku do dzis i chyba wszyscy sąsiedzi . zebrałem dokładnie 1880kg z 38 arów xD uprawiam hobbystycznie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten flavour jest bardzo dobry ale przy intensywnej uprawie wszystko się położy. Kolega miał w zeszłym roku i totalna porażka z tego była. Jedyne co miłe to plon ok 6 t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

orientuje się ktoś czy jak opryskam sciernisko Roundup'em to moge siać ozime przenżyto po nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj