Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian

jak zakwaszone a spieszy ci sie z wejsciem na pole to krede sypnij i siej pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jeśli owies odpada to tylko pszenżyto, innej opcji nie ma. Owszem można pszenice ale plon bedzie gorszy i sarny lubią zjeść a o jęczmieniu na ugorze to szkoda myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Pytasz kiedy?Zapewniam Cię kolego że najprawdopodobniej większa połowa użytkowników agro już poleciała z pierwszą dawką już na początku marca,ja też tak zrobiłem,także teraz możesz zadać takie pytanie,kiedy dacie radę wjechać w pole i rozsiać pierwszy azot.Pozdro ;)

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

Może i na zachodzie chlopaki polecieli z azotem na początku marca. Ja jestem ze wschodu i sniegu prawie nie ma na polach więc ze wjazdem nie ma problemu wszystko zmrożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

załóżmy ,że była odwilż(snieg stopniał)azot posiany po tym znowu przyszły mrozy i sniegi i trzymają np. 2tyg. Czy to dobrze,że był posiany,czy lepiej czekać te 2 tyg i dopiero siać?? roślina chyba nie potrzebuje nawozu jak jest przykryta sniegiem i jest mróz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

A co sądzicie zeby rozsiac azot przed swietami tak piątek, sobota bo od piątku ma być już na plusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jeżeli tak ma być to siej. Ja posiałem już z początku marca i się nie boję o ten nawóz wiec ty tym bardziej nie powinieneś się zastanawiać. Panowie, próbował ktoś z was capalo w pszenżycie ? Chcę go dać na T1 a potem Duett Ultra na T2. Słyszałem, że jest to dobre rozwiązanie ale chce się dowiedzieć jak to jest w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

Mam takie 3 kawałki z przykryte cienką warstwą śniegu, czy mogę mimo śniegu dac pierwszą dawkę azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Według mnie obserwuj pogode jeśli ma przyjsc nagle ocieplenie i brak przymrozkow to siej sam tez tak bede robił ale to sie okaże na dniach. Peter tez wczesniej nad tym myslalem ale według mnie jak na pszenzyto to za droga kombinacja. Osobiscie bede dawał 0,6 tilt turbo o 0.7 mirage koszt kolo 120 zł a całkiem fajna ochrona no i na flagowke ewentualnie jak sie bedzie wykłaszac zobaczymy jak ze zdrowotnoscia bedzie polece 0.6 falcon. Zastanawiam sie czy nie dokrzewic ccc pszenzyta posiane 160 kg dosc rzadkie na pierwszy rzut 200 kg saletry ciekawe czy sie zdazy dobrze rozkrzewic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jeżeli dasz 200 kg saletry krótko potem potraktujesz ccc to powinno ładnie strzelić. Ja tak w zeszłym roku robiłem i efekty były zadowalające. W tym roku nie muszę bo pszenżyto pięknie rozkrzewione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Tak też planuje zrobic odmiana ktora posiadam to pigmej podobno ma ponad przeciętną tendencję do krzewienia sie wiec mysle że moze sie uda. Chciałbym sie jeszcze poradzic odnośnie odmian pszenzyta krótkosłmych ktore obecnie posiadam. To nasze pierwsze takie odmiany potrzebuja mocnego skracania jeżeli nawożenie bedzie oscylować w granicach 150 N? Wystarczy 2 l stabiliana 675 czy lepiej dac 0.2 moddusa plus litr stabiliana 675 ? jak to jest z tymi krótkosłomymi? Dodam tak jak wczesniej pisałem pszenzyto jest dosc rzadkie i średnio rozkrzewione,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

dokładnie od 2 lat stosuje modus w kombinacji z antywylegaczem bądz stabilanem i nawet m2 mi sie nie wyłozył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Wiem że lepszy ale i koszta wieksza a może nie potrzebnie. Dlatego chciałbym sie zapytac jak te odminay krótkosłome radza sobie z burzamy nie wystarczy zwykle ccc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

na jesień zastosowałem gnojowice świńska pod siew a na wiosnę planuje sypnąc 100 kg saletry, potem przy pierwszej grzybówce dodam nawóz dolistny foliq aminovigor potem właśnie modus i stabilan w jednej dawce miedzy 1 a drugim kolankiem a na koniec przy 2 grzybówce nawóz dolistny folik uniwersalny. Sprawdziłem w zeszłym roku i pszenżyto plonowało w granicach 5- 6 t na 5 klasie. Sieje odmiany krótkie i jeszcze żadna burza nie była straszna zbożu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Może zrobie experyment na czesci pola samo ccc a na drugiej koktajl ten. W każdym radzie pszenzyto jare bede pryskał tym koktajlem bo jest strasznie nie stabilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da coś zastosowanie CCC na krzewienie bo mam 1-pole gdzie późno zasiałem i słabo sie krzewiła , a obawiam sie ze jak przyjdzie nagłe ocieplenie to mi zaraz wystrzeli zamiast lepiej sie krzewić , planuje tam dać jakieś 80 kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Co z fungicydów poleciacie na pszenżyto? Może wirtuoz w dawce 1l lub tilt plus mirage albo atlas lub lotus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Myśle ze w pszenzycie egzamin zda mieszanka 0.7 tilt turbo i 0.7 mirage koszt około 120 zł. Nie staosowalem jeszcze takiej kombinacji ale wyglada ciekawie sa substancje ktore zabezpiecza od maczniaka i chorob podstaw źldżbła oraz propikonazol ktory wspomoże działanie tych substancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

ja w tym roku stosuje najpierw capitan 250EW - 0.5l + Topsin M500 -0.7 koszt 93 zł potem Rubric 125 + Tebu 250 po 0.5l koszt 64 zł= suma 157 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak wam przezimowało Borwo? U mnie na polach tak je udusiło że szok... Praktycznie wszystkie kawałki będą do przesiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Myślę, że jeszcze za wcześnie na ocenę przezimowania :) Zrobi sie ciepło, zginie śnieg to sie okaże jak sie oziminy budzą do życia lub nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

własnie wróciłem z pola i z drogi łan wyglada mało zachecająco, mimo ze wiekszość czubków lisci jest sucha od mrozu to na ta chwile 90% środków jest zdrowych, korzen mniej wiecej na głębokosci 5-7 cm ładnie rozkrzaczony- odmiana Atleticko, moze tragedii nie bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj