Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
albert1991    33

Na garbatka zabieg w nocy.u mnie kosi równo ale mokro i wietrznie może w poniedziałek wieczorem wjadę .cyperkil go weźmie przy tak niskiej temperaturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Coś zadziałał ten oprysk troche zboże nabrało ciemniejszego koloru no ale jest zimno ... jakby było ciepło i słonce to by moment podskoczyło


Wystarczy 4 listki na przezimowanie żyta hybrydowego i pszenzyta żeby było gęste na wiosne ?


Wystarczy 4 listki na przezimowanie żyta hybrydowego i pszenzyta żeby było gęste na wiosne ?


Wystarczy 4 listki na przezimowanie żyta hybrydowego i pszenzyta żeby było gęste na wiosne ?


Wystarczy 4 listki na przezimowanie żyta hybrydowego i pszenzyta żeby było gęste na wiosne ?


Wystarczy 4 listki na przezimowanie żyta hybrydowego i pszenzyta żeby było gęste na wiosne ?


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Kolego jeszcze nie ma zimy spokojnie do grudnia mamy czas a ma być dość ładna pogoda to trochę podskoczy kiedy siales ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

28-29 wrzesień ale w totalny popiół a jak spadł pierwszy deszcz to poszła zlewa i duzo ziarna było na wierzchu 


Dodam tyle że jest duża obsada roslin na m2 bo pszenżyto siane 200 kg/ha a hybryda 80 kg/ha


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Czym pryskać na łokasia garbatka i w jakich godzinach? Wpier.... pszenżyto, że jak tak dalej pójdzie to będzie masakra. Chciałbym to połączyć z opryskiem na chwasty, ale czy w dzień jest sens pryskać na łokasia? Jaka powinna być obsada Twingo na metr kwadratowy, żeby było ok na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Jak wy znajdujecie tego "łokasia garbatka" chodzę po polu i go nie widzę, albo źle szukam albo go u mnie dzięki bogu nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

tez musze prysnąc na tą garbatą bestie ,tylko wlasnie jakim srodkiem w tych temperaturze


bylem wieczorem na polu zadnego nie spotkalem, ale duzo listków ugryzionych zaraz przy łodydze


bydle zeruje tylko w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

w ramach potwierdzenia

czy to efekt zerowania łokasia,chce dzis prysnąc bi+fastac- tak tez mi doradzili w sklepie, na bi troche za zimno ,ale moze cos pomoze.

Dzis bylem na polu ze szpadlem nakopałem dziur ,ale oprócz dzydzownic nic nie znalazłem, jak spotkac tego szkodnika-dwie wizyty po zmroku na polu tez nic nie dały,o której wychodzi na żer?


czy to moze byc efekt zerowania smietki???????

post-124805-0-14788000-1477909992_thumb.jpg

post-124805-0-92728100-1477910036_thumb.jpg

post-124805-0-54983600-1477910081_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Witam

Mam pszenżyto ozime odmiany Grenado, siane po łubinie siane 24.09, jest w fazie 3-4 liści i zaczynają wychodzi jakieś plamki tak normalnie nie widać ale jak wezmę pod słonce to widać rdzawo żółte plamki co to może być ? Może to już jakaś choroba grzybowa czy niedobór czegoś, pod korzeń dane oczywiście PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Grzyb w fazie 3 liści ? Moim zdaniem odpada, mogą to być jakieś niedobory albo jakiś robaczek siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

panowie wasze opryski na łokasia poskutkowały? , bo u mnie nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Witam.

Zasiałem pszenżyto alekto(kwalfikat) i coś słabo rośnie. Siane 1 października a teraz jest w fazie 2-3liści, siałem pożyczonym siewnikiem i wyszło ok 150kg/ha a miało być 200kg, wydaje mi się że za rzadko wyszło, dane było 200kg polifoski 6 i częściowo obornik, gleba nie badana ale sprawdzałem teraz płynem heliga to pokazywało około 5-6 Ph, a klasa gleby 5 a może i 6, na wiosne zrobię badania gleby to będzie wiadomo tylko mam obawy czy coś z tego pszenżyta będzie, można jakoś teraz temu pomóc? Pole rok temu wzięte w dzierżawę więc nie wiadomo co w tym siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj