Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

daron64    4249

W warmińsko-mazurskim w mojej okolicy bardzo dużo osób ma jeszcze nie posiane i z tymi co rozmawiałem to planują, o ile aura pozwoli wjechac w pole. Miał być tydzień ekstra pogody, a np wczoraj do 13mgla i zimno w cholerę, dopiero potem pogoda była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszpunt2    4

co sie dzieje z tym pszenzytem odmiana meloman i algoso siew 15 wrzesnia pod korzen dostalo 150 kilo polifoski 8 i okolo 25 ton obornika na wiosne tez byly takie place gdzie zółkło,bladło i nie chciało rosnac a teraz to praktycznie całe pole.W poprzednich latach nigdy nie bylo takiego problemu, pole moze byc zakwaszone bo dawno nie bylo wapnowane.Czy moge to opryskac siarczanem magnezu z wapnowitem?

post-46347-0-74754900-1508327953_thumb.jpg

post-46347-0-09959300-1508327992_thumb.jpg

post-46347-0-23278100-1508328015_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Powiem tak u jednego nie wapnowane 25 lat i nie zolknie a u innego ph 7 i zolknie holera wie od czego. Moze byc zle ph za duzo wody za gesto posiane albo niedobor skladnikow


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbyt duża wilgotność, i zbita ziemia. Czy nie jest bardziej żółte po śladach kół, lub na placach gdzie mogło być kilkakrotnie przejechane przy jakimś nawracaniu? Lub podeszwa płużna. Ja mam podobnie w miejscu gdzie przejechałem kilak razy agregatem by wyrównać bruzdę przy miedzy.    


Jeśli musicie z jakiegoś powodu opóźnić siew, to ile zwiększacie obsadę? Czy może jednak nie zwiększacie? Jakie teorie na ten temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duża wilgotność, i zbita ziemia. Czy nie jest bardziej żółte po śladach kół, lub na placach gdzie mogło być kilkakrotnie przejechane przy jakimś nawracaniu? Lub podeszwa płużna. Ja mam podobnie w miejscu gdzie przejechałem kilak razy agregatem by wyrównać bruzdę przy miedzy.    

Jeśli musicie z jakiegoś powodu opóźnić siew, to ile zwiększacie obsadę? Czy może jednak nie zwiększacie? Jakie teorie na ten temat? 

 

Według zaleceń powinno się zwiększyć obsadę o 10% od zalecanej ,ale juz dośc póżno po terminie więc zwiększyłbym nawet więcej zależy jaka mtz i siła kiełkowania ,ja bym wysiał przy aktualnym terminie min 180-200kg na ha.Na te żołte place to może dolistnie coś pomoże i pszenżyto sie poprawi ,jakś odżywka micro i siarczan magnezu.Dodawał ktoś dolistnie mocznik na jesieni do oprysku np 5-10kg na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Na zdjęciu według mnie problem z pH i niedobór magnezu - strzelam, gleba lekka słabej klasy.

 

Przy pH 7 i powyżej żółknięcie jest możliwe i może być związane z niedoborem żelaza, którego pobieranie jest blokowane przy odczynie alkalicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie czym pryskac pszenzyto ozime faza 3 liści mam do wyboru Lentipur 1l + snajper 1l na hektar, legato plus 1,25l + glean 10g na hektar lub lentipur 1,5l + glean 16g na hektar zeby bylo dobrze i nie poprawiac wiosna prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Bo na dwuliscienne poprawka wiosną tylko nie zdązyłem opryskac zaraz po siewie i mysle czy ją zaatakowac w fazie 3 lisci zbóż, masz moze jakis pomysł???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja od trzech lat jade na jesieni, w fazie trzeciego liscia komplet chwastów i rzadko kiedy poprawka sie zdazy. Po expercie bardzo fajny efekt miałem, po chloroturonie zresztą też, z tych dwóch środków wybrałbym expert met


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Witam. Co mam zrobić jeśli moje pszenżyto słabo rośnie, a właściwie ma słaby wigor. Odmiany Borowik i Meloman. Może jakiś oprysk czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hektor2040    1

Witam Panowie siałem 3 tygodnie temu pszenzyto i cos mi sie przestawiło w siewniku i za mało wyszło ok 120 kg/ha wzeszło ładnie ale dla mnie jakby za rzadkie było porównać sasiada. Czy jakiś zabieg można zrobic aby cos polepszyć? (jutro dorzucę  fotkę). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Policz sobie obsade najprosciej to wez metra skladanego zloz w kwadrat bedzie to kwadrat 19cm na 19cm i kladz na polu i licz roslinki to co wyjdzie ci w tym kwadracie pomnoz przez 27 to wyjdzie ile masz roslin na metrze kwadratowym i jak bedziesz mial tak +/- 350 roslin to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj