Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

mid7    45

dziś planuje opryska odżywkami na pszenżyto i czy takie dawki na 1 ha(230l wody/ha)- plonvit zboże 1,5l/ha + kristalon żółty 1kg + chelat manganu 0,5kg/ha + 10kg siarczanu + 0,2 l tytanit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co polecacie na chwasty w pszenżycie? Co zrobić pierwsze skracać czy pryskać na chwasty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

 Najpierw dać drugą dawkę azotu czy oprysk (na grzyba skracanie i odżywka) a saletra później? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Czy takie wahania temperatury w ciągu doby nie wpływają ujemnie na zabieg przy stosowaniu dolistnie mocznika ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Do kolegi Xtro. Nie przesadzaj dwa dni nie zrobi wielkiej różnicy a zaoszczedzisz sobie czas i kase na straconej ropie. Połacz odżywki ze skracaniem i poczekaj te 2 dni  zeby kolanko było 1 cm nad wezłem i wtedy pryskaj.

 

 

Ok, pszenice jeszcze nie mają BBCH 31 także poczekam i zrobię 2v1

A RSM kiedy po T1 i skracaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

tylko nie mieszaj moddusu z manganem bo w tabeli mieszania z Syngenty jest zabronione mieszanie tych dwóch produktów . po drugie nie czekaj na równe 1 cm tylko wal skracane juz od 0,7 mm -0,8 mm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Chce na 2 dawke w pszenzycie dac tez RSM. Do jakiej fazy BBCH bezpiecznie moge go zastosowac(koncowki wielootworowe)?

Edytowano przez johnsoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Rok temu dawałem w fazie 31-32 to końcówki mi przypaliło, ale po jakimś czasie odbudowały się.

Też mam takie rozpylacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Rok temu dawałem w fazie 31-32 to końcówki mi przypaliło, ale po jakimś czasie odbudowały się.

Też mam takie rozpylacze

 

zastanawialem sie nad 29-30, ale znow nie wiem czy nie bedzie za wczesnie.. 

 

kolego @warchest jak stosowalem lancet to mi bralo wszystko, wiec po co ten mocarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a bo troche przymalo kupione zostalo lancetu i wrazie jakby zbraklo czy mozna dodac go czy trzeba plukac opryskiwacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pszenżyto fredro pierwsze kolanko jest na wysokości 8mm w niektórych 1,2 a nawet miałem po rozcięciu kolanko na wysokości 2mm co robić jechać jutro z antywylegaczem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

też tak mam i jutro jadę ze skracaniem, odmiana też Fredro i Tomko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dodajesz do antywylegacza jakieś odżywki ile dajesz na hektar bo ja planuje dać 1l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jutro chce prysnoąć pszenżyto taką mieszanką i mam pytanie czy w dobrej kolejności będe to wszystko wlewał do opryskiwacza.?
1.Mocznik 5kg
2.Siarczan magnezu (siedmiowodny) 5kg
3.Antywylegacz 750 SL 1 litr
4.Rosasol (19-19-19) 5kg
Wszystko będzie dobrze niezetnie mi się to w opryskiwaczu??





CCC czyli antywylegacz płynny 750 SL .?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Jutro chce prysnoąć pszenżyto taką mieszanką i mam pytanie czy w dobrej kolejności będe to wszystko wlewał do opryskiwacza.?

1.Mocznik 5kg

2.Siarczan magnezu (siedmiowodny) 5kg

3.Antywylegacz 750 SL 1 litr

4.Rosasol (19-19-19) 5kg

Wszystko będzie dobrze niezetnie mi się to w opryskiwaczu??

 

 

 

 

 

CCC czyli antywylegacz płynny 750 SL .?

antywylegacz daj na końcu i wlewaj przy włączonym mieszadle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

co może być przyczyną żółknienia liści? jeszcze nie było stosowane żadne nawożenie

Sam sobie odpowiedziałeś co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj