Skocz do zawartości
Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

pod pszenżyto na pierwszy azot lepiej dać saletre czy saletrosan 30, tylko jest podejrzenie że saletrosan jest ubiegłoroczny bo na druga dawke planuje mocznik 

KlimekPL    121

To są nawozy o takim samym sposobie działania z tym że saletrosan posiada siarkę więc wybierz to co uważasz za stosowne.

Wiadomość z agroFakt.pl

ZYLA    35

Poszedł dziś Snajper na 7ha. Ciekawe jak się spisze. 

soltys48    314

Moje pszenżytko siane 5.11 ładnie się już korzeni ciekawe czy zdąży wyjść......

soltys48    314

Ma właśnie coś być na początku tygodnia

13 minut temu, Tomek90 napisał:

Na jaką głębokość siejecie pszenżyto??

2-2,5cm

daron64    103

U mnie w pszenżycie słabo to wygląda. Jedno siane w połowie wrzesnia(kończone w deszcz), drugie siane 1pazdziernika- te drugie w zasadzie dopiero się wyrzadkowalo, tylko tam gdzie zdążyłem przed deszczami zwalowac jest troszkę lepiej . Te siane wcześniej wyglądało nie lepiej jak ostatnio byłem na polu. Ziemia po deszczu zabetonowana, że jak szedłem to nawet nic się nie zapadała pode mna. Do tego pozalewane-lacznie z 8 ha posianych to z hektar spokojnie mam pod wodą.

KlimekPL    121

W jaki sposób regulujecie głębokość siewu? U mnie też sieje się tak jak wyjdzie, nie mam pojęcia w jaki sposób ustawić siewnik w sensie głębokości siewu.

marcinffff    9

Był u mnie rzeczoznawca z PZU w sprawie zalanego pola, z posianego 8,5 ha przenżyto + przenica, oszacował ze zgniło 1.5 ha O.o myślałem że 0,5 ha będzie tylko, masakra... dreny robią co mogą i to za mało jeszcze

marcinffff    9

tak sie zastanawiam czy wałowanie pogorszyło warunki i temu nie wsiąka na ciężkiej ziemi 

Agrest    345

No raczej logiczne, że po ubitym szybciej spłynie niż wsiąknie.  Jak nie ma gdzie spłynąć to stoi.

soltys48    314

tak.

Mam kiepską sytuacje na hybrydzie gdzie przez awarię siewnika musiałem jeszcze raz siać i mój bląd siałem całym zestawem i ziemia jest tam bardzo mocno zagęszczona i żytko żółciutkie

Umnie  katastrofa w miejscu gdzie ciagnik lgnał "slady opon ciagnika" to przenzyto nie zeszlo . Kazdy przejazd taki . Nwm co z tym zrobic zaorac na wiosne?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się