Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Jak tam wasze pszenżyta kosicie już? i jaka cena w skupie? Ja wczoraj miałem żniwa suche jak popiół sypało dobrze na IV klasie 6t/ha dziś zawiozłem dwie przyczepy do skupy po 620zł/t bez rewelacji ale co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Jaką odmiane pszenżyta ozimego polecanie na mieszaną klasę gleby VI,V,IV. I czy w ogóle jest sens siać pszenżyto czy może jakąś inną roślinkę np Jęczmień ozimy.

Tylko proszę nie proponować owsa łubinu i żyta bo tego mam pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co moze byc za przyczyna mamy pszenzyto borwo na 5 klasie i jest jakby przypalone i niewiem czemu czy to moze byc wina za pozna zastosowanego moddusa ? czy byc moze przypalilo bo na innym polu co ziemia troche lepsza ladne jest a tam to sie zapowiada na 3 tony i niewiem czemu pole dobre zawsze te 5 ton bylo pszenzyta czy i rzepak byl a tu takie cos i od grzyba pryskane 2 razy bylo wiec w czym moze byc przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

stawiam na susze. u mnie tez w tym roku widac na gorszych dziłakach lub nawet na dobrych place gdzie pszenica juz czarna a białą była jak reszta byłą jeszcze zielona z braku wody


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

Pszenżyto Borwo, wczoraj dało 6,7t/ha


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Pszenżyto Borwo, wczoraj dało 6,7t/ha

a na jakiej klasie i po jakim przedplonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

ziemia IVb a przedplonem był jęczmień. Ciesze sie jednak z takiego plonu gdyż zboże wydawało się rzadkie,ale kłos miało długi :)


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Panowie Fredro,moderato czy julius najlepszy bedzie na zakwaszona słaba glebe?Ph około 5 przeplon zyto,pszenzyto i kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1

Witam

 

 

Mam mam kawałek pola 1.5ha siałem tam żyto w tym roku chciałem tam zasiać pszenżyto co muszę zrobić aby plon

był w miarę dobry dodam że nie mam obornika w grę wchodzą tylko nawozy zielone. Czy zyto jest dobrym przed plonem a możę w tym roku zasiać tam owies i na drugi rok pszenżyto. Jaki plon uzyskam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Tak jak piszesz. Daj owies na wiosnę. Teraz posiej gorczycę a na wiosnę zaorz. Będzie bardzo dobry podkład pod owies. Potem po zbiorze owsa uprawisz pole. Możesz dać coś nawozu azotowego by pobudzic bakterie rozkładające resztki pożniwne. Potem siejesz pszenżyto i jedziesz z tematem uprawy :)


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursussss    1

Tak jak piszesz. Daj owies na wiosnę. Teraz posiej gorczycę a na wiosnę zaorz. Będzie bardzo dobry podkład pod owies. Potem po zbiorze owsa uprawisz pole. Możesz dać coś nawozu azotowego by pobudzic bakterie rozkładające resztki pożniwne. Potem siejesz pszenżyto i jedziesz z tematem uprawy :)

 

a jakie plony uzskam z tego pola bo możę więcej utnę żyta niż pszenżyta a na zborzu mi zalerzy bo je sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

w tym roku miałem tylko pszenżyto Twingo i mogę je śmiało polecić. Średnia z 22 ha od 7,6t do 7,8t z ha. Gleba od IVa do VI. Dużo lepiej od starego Grenado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dzielcie sie spostrzezeniami jak sypia poszczegolne odmiany w porównaniu do innych. U mnie grenado w tym roku wygladalo niesamowicie geste klosy tez dorodne sie wydawaly rosło obok alekto ktore wygladalo duzo gorzej i nawet sie nie nastawialem na dobry plon z niego. Jednak podczas koszenia alekto sypalo lepiej dorodniejsze ziarko miało. Grenado moze i sie nadaje na słabsze gleby ale plonu to z niego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

ja zasiałem grenado 1 i ostatni raz...moderato wypadło lepiej od grenado...grenado wyglada imponujaco przed zbiorem i nadaje sie na słabe gleby ale moderato wygrało z nim....choc nie powiem bo 25 arów miałem grenado zasiane po zycie gdzie słoma była pocieta a rok wczesniej około 40t/ha obornika dostało to grenado dało prawie 2tz tych 25 arów...a reszta to srednia koło 5 wyszła....moderato pod 6 podeszło przy takiej samej ochronie i nawozeniu oraz przedplonie i terminie siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Masz kolego racje u mnie Grenado wyglądało pięknie ,a sypneło 4,5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

jak juz kupiłem grenado rok temu to koledzy na forum pisali ze wyglada ładnie a problem zeby 6t/ha uleciało....moderato zsotaje na ten sezon plus moze tulus i algoso kusi mnie tez;)

 

chłopaki mam prawie hektar pola gdzie drutowiec zeruje...jak go załatwic po zbiorze kukurydzy i przed siewem pszenzyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

na razie nie miałem lepszej odmiany od gringo, a miałem ich sporo. w tym roku dinaro 5t, wiarus 4,5t, gringo 6-7t dopiero zaczęte,ale już widać po pierwszej przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Panowie Fredro,moderato czy julius najlepszy bedzie na zakwaszona słaba glebe?Ph około 5 przeplon zyto,pszenzyto i kukurydza

,,Fredro'' na zakwaszone i słabsze ziemie najlepiej się sprawdzi - i taka obserwacja [ moja i sąsiada ] pszenżyto po pszenżycie słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj