Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15367

Moje ozime co w wodzie przez 2 dni zrobiło się białe, za tydzień czasne będzie ziarnka brak jeszcze a kłos suchy.

 

Moje ozime co w wodzie przez 2 dni zrobiło się białe, za tydzień czasne będzie ziarnka brak jeszcze a kłos suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli normalnie uschło. Jeżeli kłos byłby suchy to znaczy że fuzarioza się wdała. U mnie sąsiad nie pryskał fungi na kłos i ok 5% kłosów porażonych fuzariozą. U mnie menara pięknie trzyma, mimo że mam ta samą odmianę i już ok 5 tyg temu stosowana była.

 

A nie jest tak że jeśli widoczne są jeszcze pręciki to nie znaczy że jeszcze kwitnie, tylko tak się po prostu jeszcze trzymają ?

Jak opadną to będzie już po kwitnieniu :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Jak opadną czy jak będą opadać po dotknięciu ? Bo to też różnica :)

 

Ja np. żyto pryskam jak przestaje się "kurzyć" a pszenżyto średnio kilka dni później i jeszcze nie zdarzyła się szczerbatość czy puste kłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To też różnica jak silne będzie te dotkniecie :D Wg mnie jak po lekkim dotknięciu będą spadać, jak np przy lekkim wietrze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mac    78

Może wiecie ile dni (średnio) kwitnie pszenżyto pigmej, bo chciałbym opryskać na grzyba i zastanawiam sie czy po 9 dniach od kiedy zaczeło kwitnąć już moge pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Jak się troche ochłodzi będe pryskał od skrzypionek ale niestety artea słabo podziałała i widzę na kłosie czarne plamki grzybów, jest ich mało ale chyba trzeba prysnąć, co polecacie?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

panowie w pszenzycie ozimym pojawila mi sie mszyca czym ja potraktowac i czy moge laczyc zabieg na ochronę kłosa jesli tak to czym dodam ze byly daw zabiegi przeciw grzybom.obok jest pszenica i jest 100razy wiecej mszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Moje pszenżyto ozime ma niektóre kłosy puste albo słabo wykształcone albo po połowie tak jest jest ich nie dużo ale jest.Wie ktoś coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

U mnie na pomorzu w pszenżycie dużo odmian jest słabo wykształcone zboże u góry duże kłosy a na dole jest dużo małych kłosków nie wiem czym to spowodowane, domyślam się że dlatego że w czasie kłoszenia była straszna susza. A mszyca to chyba wszędzie i na nią bez dwóch zdań polecam BI 58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przyczyn może być bardzo dużo, kłosy nie są czasem białe?

Białe kłosy to objaw fuzariozy kłosów i nie wykluczam tego w Twoim wypadku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja tez sieje pierwszy rok na 3 kawałkach w róznych normach wysiewu a pod korzeń poszło od 200 do 250 kg polifoski 6 i 250 -300 kg saletrosanu a na 2 dawke 200 kg saletry i wyglada bardzo dobrze lepiej niż pszenica j. którą siałem do tej p[ory czekam tylko na zbiory do porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Polecacie zasiać pszenżyto jare z grochem na IV i V klasie?

I czy ktoś mi to kupi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

U mnie wszystkie pola pszenżyta w okolicy zrobiły się ciemno zółte wręcz brązowe, (na kłosach są ciemne plamki) co to za grzyb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Polecacie zasiać pszenżyto jare z grochem na IV i V klasie?

I czy ktoś mi to kupi??

 

Ja w tym roku zasiałem i nawet dość ładnie to wygląda :) a czy ktoś to kupi? czas pokaże


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

A mógłbyś zrobić zdjęcie i wstawić je do galerii?

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na moje najprawdopodobniej będzie to septorioza plew

Może być ale bez zdjęcia ciężko ocenić. Na oko to można prognozować i fuzarioze i czerń kłosów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

witam mam 4ha pola i chcę zasiać tam pszenżyto ozime, klasa ziemi IV i część V, w tej chwili rośnie tam żyto, pole dość mocno wyjałowione od dawna nie nawożone PK, obornikiem i wapnem co najlepiej zrobić po żniwach ? Myślałem po uprawkach pożniwnych dać ok 20m3 gnojówki bydlęcej, 30t/ha obornika bydlęcego i orka siewna, przed siewem 300kg polifoski 6 i po siewie 500kg wapniaka koszalewskiego granulowanego, będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli przedplonem jest żyto to nie siej tam pszenżyta ozimego. Bedzie dużo samosiewów żyta.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj