Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

knoro21    8

My w tym roku posialismy 1.5 h leontino 1.5 woltario 80 arów fidelio i około 80 arów odminay która sie nazywa przenzyto hybrydowe czy cos takiego ale te nie było brane z centrali tylko od jakiegos faceta i podobno jest to taka odmiana w której z jednego ziarna rosna 2-3 kłosy i sieje je sie dosc zadko. Aha i mam jeszcze jedno pytanie nie rozumiem dlaczego siejecie tak żadko zboże my z ojcem co roku siejemy co najmniej 220 kg/h bywało tak ze sie siało 270 kg/h i wcale nie było gęste. Ale juz chyba wiem dlaczego w tym roku kupilismy jak napisałem konkretne odmiany przenzyta i to w centrali i jak tak popatrzyłem to w tym roku jest bardzo geste niz jak wczesniej jak sialismy swoim i jak widac jednak co kupic konkretny materiał siewny to nie to samo co siac swoim nie wiadomo jakim przenzytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Umnie Grenado zasiane 5-7września 150kg/ha aż zagęste zaś Dinaro siane 18września MTZ38g

, 125kg to wsam raz sie pokrzewiło .Co do plonów z takich żadkich siewów to wypowiem sie po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wczesny siew ale rzadki wiec powinno byc dobrze. Ja w tym roku zaczałem siac 28 wrzesnia i siałem koło 170-180 grenado, borwo i madilo. Jak narazie to za geste chyba nie bedzie bo wogóle sie nie krzewi zimno i ciagle pada nie moge opryskac od miotły :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@farmermf 5-7 września to nie za wcześnie? :) my posialiśmy swoje 22 i 23 września i ma 3-4liście

Ale ja mieszkam przy granicy z Białorusią atu jest inny klimat niż nawet w centum kraju,.Tu siane 30 września to już sie niepokrzewi a norme to trzeba podnieść na 220kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

glean można stosować nawet w temperaturze 5 C, ale nie wiem czy nie jest za mokro w polu, a najlepiej na przyszłość zapamiętaj glean najlepiej stosować po siewie zaraz. pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

glean można stosować nawet w temperaturze 5 C, ale nie wiem czy nie jest za mokro w polu, a najlepiej na przyszłość zapamiętaj glean najlepiej stosować po siewie zaraz. pozdro ;)

Po siewie o ile jest wmiare wilgotna glega bo jak na susze to nic nieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no ok. a co powinienem zastosować teraz? jaki środek?

Teraz możesz zastosowac glin ,lentipur ale wątpie byś wjechał w pole.Sam czekam już

miesionc i niemoge skończyć oprysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja wczoraj pryskałem pszenice lentipurem + difufenikan koszt zabiegu 65zł, mokro na polu,nawet zaliczyłm wtope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez sie czaje na oprys bo jescze nic nie pryskane ;) ale woda stoi na nizinach wiec szkoda sie mordowac na razie ;) cos czuje ze czeka mnie wiosenne pryskanie huzarem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

polecam odmianę "Dublet" na słabe gleby;] mieliśmy zasiane 15 hektarów plonowało b. dobrze jak na nasze gleby. Z pola zeszło w drugiej połowie sierpnia tyle tylko, że było "palone" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

My nigdy nie pryskamy na zime żadnego zboża a jest jakaś różnica kiedy sie pryska??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Ja pryskam na jesieni po pierwsze że jest taniej i efektywniej.

Efektywniej - łatwiej z jest zniszczyć kiełkujące chwasty bo wtedy są najwrażliwsze.

Tanio- kiełkujące chwasty nie wymagają dużych dawek herbicydów, można obnizyć dawkę nawet o połowę

Zdrowo - to znaczy nie hamujesz pszenicy herbicydem kiedy ona intensywnie rosną a chwasty wtedy mają fazy rozwojowe w których trudno się je zwalcza chociażby przytulia czepna

Kapejszyn, jak nie to pytaj dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

Ja też tak robię, ale tej jesieni najpierw było sucho i zboża ozime nie wschodziły, a potem padało a teraz jest za mokro. Czeka mnie oprysk wiosenny, a chwasty potrafią rosnąć prawie całą zimę...

Pozdrawiam @Jerzego, ja też mam tak na imię, ale nie tylko dlatego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

My w tym roku posialismy 1.5 h leontino 1.5 woltario 80 arów fidelio i około 80 arów odminay która sie nazywa przenzyto hybrydowe czy cos takiego ale te nie było brane z centrali tylko od jakiegos faceta i podobno jest to taka odmiana w której z jednego ziarna rosna 2-3 kłosy i sieje je sie dosc zadko. Aha i mam jeszcze jedno pytanie nie rozumiem dlaczego siejecie tak żadko zboże my z ojcem co roku siejemy co najmniej 220 kg/h bywało tak ze sie siało 270 kg/h i wcale nie było gęste.

 

Odmiana, termin siewu, zwięzłość i klasa oraz odczyn gleby, uprawa roli, wielkość nawożenia mineralnego, pogoda, przedplon, nasilenie chorób i szkodników zbóż w danym rejonie, masa 1000 ziaren i ich zdolność kiełkowania, stopień zachwaszczenia pola.

 

Wszystkie wyżej wymienione pojęcia decydują o ilości wysiewu zbóż.

Przed ustaleniem gęstości wysiewu należy się nimi kierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

@Rikisam powiedz dlaczego , coś palnołem ? :(

Nie, tak napisałem bo uważam że Twoje posty są zawsze przemyślane i wnoszą sporo wiedzy teoretycznej i praktycznej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Ozime to: Moderato,Grenado

Jare to: Nagano,Matejko

ja będę na wiosnę siał MATEJKO na 6 klasie ziemi na piachu


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj