Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Bzykwa    0

Witam. Czy są jakieś przeciwwskazania co do wysiewu pszenżyta jarego podczas przelotnych opadów deszczu w mokrą ziemie ? Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Siejesz w błoto-zbierasz złoto ;) osobiście uważam że za siewnikiem i kombajnem powinno się kurzyć.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Mam pytanie

Widzę, że na niektórych polach dolne liście są żółte, tak jakby usychają. Co może być tego przyczyną ? Na pszenicy podobnie.

3 marca daliśmy 1 dawkę azotu, 12 marca siarczan z mikro

Jak dolne liście żółkną to niedobór azotu, choroby podstawy źdźbła lub mączniak. Przyczyn jest kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dlatego że cały azot owies ;;zjadł'' po owsie większa dawka azotu jak najszybciej i niech ,,dogania''

 

Pierwsza dawka już poszła dawno. Fredro tak jakby ruszyło i na tym owsisku a Borowik nic. Zobaczymy teraz zrobiło się cieplej to może i ta odmiana ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie fredro to rosnie jak głupie lepiej ruszyło niz żyto :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

W naszej okolic Fredro tak samo :)

 

Tomazi3p:

czyli czas zacząć pryskać na T1 ? azotu brak nie ma takiej opcji, nie dawno została dana dawka azotu.

Postaram się jutro zrobić zdjęcie i wrzucić po południu.

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

u mnie fredro to rosnie jak głupie lepiej ruszyło niz żyto :)

 

Biały a jak u Ciebie z innymi odmianami, Masz może Borowika ruszył czy nie. To wychodzi na to że start wiosenny ma się też odmianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mam jeszcze trismarta ale on póznij był siany po kuku na kiszonke i jeszcze chyba atletiko ale to niższa odmiana ona pózniej

rusza. Odmian to ma najwiekszy wpływ na strt wiosenny. im odmina bardziez w żyto tak jak fredro to rusza wczesnij, im bardziej genetycznie w pszenice to wolniej.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u mnie fredro i trismart ładnie rośnie, a algoso na tym samym kawałku dpoiero rusza, dawka azotu poszło dopiero 14.03 i poszło 130kg polifoski 21 i 160 kg saletry amonowej 34% i teraz zastanawiam się jaką ochronę wybrać na T1 i T2 bo z zabiegach fungicydowych jestem zielony, zastanawiałem się nad Wirtuozem 1l + Gwarant 0,5l na T1, a na T2 ? Myślę również nad skracaniem lecz nie wiem czy warto skracać tym bardziej, że klasa ziemi IV i część V,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B-A-R-T    1

Mam pytanie. planuje przesiać dwa place na polu około 0.5ha razem wymarzło tam pszenżyto dałem pierwszą dawkę azotu w tamtym tygodniu ale w nic nie ruszyło w tamtych miejscach po za miotłą .nigdy tak nie robiłem . doradzicie czy opryski na pszenżyto ozime mogą uszkodzić jare? dodam jeszcze ze nigdy nie siałem pszenżyta jarego i jesienią nie pryskałem. Może macie jakieś inne pomysły co tam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pszenzytem jarym bądz pszenica możesz smiało przesiewac aby nie owsem :) Bo owies herbicydy na ozime najczesciej kasuja - testowane


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Każde pszenzyto przesiewasz jeśli zaatakuje Ci grzyb? Durny pomysł.

Kolego popryskaj czymś od grzyba plus odzywki siarczan możesz dać jakiś stymulator wzrostu np tytanit w tej sytuacji i nie powinno byc źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Własnie tez sie zastanwiałe mdlaczego w tym roku przesiewasz bo ta zima to nie zima nie miało prawa nic wymarznac. Może masz place zakwaszone to tam i swiecona woda nie pomoże a jedynie wapno bo to co przesijesz też nie urosnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B-A-R-T    1

te pszenżyto było słabe już jesienią .sa to dwa pagórki . przesieje pszenżytem jary zobaczymy co będzie .co do ph to ziemia kwaśna . trzeba będzie zainwestować w wapno ale to już jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

panowie na zabieg t1 kiedy moge zastosowac?czekac do 1 kolanka czy moge wczesniej pod koniec fazy krzewienia?mirage+leander+bumper super chce zastosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Wg mnie septorioza paskowana liści

 

można to już zwalczać ? Duett Ultra da sobie radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Na pszenżyto 26.02 poszła saletra, wczoraj opryskałem Huzarem po ilu dniach dać drugą dawkę N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

 

można to już zwalczać ? Duett Ultra da sobie radę ?

 

 

Jak już to Duett Star 1l. Najlepiej dodaj jeszcze prochloraz czyli Mirage/atak 0,7. Zwalczysz i zabezpieczysz uprawe przed chorobami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

@przemek... Trocje przekombinowales bo bumper super to Mirage + bumper :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Jak już to Duett Star 1l. Najlepiej dodaj jeszcze prochloraz czyli Mirage/atak 0,7. Zwalczysz i zabezpieczysz uprawe przed chorobami ;)

 

niestety u nas w sklepie jest tylko Duett Ultra. nie ma Mirage i atak.

 

duett star nie chroni chyba na łamliwość podstawy źdźbła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

No sam nie chroni, ale ultra tez nie nadaje sie na T1. W takim razie moze Wirtuoz 1l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Duett Ultra nie na T1? myślałem że on na T1...

Chciałem Wirtuoza ale nie ma go jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj