Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Bzykwa    0

Witam. Czy to są objawy niedoboru jakiegoś pierwiastka czy może jakaś choroba grzybowa? Zaczyna pojawiać się to na najstarszych liściach. Pszenżyto jest po 2 dawkach azotu i mikroelementach w fazie 2 kolanka 3 cm nad wezłem. Z góry dzięki za pomoc.post-118078-0-30524800-1398021322_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzykwa    0

Przedsiewnie było 200 kg/ha polifoski 6. Ph w okolicy 5. 5 kwietnia dostało nutrimix compo 1kg/ha plus 3kg/ha basfoliar compo npk 20-20-20 a przed opryskiem wygłądało lepiej. Czym to można wspomóc jeszcze. Zboże jest duże w porównaniu z innymi a może coś od grzyba dać bo planowałem jeden zabieg tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Byłem dzisiaj odwiedzić moje Borwo i zauważyłem niedobór fosforu.Przez te przymrozki miało utrudniony dostęp do pobierania składników.Fosforu pod korzeń nic nie dostało.Planuje po świętach jechać dolistnie i chciałbym zaspokoić ten niedobór.Fostar w dawce 2 l ha będzie dobry da to coś.Duże będa straty w plonie jeśli nie zaspokoje tego głodu


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

sniady

 

 

 

 

 

Napisany Wczoraj, 16:17

Co byscie nie drogiego polecili na chwasty w pszenżycie? Na jesieni pryskałem Lentipur Flo 500 czym to teraz poprawić? czy pryskając teraz na chwasty moge domieszać odzywki i mocznik czy poczekać kilka dni i nastepnie pryskać na skracanie od grzyba i mocznikiem? Z góry dzieki za podpowiedzi!

 

Ja stosuje mustang 306 SE wychodzi 72zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam może jestem trochę upierdliwy ale znalazłem coś takiego

post-38682-0-05400200-1398079317.png

Edytowano przez arszenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

jaką kombinację herbicydów mógłbym zastosować w pszenżycie jarym aby załatwić chwasty jedno i dwuliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Witam w jarym pszenżycie Apyros i Chwastox extra masz z głowy chwastnicę jednostronną , owies głuchy i dwuliścienne w większości bynajmniej ja tak stosuję. 18g+1,5 l Chwastoxu Extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

na t2 w pszenzycie falcon czy artea bedzie lepsza??

Falcon jest zlecany na T2, artea na T3. Falcon będzie ciut lepszy, poza tym jednak droższy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę pryskał Falconem. Kiedy najlepiej go stosować? Dobrze byłoby połączyć z Cerone, ale fazy trochę się nie zgrywają. Myślę żeby psiknąc przed kłoszeniem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

falcon + 12kg siarczanu magnezu i kristalonu zielonego 5kg moge na sam flagowy zastosowac czy wczesniej bedzie bezpieczniej jak polece z t2 i odzywkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie co sie dzieje , 3 dni i nagle takie cos sie rozwineło i szybko opanowuje rośline , pryskane od grzyba było 5 kwietnia Wirtuoz + odzywki , 7 kwietnia poszedł Moddus i Tytanit od tamtej pory nic nie było pryskane na polu , występuje to miejscami , rozumiał bym miejsca tam gdzie słabsza ziemia i kwaśniejsza ( robiłem badania) ale występuje takze tam gdzie była dobra , dzis rozrobiłem w plecakowy turbinowy na 5 arów i spryskałem samym Manganem bo jak szukałem to coś podobnie wygląda a że miałem troszki jeszcze to na spróbę , Czym to zachamować i uratować ??? nie chce aby mi cała plantacja poszla. post-50403-0-80133500-1398188429_thumb.jpgpost-50403-0-15947100-1398188486_thumb.jpgpost-50403-0-45054200-1398188469_thumb.jpgpost-50403-0-38491500-1398188456_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Kolego w tym roku dziwne rzeczy dzieją się ze zbożami sam nie wiem czemu ale mam pszenice po rzepaku i żółknie a azotu dostała 150 N

Witam w jarym pszenżycie Apyros i Chwastox extra masz z głowy chwastnicę jednostronną , owies głuchy i dwuliścienne w większości bynajmniej ja tak stosuję. 18g+1,5 l Chwastoxu Extra

Z tego co patrzyłem to żaden z tych środków nie bierze owsa głuchego chyba że cos przeoczylem. Również się zastanawiam czym popryskać pszenzyto jare ale chodzi mi o jakiś srodek żeby i owies głuchy wzioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam co będzie lepsze na pszenżyto falcon 0,6 l na ha czy mieszanina mirage 1 litr plus leander0,5litra a może zaproponujecie coś innego? dodam że mączniak zaczyna się pojawiać

Edytowano przez arszenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolego w tym roku dziwne rzeczy dzieją się ze zbożami sam nie wiem czemu ale mam pszenice po rzepaku i żółknie a azotu dostała 150 N

Z tego co patrzyłem to żaden z tych środków nie bierze owsa głuchego chyba że cos przeoczylem. Również się zastanawiam czym popryskać pszenzyto jare ale chodzi mi o jakiś srodek żeby i owies głuchy wzioł

Są środki na owies głuchy. Axial i puma. Axial trochę bezpieczniejszy. Ma rejestrację w pszenicy i życie, na pszenżyto nie zaszkodzi ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Ale jak myślicie co to może być ?? u mnie podobnie się dzieje i też nie całe ale place robią się żółte. Wątpię że to od niedoboru azotu bo chyba nie działo by się to tylko na kawałkach. Grzyb? jakaś choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzykwa    0

Witam. Czy można wymieszać w jednym oprysku (300 l wody) 10 kg siarczanu magnezu, 10 l basfoliaru 36, 3 kg compo npk 13.40.13 i Falcon i w jakiej kolejności? Czy to prawda że środek grzybobójczy nie może być mieszany z siarczanem magnezu bo osłabia się jego działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

o jarym jeszcze nie myśle ale cos tam zawsze sie znajdzie .. .. u mnie pujdzie na pszenica amistar i tebu a na pszenżyto intizam.. plus siarczan i odzywka


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Widzę ponad 3 tygodnie po Apyrosie i chiselu mineło a miotełka rośnie zwłaszcza na 2 ha gdzie pszenżyto słabsze mam w magazynku Protugan tylko czy poradzi sobie z miotłą naprawdę jest spora czy kupić coś innego ktoś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

poradzić poradzi ale można teraz po Twoich poprzednich zabiegach zboże przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj