Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

larysto    2

A ja siałem na 4 i 5 klasie drugi rok odmianę Tomko i szczerze polecam. Przede wszystkim nie wymarza, a plon też przyzwoity (5t/ha)jak na te klasy ziemi i przy uprawie bez wielkich nakładów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś opinie(doświadczenia) co do tych odmian pszenżyta ozimego ? Odmiany:Gringo i Rotondo

W tym roku miałem Gringo ładnie plonowało przy 120kg N/ha ,kusi mnie odmiana rotondo (krótkosłoma) ale nie wiem w moich okolicach u 2 gospodarzy jeden twierdzi że wymarzło a drugi że to wina za lekkiej gleby. U mnie na polu 4Ha 1/3 to 4 Klasa, 2/3 pola to 2 i 3 klasa w przewaga to 3 klasa 2 to miejscami. Co byście doradzili ? Siać sprawdzone Gringo czy próbować Rotondo ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Spróbuj Rotondo, co ci szkodzi :P sam w tym roku będę siał bo gdzie by się nie pytał to same pozytywne opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakie wymagania glebowe ma rotondo?bo wacham sie co wybrac melomana czy to rotondo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

siał ktoś dinaro na słabej ziemi przewaga V troche VI i IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego na jakiej klasie i ile dostalo azotu to borwo

 

Klasa IV, niewielka część III. Siane po rzepaku z jednym zabiegiem na grzyba (wirtuoz + 5 siarczanu+ 1lccc + 0,28 madusa) Odchwaszczane wiosną a azotu dostało 158 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Panowie jakie wybrać pszenżyto na IV kl. gleby? Mam do wyboru meloman,trapero,palermo.fredro,trismart i twingo.

Edytowano przez Mariusz_5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jak tam u Was z dostępnością TOMKA? U mnie w okolicy nigdzie nie mają.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u Was z dostępnością TOMKA? U mnie w okolicy nigdzie nie mają.

 

Za Lubawą w Tuszewie gość sprzedaje kwalifikaty. Sporo sąsiadów od niego bierze. Tylko samemu musiałbyś jechać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A jakieś namiary?

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Ja zastanawiam się nad Palermo i Borowikiem. Co możecie o nich powiedzieć, która wydaje być się lepsza na 4kl. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja zastanawiam się nad Palermo i Borowikiem. Co możecie o nich powiedzieć, która wydaje być się lepsza na 4kl. ?

Borowik urośnie na 140 cm - jak słoma potrzebna to ok a ja nie to szukaj czegoś niższego. Sprawdź sobie na stronie coboru.pl która odmiana najlepiej plonuje na Twoim terenie i tą wybierz. U mnie sprawdza się Trismart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Krótka słoma to wada i zaleta. Wada wiadoma jeśli nie potrzebujesz słomy, za to wyższe łany lepiej znoszą susze, bo zmniejsza się parowanie z gleby więc krótka słoma nie do końca jest taka super na piachach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

Borowik urośnie na 140 cm - jak słoma potrzebna to ok a ja nie to szukaj czegoś niższego. Sprawdź sobie na stronie coboru.pl która odmiana najlepiej plonuje na Twoim terenie i tą wybierz. U mnie sprawdza się Trismart.

pod jaką zakładką jest takie nifo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja w tym jade transfer z 1 ha na probe i 2 ha borlwikiem, borowik 130cm wysokosci jak co roku wczesna odmiana, szybko nalewa ziarno 2 rok pkd rzad grube ladne ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Trismart tez wczesny, łądne ziarno  dojrzały zazwyczaj razem z rzepakiem lub nawet wczesnij :)  U mie trismart sie sprawdził w tym roku miałem tez swieżego borowika i na mocnej zimi to on wyrósł nie na 130cm a okoł o 150cm i 2 razy skracany :) Jak kosiłęm to słoma zilona a ziarno suche i tam gdzie najładniejszy to poległ.

 

W tym roku biore swieżego melomana


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

panowie na ziemi która jest dość słaba przewaga V klasy ph nieznane ale zapewne niskie, pod orkę będzie wylewana gnojowka zasiać pszenżyto czy żyto hybrydowe? w tym roku żyto zwykłe Dańkowskie Rubin przy około 90kgN oddało 4t/ha . Nieduży kawałek jest po łące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Borowik urośnie na 140 cm - jak słoma potrzebna to ok a ja nie to szukaj czegoś niższego. Sprawdź sobie na stronie coboru.pl która odmiana najlepiej plonuje na Twoim terenie i tą wybierz. U mnie sprawdza się Trismart.

 

No właśnie, Palermo trochę niższe, a słoma nie będzie potrzebna, bo jeśli już to żyto przeznaczę właśnie na słomę. Chyba zdecyduję się na Palermo, ale z tego co tu czytam to niezbyt wiele osób, go sieje, a chętnie poczytałbym opinie na jego temat.

 

panowie na ziemi która jest dość słaba przewaga V klasy ph nieznane ale zapewne niskie, pod orkę będzie wylewana gnojowka zasiać pszenżyto czy żyto hybrydowe? w tym roku żyto zwykłe Dańkowskie Rubin przy około 90kgN oddało 4t/ha . Nieduży kawałek jest po łące

 

Na bardzo słabe stanowisko nie siałbym hybrydy, bo będzie to nieopłacalne. Sam zakup ziarna kwalifikowanego to już spory wydatek. Też planowałem siać żyto hybrydowe na słabszym stanowisku z nieznanym Ph, ale w tym roku na razie odpuszczam i zasieje chyba populacyjne Dańkowskie, co możesz powiedzieć o tym życie Rubin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj