Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

master20002    228

Daje spokój ducha, stosowałem 3 lata pod rząd, w tym dwa suche i powiem tylko tyle, że jak wody nie ma i nawozu na polu to pryskanie platyną czy złotem nie pomoże...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nawóz swoją drogą, na opady nie mamy wpływu. ale robiłeś kontrolę z tym specyfikiem i bez? jest różnica? Bo piszą ładnie, aż niewiarygodnie.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Robiłem kontrolę, porównywałem zachowanie roslin przy różnych dawkach i zauważalnych różnic w plonie nie ma. Wizualnie to może ciut ciemniejsze są rosliny po tym, albo to siła sugestii. Więcej się nie dam na to skusić. Pierwszy rok jak stosowałem to sobie mysle, piszą o suszach i ze wtedy warto to podać, bo w mokrym roku nawet sam producent gdzies pisał, że w sumei nie ma sensu tego dawać, ale nie dosłownie. Przyszły dwa suche lata i też dawałem i już nie wierze w moc tego specyfiku. Chcesz to próbuj na kilku kawałkach. U siebie dawałem do T1 i T2 w zbożach. Według mnie już prędzej warto podać takie zupy w rzepaku. Tam widać było intensywniejsze kwitnienie, ale przy dawce 0,4-0,5 litra, a nie 0,2. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ok dzięki za informacje . Wypryskam z 1 opsyskiwacz z tym specyfikiem. 600l wystarcza mi na 2,5 ha. Myślę że nie za duźo będzie jak dam 1l zalecane jest 0,2 do 0,4 l na ha,


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

mam problem z chabrem bławatkiem jaki środek go zniszczy

helm tribi, granstar....

 

Moim zdaniem za zimno jeszcze. Ten Tytanit naprawdę coś daje? warto to stosować? Nigdy nie próbowałem dlatego pytam.

Nie wiem jak w zbożu ale w kukurydzy efekt był widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Moim zdaniem za zimno jeszcze. Ten Tytanit naprawdę coś daje? warto to stosować? Nigdy nie próbowałem dlatego pytam.

 

 

Daje i to bardzo dużo... na jesieni dużo wzmocnił zboże przez co wyrównał się kolor na plantacji, liście stały się grubsze i potężniejszy jest system korzeniowy... na przykładzie kukurydzy gdy w czerwcu u nas troche suchawo było to u mnie w kukurydzy nawet lisci nie poskręcało przy schnięciu u sąsiadów... biostymulator godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

zaorana pszenica ozima która była potraktowana gleanem w październiku, czy mogę zasiać pszenżyto jare na tym kawałku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Tytanit dużo daje w kukurydzy, w tamtym roku grad zniszczył mi trochę kukurydze no to zrobiłem jakąś zupe z odżywek i dodałem do tego tytanit, kukurydza po tygodniu miała tylko lekkie ślady gradobicia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zrobiłes mieszankę i dodałeś  tytanit - więc nie  wiesz na  ile pomógł  tytanit  , a na ile  ta mieszanka  ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

a robiliście panowie kontrolę , na tym samym polu?

tak jeden kawałek był odżywiany z tytanitem(tak jak pasowała beczka)i bez to na części z tytanitem kukurydza taka jakby mocniej zielona,ciut wyższa i praktycznie każda kolba wypełniona-oczywiście te same odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie już dwa opryski zawiodły na chabra, wiosną Lancet wyczyścił z fiołka i miotły ale przepuścił chabra, po żniwach glifosat wytłukł perz a chaber jakimś cudem się uchował, jesienią Tolurex również sobie nie poradził i dalej rośnie. Albo ja coś robie źle albo przez te wiele lat co pole nie było w ogóle traktowane herbicydami tak się nasiało tego chabra, że walka z nim jest taka ciężka. Bo ogólnie jest jego sporo, pszenżyto w tamtym roku miałem pół na pół z chabrem.

 

Spróbuj Linturem ja w pszenicy miałem chaber aż niebiesko i dał mu radę nawet jak już był w fazie kwitnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Ja pryskam linturem i klepie wszystko co urośnie nie pożądane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Panowie jaki środek polecacie na pszenżyto w którym jest przytulina,gorczyca polna,miotła pewnie się pojawi,rdest,chaber
Jestało mi z powszednich lat troche lentupuru może do tego dokupić jakiś środek a jak nie to co możecie polecić w rozsądnych pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie pszenzyto slabo przezimowalo na jednym kawalku korzen niby ma dlugi dzis dostalo saletre po 200 kg na ha ale kiepsko wyglada nie zieleni sie jak powinno i jest rzadkei i male ruszy po saletrze ? czy jzu bedzie marny plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Lepiej odpuść sobie te pszenzyto, jak myślisz że nie odbije no to agregat i nowa uprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

U mnie w zeszlym wymarzlo ze pusto miejscami, rzucilem na borowika saletre pokrzewil tam gdzie nie bylo - odbil 5.5 oddal bez ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ja mialem podobnie z jeczmieniem ozimym wzeszlym roku ,ale mimo wszystko zostawilem dal 6t z ha        jeszcze nie jest tak poz\no zeby przesiewac poczekaj tydzien i sam ocenisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

panowie pszenzyto slabo przezimowalo na jednym kawalku korzen niby ma dlugi dzis dostalo saletre po 200 kg na ha ale kiepsko wyglada nie zieleni sie jak powinno i jest rzadkei i male ruszy po saletrze ? czy jzu bedzie marny plon

 

Spokojnie dopiero wczoraj dałeś saletrę to trochę potrwa nim zadziała za dwa tygodnie 2 dawkę mniejsza za następne 2 znowu ze 100 kg i odbije że ho ,tak miałem zeszłego roku i dobrze że nie zaorałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Pierwszy azot w dawce około 45 N dostało 13 marca,moje pytanie sypać drugą dawkę czy jeszcze poczwkać? Oto jak wygląda.

post-44692-0-40277800-1490717753_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy koło soboty nie dać dolistnie mocznika siarczanu NPK + molibden+cynk+miedź nadają koło 20 stopni w dzień i 7 w nocy 

a gdzieś za tydzień ruszać z herbicydem 

jak myślicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Pierwszy azot w dawce około 45 N dostało 13 marca,moje pytanie sypać drugą dawkę czy jeszcze poczwkać? Oto jak wygląda.

 

moje wygląda podobnie pierwszy rzut początek marca dziś druga dawka po 200 kg

saletry

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

moje wygląda podobnie pierwszy rzut początek marca dziś druga dawka po 200 kg

saletry

dopiero początek jak zboże karmi się  pierwszą dawką , a już  dosypałeś następny azot .. moim zdaniem  nie potrzebnie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

w tym roku tak robie na lekkich ziemiach zazwyczaj czekałem z drugą dawką a w tym roku taki eksperyment a teraz nawożenie dolistne zobacze jakie będą efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj