Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

g60dalk    3

To po niedzieli prysnę na grzyba ale tu jeszcze proszę o radę tylko na grzyba czy może dodać jeszcze coś do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja na wszystki odmiany stosuje podobna miksture czyli jak słabsze to samo ccc jak ładne z moddusem. Dzis opryskałem 20 ha zyta 1.0 ccc + 0,15 moddusa + bumper super 1,0l


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak jak każda inna odmiana nie widze róznicy. w ubiegłym roku nawet dzwoniłem do hodowli i koles nie umiał wytłumaczyc dlaczego taki zapis jest dla tej odmiany :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

A jak praktycznie rozpoznajesz że pierwsze kolano jest 1 cm nad węzłem. W przenzycie też w takiej fazie, czy można trochę później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czym poprawić przytulię i fiołka ? na jesieni poszedł tolurex


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam czym poprawić na miotle bo na jesień przepuściło po gleanie i co dobrego na chwasty dwuliscienne jest ich dość dużo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Też jesienią pryskałem gleanem na ogół mam czysto poza bokami przy granicach zrobiłem tylko tam poprawkę ktoś doradził mi wiosną że pryska Chiselem tylko wiosną pszenżyta i miotła i dwuliścienne załatwia, kupiłem go na żyto bo było sporo miotły chwastów po 5 dniach juz wszystko schło w dobrych sklepach do 90 zł na ha powinieneś kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Z racji dość wilgotnej wiosny (bynajmniej u mnie) zamierzam jutro wjechać pierwszy raz z azotem. Czy dobrym pomysłem jest sypnięcie teraz w jednej dawce niecałe 200kg saletry ? Czy jakoś to jeszcze rozdzielać ?

Ziemia klasy V i kawałkiem VI. Przedplonem był łubin z gorczycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

taka dawke to syp na raz nawet sie nei zastanawiaj ja wiecej sypie w jednej dawce na psznice a pszenzyto pierwsza było 200 saltry druga 150


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

można stosować 1l ccc + 0.2 Modusa na pszenzyto i jeczmień w fazie 1 kolanka? nie zaszkodzi i zadziała dobrze? + chciałbym dodać do tego fungicyd i odzywkie mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Możesz dawać. Taka dawka jak najbardziej ok ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

można stosować 1l ccc + 0.2 Modusa na pszenzyto i jeczmień w fazie 1 kolanka? nie zaszkodzi i zadziała dobrze? + chciałbym dodać do tego fungicyd i odzywkie mikro

pierwsze słyszę żeby stosować ccc na jęczmień. Na jęczmień moddus lub etefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Mogę zmieszać Chwastox extra+Bumper super+Insol?

Czy muszę to rozdzielić jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

na tego grzyba to zapobiegawczo czy leczniczo? mozesz z mocznikiem tylko w rosadnym stezeniu plus siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

zapobiegawczo topsin badz proico z tym ze propico nie ma legalizacji na pszenzyto ale ja wczoraj dzwonilem do chemirolu i mowil ze smialo mozna pryskac dawka 0,5l/ha.

jutro jak bedzie odpowiednia aura to jade zapobiegawczo proico plus surfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czy bumper super będzie dobry na T1 i co zastosować na T2 i najlepiej w jakiej fazie, a ja chcę zastosować dorzywianie dolistne tylko nie wiem w jakich proporcjach a chce zastosować :

folicare NPK 18-18-18, Insol 3, siarczan magnezu 16% i bumper super. W jakiej kolejności dodawać do opryskiwacza i w jakich ilościach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja wczoraj pryskałem Wirtuozem + siarczan magnezu + CCC + moddus. Jak kończyłem, ostatni opryskiwacz juz rosa była na roślinach, ciekawe czy cos podziała.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

Ja wczoraj pryskałem Wirtuozem + siarczan magnezu + CCC + moddus. Jak kończyłem, ostatni opryskiwacz juz rosa była na roślinach, ciekawe czy cos podziała.

 

jaka dawke dawales tego ccc plus moddus ja wczoraj tez pryskalem u mnie pszenzyto ma jakes 20 cm ale jest dopiero perwsze kolanko jakies 3 cm nad ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj