Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
golson    0

jakie pszenżyto lepiej plonuje na glebie V i VI klasy ?

jare czy ozime ?

ja zawsze mam ozime i plon srednio 4 t/ha ciekawe jakby było z jarym

jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

W tym roku miałem 12ha z centrali leontino sypneło 7t kl. ziemi 4a, b kłosy miało olbżymie 1 raz od grzyba niezastosowałem antywylegacza i 70% leżało 400kg saletry zrobiło swoje w tym roku mam fredro i twingo jak oceniacie te odmiany lepsze od leontino i podatne są na wyleganie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

jakie pszenżyto lepiej plonuje na glebie V i VI klasy ?

jare czy ozime ?

ja zawsze mam ozime i plon srednio 4 t/ha ciekawe jakby było z jarym

jak myslicie ?

W tym roku na 4 klasie miałem 5T jarego gdzie ozimego na 3 klasie było max 6t ;[ Rok rokowi nie równy ale wiem ze pszenżyto jare jak sie odpowiednio zadba to potrafi dać dobry plon, ja od kilku lat sieje tylko odmiane Dublet, testowałem inne i to jest naj lepsze :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Leontino jest najładniejsze ale co z tego jak długo dojżewa słyszałem że fredro powinno lepiej sypać od leontino zobaczymy za rok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Miałem fredro w tym roku, materiał z centrali siew 200kg na 90 ar, wiem troche za gęsto ale tak wyszło :unsure: plon jaki uzyskałem to 4T z 90ar ilość azotu jakie dostało to 70kg kłos strasznie cienki i podłużny ziarno też bardzo drobne, osobiśćie nie jestem zdowolony z tej odmiany :(


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

70kg to i tak niejest źle że sypneło 4 t ja daję 2 razy tyle

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Raz kupiłem pszenżyto niestety nie pamientam odmiany ale sypneło mi prawie 8t z ha :) pod korzeń dostało 300kg polifoski 6 na wiosne 200kg saletry na start i dwa razy po 50kg mocznika i bez skracania 90% doczekało żniw :rolleyes: klasa ziemi coś ok 3b przedplon owies


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Ja rowniez mialem fredro w wygladzie nie za ciekawie ale mile zaskoczenie przy zniwach.Przy wyzszych dawkach N radze skracac i podatna na rdze żóltą-tyle z moich obserwacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Fidelio miałem to było najgorsze ze wszystkich odmian jakie miałem okoł 4lat temu miałem baltiko niestety tylko 2ha miałem wtedy najwyższy plon w mojej histori gospodarowania w bizonie woda się gotowała jak kosiłem wtedy pogoda dopisała i sypneło konkretnie ale dlamnie ma zamało słomy ma następnego roku już normalnie sypneło bez szału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba się dinaro. Widziałem kilka razy tą odmianę na polu i bardzo mi się spodobała. Chciałem zasiać na próbę ale ciężko dostać i wybrałem algoso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Własnie działa troszke pozniej od saletry.

 

A jesli chodzi o skracanie to podpowie mi ktos czy w BBCH 30 moge wjezdzac z ccc i moddusem czy zaczekac do BBCH 31 w pszenzycie?Widziałem na YT film jak w BBCH 30 skracano pszenice i pszenzyto.Z was praktykuje ktos w fazie BBCH 30 skracanie?

W BBCH30 już można lecieć z CCC i moddusem. W każdym razie życzę powodzenia jak uznasz że wszystkie rośliny są w tej fazie. Do momentu skracania zazwyczaj łan jest nierównomierny, tzn pędy główne mają już kolanko, a boczne jeszcze nie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

No właśnie i w takim wypadku należy już skracać czy czekać aż większośc roślin będzie miało kolasnko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Ja przez ok 4 lata siałem fidelio i wg mnie świetna odmiana ;) w tym roku postawiłem na fredro ;)

Z jarych miałem na wiosnę zasiane milkaro i andrus i plon niski :/ Dublet jednak najładniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Fredro napewno lepiej sypnnie niż te fidelio one szału nierobi to starsza odmiana są już lepsze i wydajniejsze od niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No właśnie i w takim wypadku należy już skracać czy czekać aż większośc roślin będzie miało kolasnko?

Lepiej poczekać do kolanka, chyba że masz 1000ha do opryskania i się nie wyrobisz :P

a po czym sie rozpoznaje w zbozu te fazy BBCH30 itd ?

To moment pokazania kolanka nad węzłem krzewienia. Skorzystaj z odnośnika podanego post wyżej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy na wiosne mam zamiar sypnąć nawozu ;pierwsza dawka 200kg saletrzaku ,druga dawka 150 saletrzaku.

moje pytanie jakie mam stosować opryski dolistne ?,w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jeśli mogę ci coś doradzić to zamień ten saletrzak np na saletre chociaż na pierwszą ,co do środków to jest ich masa odwiedz swoją hurtownie i dowiedz się co polecają


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj