Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

rafto    32

U mnie dublet zszedł z pola bardzo późno wieć pierwszy rok zasiany na próbę i rezygnujemy z pszenżyta jarego :/

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

witam mam mały problem i prosiłbym zorientowanych o radę wczoraj opryskałem 1,5 ha pszenżyta maratonem (6 litrów) +8 gram glinu i za ok. 1-1,5 godz popadało. Byla to lekka mrzawka i trwała z ok 40 min. i nie wiem co mam robić? czy dać poprawkę maratonem? czy innym srodkiem czy może czekać na efekty bo deszcz był słaby i śrdek pewnie nie spłynoł i jest w glebie ale pewnie spłukał go z wschodzących chwasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego ja bym zostawił tak jak jest poniosłeś koszty a wiosną zobaczysz co i jak zawsze możesz wtedy poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Zgadzam się z poprzednikiem. Maraton jest preparatem doglebowym i jeśli deszcz był nie wielki tak jak pan pisze nie ma potrzeby robienia poprawki bo prawdopodbnie substancja aktywna nadal działa w glebie. A jeśli nastąpiło wymycie preparatu lepiej poprawić już wiosną.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

mam pytanie czym teraz można prysnąć pszenżyto chodzi mi o zwalczenie perzu pszenżyto siane 22 wrzesnia dobrze po krzewione ale po zeszłorocznej przemrożonej pszenicy i perz teraz widać że się trafia siane czym go zwalczyć jaki środek byłby optymalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie ma. W zbożu nie zwalczysz perzu. Ewentualnie glifosat na 14 dni przed zbiorem lub po żniwach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

W tym roku coś rdza zaatakowała mi pszenżyto i nie wiem czy jest sens jeszcze pryskać czy lepiej zostawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Rdza bo są na liściach takie brązowo/pomarańczowe zarodniki można je palcem zetrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czemu miałoby nie zadziałać?

Rdza bo są na liściach takie brązowo/pomarańczowe zarodniki można je palcem zetrzeć.

 

No to jednak rdza. Czym zaprawiałeś?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

milanreal1 - właśnie ten kawałek nie był zaprawiany bo mi już brakło zaprawy i nie chcialo mi się jechać do sklepu specjalnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Jak już pisałem 7 pazdziernka że po zastosowaniu maratona troszkę popadało i wczoraj byłem na polu ichwasty rosną w najlepsze i myślę (nie wiem czy dobrze) aby zastosować tolurex aby chociaż pozbyć się miotły na jesieni a pozatym 10 pazdziernika stosowałem maraton 4 litry na ha plus 5 gram glinu na żyta( dodam że pogoda bezwietrzna temeratura 10 stopni 200litrów cieczy na ha) i wczoraj stosowałem ekolist Z a chwasty zieloniutkie pięknie rosną i wschodzą w najlepsze nie wiem czy jeszcze za wcześnie czy ten maraton przereklamowany? Jedynie maraton najlepiej mi zadziałał na innym kawałku pszenżyta stosowałem go 5 pazdziernika chwastów było mnóstwo a nie ma ani jednego tylko że się pomyliłem i wyszło mi 6litrów na ha plus 8gram glinu skuteczne ale troche drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

200 l na ha toż ta mgiełka wyschnie nim do ziemi doleci. Ja daję 400 i ziele zdycha za raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

W tym roku coś rdza zaatakowała mi pszenżyto i nie wiem czy jest sens jeszcze pryskać czy lepiej zostawić ?

Ja bym zrobił zabieg grzybobójczy , zimy jeszcze nie widać , a do wiosny będzie postępować porażenie .

W 2011r rolnicy robili zabiegi w listopadzie , głównie ci którzy wcześnie sieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak to się zgadza można pryskać u mnie temp.dobowa jest +5c ale najlepiej to się nie wyrywać z sianiem siać 20 09 i po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Kolega , który pracuje w PIORIN , był ostatnio u rolnika ( zgłaszał problem z żółknięciem pszenżyta ) to mówił , że na dołkach zboże było po kolana . (siane 5 września ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

mam pytanie czym teraz można prysnąć pszenżyto chodzi mi o zwalczenie perzu pszenżyto siane 22 wrzesnia dobrze po krzewione ale po zeszłorocznej przemrożonej pszenicy i perz teraz widać że się trafia siane czym go zwalczyć jaki środek byłby optymalny

 

zwalczyc go nie zwalczysz, ale możesz zahamować, lub przynajmniej znacznie spowolnić jego rozwój pryskając Chiselem. W etykiecie perz wymieniony jest jako chwast odpowrny, jednak u siebie zauważyłem kiedyś taki bonusowy efekt-może sprzyjały tylko czynniki losowe podczas zabiegu, nie wiem.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj