Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Bzykwa    0

Proszę o pomoc kogoś doswiadczonego, jestem zielony w temacie mieszania środków.

Czy można wymieszać w jednym oprysku (300 l wody) 10 kg siarczanu magnezu, 10 l basfoliaru 36, 3 kg compo npk 13.40.13 i Falcon i w jakiej kolejności? Czy to prawda że środek grzybobójczy i fosfor nie może być mieszany z siarczanem magnezu bo osłabia się ich działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Falcon zawiera Tebukonazol, a nie powinno się go mieszać z azotem ponieważ może poparzyć rośliny. W ubiegłym roku pryskałem wraz z mocznikiem i końcówki były poparzone. W twoich odżywkach też masz azot, będzie go mniej niż z mojego ubiegłorocznego mocznika, ale trudno powiedzieć czy zaszkodzi. Generalnie to siarczan+ odżywki+ Falcon na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

nie wiem czy dobrze zrozumiałem - do falcona nie polecacie dodawania odzywki z azotem ? np. plonvit opty . Miałem zamiar dać na flagowy falcon z opty, poprawcie mnie jeśli nie wolno, lepiej pytac madrzejszych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Ja dziś zastosowałem coś coś takiego na dublet 300 l wody+30kg Mocznika+10kg siarczanu siedmiowodnego+0,5l Propico Duo+2kg OSD mineral+ 0,2 l Tytanitu

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Kolego w jakiej fazie masz plantacje bo u mnie są 3/4 liście i taką mieszankę to bym nie dał

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Coś miedzy BBch 21-25 nie wiem czy to dobra mieszanka zastosowałem taką bo miejscami zaczęło żółknąć nie wiedziałem czy to jakiś niedobór czy grzyb

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Ja dziś zastosowałem coś coś takiego na dublet 300 l wody+30kg Mocznika+10kg siarczanu siedmiowodnego+0,5l Propico Duo+2kg OSD mineral+ 0,2 l Tytanitu

Na 1 ha taka mieszanine przygotowywałeś ?

 

Druga sprawa koledzy. Pryskałem poprawke miotły zbożowej w pszenzycie ponad tydzień temu, ponieważ 3 tygodnie po pierwszym oiprysku nie było zbytnio zadnego efektu. Prysnałem tym cholernym Protuganem w dawce ok. 1,5-1,6l/ha (normalnie daje się 2-2,5l/ha) bo bałem się ze wzgledu na wielkość Pszenżyta i teraz końcówki liści (ok 3-5 cm) robią się żółto-brązowe i moje pytanie to czy nie przypaliłem i czy mam czym sie przejmowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario207    0

Mam pytanko koledzy czy stosując CCC przy pojawiającym (słabo) 2 kolanku w pszenżycie Borowik nie popsuje późniejszego plonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 1 ha taka mieszanine przygotowywałeś ?

 

Druga sprawa koledzy. Pryskałem poprawke miotły zbożowej w pszenzycie ponad tydzień temu, ponieważ 3 tygodnie po pierwszym oiprysku nie było zbytnio zadnego efektu. Prysnałem tym cholernym Protuganem w dawce ok. 1,5-1,6l/ha (normalnie daje się 2-2,5l/ha) bo bałem się ze wzgledu na wielkość Pszenżyta i teraz końcówki liści (ok 3-5 cm) robią się żółto-brązowe i moje pytanie to czy nie przypaliłem i czy mam czym sie przejmowac?

Ja również jechałem protuganem w pełnej dawce jakiś tydzeń temu a zboże w fazie strzelania w źdźbło ale póki coś podobnych objawów nie widze

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Protugan powoduje zmiane kolorów liści ale w takiej fazie nigdy nie pryskałem i przez to moje obawy. Oby były bezpodstawne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Na 1 ha taka mieszanine przygotowywałeś ?

 

Druga sprawa koledzy. Pryskałem poprawke miotły zbożowej w pszenzycie ponad tydzień temu, ponieważ 3 tygodnie po pierwszym oiprysku nie było zbytnio zadnego efektu. Prysnałem tym cholernym Protuganem w dawce ok. 1,5-1,6l/ha (normalnie daje się 2-2,5l/ha) bo bałem się ze wzgledu na wielkość Pszenżyta i teraz końcówki liści (ok 3-5 cm) robią się żółto-brązowe i moje pytanie to czy nie przypaliłem i czy mam czym sie przejmowac?

 

Na około 1,1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam pytanko koledzy czy stosując CCC przy pojawiającym (słabo) 2 kolanku w pszenżycie Borowik nie popsuje późniejszego plonu?

Z CCC już bym zrezygnował. Ewentualnie zredukowana dawka CCC z moddusem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Są środki na owies głuchy. Axial i puma. Axial trochę bezpieczniejszy. Ma rejestrację w pszenicy i życie, na pszenżyto nie zaszkodzi ;)

 

W życie nie ma, przynajmniej w Polsce. Kiedyś przetestowałem na paru arach axial w życie, gdy miało 1 kolanko. Zrobiło się białe na 2 tygodnie, a efekt skrócenia lepszy niż po moddusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A rzeczywiście, rejestracja w pszenicy i jęczmieniu. Stosowałem axial w życie w dawce 0,35l/ha. 0 objawów fitotoksyczności ;)

Axial można stosować we wszystkich zbożach poza owsem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

nie wiem czy dobrze zrozumiałem - do falcona nie polecacie dodawania odzywki z azotem ? np. plonvit opty . Miałem zamiar dać na flagowy falcon z opty, poprawcie mnie jeśli nie wolno, lepiej pytac madrzejszych ;)

 

 

Ja na t1 dałem Kristalon zielony 5kg/ha, siarczan magnezu 10kg/ha i Falcon 0.6l/ha,

Zero przypaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a można stosować Cerone w pszenżycie ozimym, wcześniej nie dawałem żadnych antywylegaczy a jest dość wysokie i w jakiej fazie najlepiej zastosować i w jakiej ilości Cerone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Można ja dawałem 0,8L najlepiej na pierwsze kolanko, ale cerone można nawet troche pózniej, a ile dałeś N?

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

dałem ccc 1,5l/ha kolanko między 1cm a 2cm nad ziemią koledzy co wy na to powiecie?poszło około110N kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja dałem 180kg saletry 34%N i polifoski 21 130kg czyli razem 88,5 kg N i to co przedsiewnie polifoska 6 200kg i obornik ok 25t/ ha i jak do tej pory jest ładne i boje się, że może wylegnąć więc lepiej dmuchać na zimne, a do jakiej fazy najlepiej zastosować Cerone w pszenżycie, dodam, że klasa ziemi IV i część V, przedplon żyto odmiany to Algoso, Fredro i Trismart

I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Witam ma ktoś jakieś doświadczenia w skracaniu pszenżyta jarego bo w tamtym roku legło. Jaki środek byłby najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Posypałem w tym roku troche za dużo N na pszenzyto i boje sie ze wylegnie. Jak przestanie padac bede pryskal od grzyba soligorem w dawce 0,8/ha i chciałbym je przy okazji troche usztywnic. Pszenzyto jest w fazie strzelania w zdzblo. Czy dawka 0,25l/ha moddusa by cos dala?(jest to uprawa srednio intensywna i wczesniej nie mialem problemow z wyleganiem)

 

Drugie pytanie, czy dodatek siarczanu i mocznika nie oslabi dzialania fungicydu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj