Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

pod pszenżyto na pierwszy azot lepiej dać saletre czy saletrosan 30, tylko jest podejrzenie że saletrosan jest ubiegłoroczny bo na druga dawke planuje mocznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

To są nawozy o takim samym sposobie działania z tym że saletrosan posiada siarkę więc wybierz to co uważasz za stosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Moje pszenżytko siane 5.11 ładnie się już korzeni ciekawe czy zdąży wyjść......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jak nie będzie mrozu w przyszłym tygodniu, może coś wyjdzie. B|

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Ma właśnie coś być na początku tygodnia

 

13 minut temu, Tomek90 napisał:

Na jaką głębokość siejecie pszenżyto??

2-2,5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

U mnie w pszenżycie słabo to wygląda. Jedno siane w połowie wrzesnia(kończone w deszcz), drugie siane 1pazdziernika- te drugie w zasadzie dopiero się wyrzadkowalo, tylko tam gdzie zdążyłem przed deszczami zwalowac jest troszkę lepiej . Te siane wcześniej wyglądało nie lepiej jak ostatnio byłem na polu. Ziemia po deszczu zabetonowana, że jak szedłem to nawet nic się nie zapadała pode mna. Do tego pozalewane-lacznie z 8 ha posianych to z hektar spokojnie mam pod wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

W jaki sposób regulujecie głębokość siewu? U mnie też sieje się tak jak wyjdzie, nie mam pojęcia w jaki sposób ustawić siewnik w sensie głębokości siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Był u mnie rzeczoznawca z PZU w sprawie zalanego pola, z posianego 8,5 ha przenżyto + przenica, oszacował ze zgniło 1.5 ha O.o myślałem że 0,5 ha będzie tylko, masakra... dreny robią co mogą i to za mało jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

No raczej logiczne, że po ubitym szybciej spłynie niż wsiąknie.  Jak nie ma gdzie spłynąć to stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

tak.

Mam kiepską sytuacje na hybrydzie gdzie przez awarię siewnika musiałem jeszcze raz siać i mój bląd siałem całym zestawem i ziemia jest tam bardzo mocno zagęszczona i żytko żółciutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umnie  katastrofa w miejscu gdzie ciagnik lgnał "slady opon ciagnika" to przenzyto nie zeszlo . Kazdy przejazd taki . Nwm co z tym zrobic zaorac na wiosne?

 

Kiepsko to wyglada jak by co przejazd sciezki byly zakladane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

I tak dojdą jeszcze koleiny podczas siania nawozów.

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na niektórych działkach pojawił się niedobór magnezu. dostalo 2 razy siarczanem magnezu dolistnie i się zatrzymalo i teraz zastanawiam się co na wiosnę i ile. Myślałem nad jakimś siarczanem magnezu sypkim albo wapnie magnezowym granulowanym. Wyniki mg wyszły niskie i bardzo niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Otrzymałem decyzję dziś od PZU w sprawie deszczu nawalnego na przenżycie i przenicy  zalanej. Oczywiście  jest odmowna,  deszcz nawalny potwierdzony , lecz wg PZU musi to być deszcz 4 stopnia !!!!( taki jak w lasach tropikalnych z oberwaniami i lawinami błotnymi)  w polisie ani słowa od skalach i stopniach wyssanych z palca chyba, zadnych małych druczków ani nicO.o mam pytanie, po co to wszystko??? Po co ubezpieczac skoro i tak nic nie zapłacą??? W razie przymrozków wiosennych i złego przezimowania zapłacą tylko 25% wartośći plonu minus koszty zbioru których nie muszę ponięść O.o chore k...a  i z ministerstwa dochodzą grzywny ewentualne jeśli nie ubezpieczymy upraw, wszystkko sądownie w tym kraju.... niech się leczą w tym sejmie na głowę, załamka

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

@marcin

Dlatego nic nie ubezpieczam, a chciałem, naprawdę. U nas tak naprawdę kase z ubezpieczeń ciągną ludzie, których znajomi są w komisjach(wójt, chłopak który robił wcześniej w komisjach itp)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj