Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

pasio    22

Polecacie zastosować środek Huzar pak na chwasty wiosną w pszenżycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli chodzi o skutecznosc to jest bardzo OKi tylko cena ^^ Mnie tez w tym roku czeka pryskanie ozimin wiosna bo na jesieni nie dało rady i pewnie tez huzar w pszenzycie i pszenicy bedzie lub mustang + cos na miotłe :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

@TOREZ polecasz zastosować wiosną Huzar Pak w celu odchwaszczenia plantacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja na wiosne pszenżyto pryskałem protuganem :D powiem wam że byłem zadowolony z tego środka .Na jesieni nic nie pryskalem , a sąsiad pole obok pryskał pszenżyto jesienia ,a pozną wiosna pojawiła sie miotła , a ja na wiosne jak pryskałem to nie było ani śladu :) i tym oto sposobem przekonałem sie do wiosennego pryskania przeciwko chwastom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Pasio:

Huzar to sprawdzone działanie, posiada szerokie spektrum działania, możesz domieszać CCC.

 

Możesz też spróbować coś z mieszanin :

- atlantis (0,15) + sekator (0,2-0,3)

- atlantis + grodyl (20-40)

- apyros (13-20) + starane (1)

- attribut (60) + mustang (0,4)

- atlantis (0,15) + starane (1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ale jak będę pryskał Huzarem zaraz po podaniu pierwszej dawki azotu, na początku ruszenia wegetacji, to nie jest wtedy za wcześnie na CCC? Mogę mieszać Huzara razem z siarczanem magnezowym i odżywkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Zaraz po zasileniu azotem to chyba za wcześnie. Zazwyczaj wjazd z herbicydem po min. tygodniu od wysiewu nawozu.

Zwróć uwagę na temperatury minimalną, optymalną.

Sulfonylomoczniki w tym jodosulfuron (Huzar) działają w zakresie temperatur 5-8 stopni C. Optymalna powyżej 10C.

Nawozy płynne dolistne (tzw. odżywki) można domieszać. Chyba że w instrukcji stosowania którejkolwiek odżywki zakazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbii11    0

Troche to dziwnie zabrzmi ale jest środek żeby wyeliminował pszenżyto w psznicy? Kupiłem kwalifikowaną odmiane pszenicy i rośnie pszenica i pszenżyto:( Co można teraz zrobić bo ewidentnie widać odrosty pszenżyta:( Prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

witam!

mam pytanko. czy nie jest za pozno zeby zastosowac druga dawke azotu pod pszenzyto ozime? wydaje mi sie ze pierwsza byla za mala a z druga zwlekalem z powodu braku opadow. pozdrawiam!


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ale w jakiej fazie jest te pszenżyto? bo ja drugą dawkę dawałem wczoraj a pszenżyto jest w fazie 1-2 kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja tez dałem 2 dawke w fazie 1-2 kolanka tego samego dnia pryskałem fungicydem i regulatorem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Zbliżają się żniwa :) więc mam kilka pytań, odnośnie odmian krótkosłomych pszenżyta. Interesuje mnie Borwo. Jak wygląda ono w tym roku, jakiej ochrony i nawożenia potrzebuje i jakiej ceny mam się spodziewać w centrali za nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

o borwo powiem ci jak wykosze :) u mnie akurat ochrona i nawozenie intensywne :) czekiam na efekty :) ceny wszytkich odmian sa zblizone zalezy od ceny rynkowej zwykłego zboza od 100-150zł zawyczaj


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

o ceny juz nie chodzi, ale czasami ciezko wybrac jakąs odmiane z tak duzej ilosci...

Młócił juz kto pszenzyto LEontino???????? ile dało?????? jaka ziemia????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtasek    0

Ja na piątej klasie ziemi dałem 200 kg amofoski potem na wiosne 200 kg saletry, pod kłos 100 kg mocznika no i sypłó około 7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie wiem jak wy to robicie ze przy tak małych nakładach daje wam po 7t ;[ U mnie borwo na IV V kl fungicyd 3 razy, saltra na start 150 i 150 w II dawce. Na jesieni nic nie dałem i sypło koło 4t :) Materiał siewny z centrali. przedplon pszenzytu madilo. Pszenica przy podobnym nawozeniu i ochronie dała ponad 6t


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pszenżyto Dinaro po rzepaku na 4-5klasie ziemi, posiane bez NPK 125kg/ha , 2 fungicydy, 3 dawki azotu(160-170N), odżywki itp to dało mi 6.2t ale tydzień przed koszeniem poległo całkowicie.Grenado zato masakra, 3t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Jaką odmiane byscie polecili na ziemie 4 klasy stanowisko po pszenzycie????????????

Myslałem na L:eontino albo Moderato?????? a moze cos innego?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Glean, czy Maraton. Doglebowo, czy nalistnie??? Oto jest pytanie, może mi ktoś odpowie B) Mam zamówione nasiona premium Leontino. Bede miał je w przyszłym tygodniu. Ale już czas pomyśleć o ochronie. Help me B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj