Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Michal14514    0

czyli dawka około 280kg saletry wczesna wiosną powinna dokrzewić? a jeszcze małe pytanie o tą obsadę 400-450 czy tu chodzi o całą rośline czy o te listki na niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chodzi o ilość źdźbeł, z każdego źdźbła powinien być 1 kłos.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Kto będzie zdzbła liczyć?? Liczysz obsadę na m2 jak przezimowało, jeśli jest za mało to trzeba zrobić żeby się trochę lepiej pokrzewiło bo ma miejsce do tego niż w optymalnej obsadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Tylko jaki jest sens stosowania takich końskich dawek gdzie ponad połowa pójdzie do wód gruntowych lub się ulotni...

 

milanreal Ty na poważnie. Gość się pyta ile dać by nie spalić, to mu napisałem. Jest pytanie, jest odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kto będzie zdzbła liczyć?? Liczysz obsadę na m2 jak przezimowało, jeśli jest za mało to trzeba zrobić żeby się trochę lepiej pokrzewiło bo ma miejsce do tego niż w optymalnej obsadzie.

 

No to powiedz jak się liczy wszędzie piszą że trzeba liczyć a nikt nie powie jak się to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Bierzesz ramkę 1m/1m i liczysz ile roślin powschodziło/przezimowało po zimie. Ramka podaje tak ogólnie bo można sporo mniejsze tylko mnoży się przez x razy, można też liczyć w metrze bierzącym i też przemnożyć. Nie pamiętam dokładnych danych do mniejszych ramek, ale wszystko można znaleść w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Panowie,a co sądzicie o stosowaniu fungicydu razem z odchwaszczaniem na wiosne ? U mnie w okolicy co niektórzy rolnicy tak robią, że do odchwaszczania wiosennego dają pół dawki fungicydu. Efekt tego jest dość dobry. Sam myślę o takim rozwiązaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Pszenżyto obsada na ten czas około 300roślin 1m2 miejscami mniejsza są takie place gdzie z daleka widać że jest rzadko. Jeśli przezimuje to nie powinno być źle jak myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

u mnie bardzo słabo mimo że pszenżyto z centrali ... możena jeszcze teraz je dokrzewic ??? jakim środkiem ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Pszenżyto obsada na ten czas około 300roślin 1m2 miejscami mniejsza są takie place gdzie z daleka widać że jest rzadko. Jeśli przezimuje to nie powinno być źle jak myślicie.

 

Jest Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

będę kupował tą odmianę jako przewódkę, jak zdąże to ją posieje a jak nie to wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Koledzy mam pytanie...

Zaobserwowałem że na polu z pszenżytem zaczyna mi się robic mozaika kolorów... Raz ciemno zielony raz jasno zielony wręcz żółty... Od oprysku to raczej być nie może bo jest to zbyt nieregularne...

Moim przypuszczeniem jest to iż ziemia jest wyjalowiona... (nowa dzierżawa) poprzedni gospodarz uprawiał tylko aby aby... Ph ok 4.5... Teraz pytanie... Jaki sposób ratowania tego na wiosnę? Będzie jeszcze coś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teraz bardzo prawdopodobny jest niedobór azotu, wegetacja się przedłuża i to normalne. Niedobory w większym znaczeniu widoczne będą wiosną.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

No ale rozumiem że na jesień nie ma już sensu nic robić? Co proponujesz na wiosnę? Jakąś specjalną technologia uprawy czy standardowo zadbać jak o wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja bym nic nie robił. Wiosną standardowo azot i potem obserwacja.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Hej.

Mam nadzieję że zboża ozime ładnie przezimują.

I tak mam zamiar:

-od razu po zimie dać 200kg saletry/ha

-druga dawka 100 kg mocznika

-przedsiewnie było 150 kg/ha polifoski 6

 

Dobre to będzie rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy mam pytanie

Jakie mam dać na pszeżyto dawki nawozu na wiosne,ziemia kl.4i5 z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

to zależy jaka kieszeń i ile chcesz mieć :P

na start 200kg saletry popraw jak zacznie strzelać 100 kg, i jak będzie ładne pomyśl nad środkami żeby się nie wyłożyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

Ja planuje dac 100 saletry i 100 saletrzaku na 1 dawke i na druga taki sam mix.

 

Jesli chodzi o skracanie to pszenzyto mozna skrocic najlepiej w fazie BBCH 30 czy lepiej czekac do 1 kolanka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co mieszać saletrę z saletrzakiem? Przecież to taka sama forma azotu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

saletrzak działa wolniej od saletry.ZObaczymy co bedzie na wiosne ale poki co taki mam plan.Jesli przerzadzi sie zboze to sama saletra pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak może działać wolniej jak ma azot w takiej samej formie?

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wolniej się rozpuszcza, czyli działa tyle samo, tylko że później działa po wysiewie przez co mylne wrażenie ze dłużej działa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

Własnie działa troszke pozniej od saletry.

 

A jesli chodzi o skracanie to podpowie mi ktos czy w BBCH 30 moge wjezdzac z ccc i moddusem czy zaczekac do BBCH 31 w pszenzycie?Widziałem na YT film jak w BBCH 30 skracano pszenice i pszenzyto.Z was praktykuje ktos w fazie BBCH 30 skracanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj