Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19709

pewnie tak by było gdyby nie kolejka do sieczkarni na ok 10 dni plus zastoiska wodne w kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas juz po kukurydzy :) Dzis ostatniego klinta obsłużyłęm w okolicy raczej mało zostało chyba ze ktos nie moze wjechac na pole. U nas zniwa kuku zaczeły sie ok 10.09


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

byłem na polu, z 5 ha przenżyta , 0,5 ha jest w 10 cm wody  :blink:  chodzę z łopatą i wodę spuszczam jak głupi bo na co czekać jak pod spodem glina lub ilaste podłoże,szlak weźmie chyba te 0,5 ha kwalifikatu, takich deszczy to moje oczy jeszcze nie widziały we wrześniu i październiku, kukurydze kiszonkowe w okolicach stoją w ponad 80%, ustać i płakać, trawy 3 pokosy mało kto kosi, woda i woda ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U nas jutro będziemy próbować zacząć trzeci pokos kosić, aby chociaż skosić i nie zostawiać zarośniętej łąki na zimę.

 

Z tych chłodów pszenżyto nie za szybko idzie, siane 23 września ma teraz dwa listki. Odmiany Meloman i Borowik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

3 pokos chlopcy to sie kosi polowa/ koniec sierpnia, ja jeszcze 4 musze skosic choc nie jest jakis wielki to na zime troche za duzy. Pszenica i pszenzyto siane 27-30 porzadnie wyrzedowane, zyto siane 19 3 lisc, jeczmien siany 19 2-3 liscie choc gdzieniegdzie mam pasy pustego pola pierwsze raz cos takiego widze tak jakby zasiane w bloto i zaschniete, a bylo przyzwoicie sucho dopiero dolalo po siewie. Ogolnie niezle wschody tylko poprzeczki slabo i ten nieszczesny jeczmien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie mam pytanie dzis z znajomym rozmawialismy o oziminach glownie o pszenzycie siane 30 wrzesnia i sialismy w dosc suche pola ale wiadomo byly gdzieniegdzie pasy mokre kawalkami gdzies na dolkach siane jak mowilem 30 w sobote a we wtorek zaczelo padac i na dolkach jakis koleinach stanela woda teraz juz ladnie wyrzadkowalo ale na tych dolkach sa place sciezki gdzie nic nie widac teraz ladnie obeschlo i pytanie czy jeszcze wyjdzie czy poprostu zgnilo ?? Dodam ze ogolnie patrzac po polu sa rosliny w fazie 2 lisci jak i szpilki tylko co z tymi placami czy trzeba bedzie przesiewac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

od poniedziałku zapowiadają super pogodę więc czas zacząć siać pszenżyto. 12ha na poniedziałek i ok piątku po qq kolejne 8ha i zostanie tylko orka na zimę, zobaczymy na ile pogoda pozwoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

@ Soltys
Zadzwoń do HR Strzelce. Oni mieli doświadczenia z przewodkowym ozimym. Podobno można.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

3 pokos chlopcy to sie kosi polowa/ koniec sierpnia, ja jeszcze 4 musze skosic 

Na ziemi torfowej 3 pokos w połowie sierpnia??? hmm ;) na piaskach owszem, mam skoszony 4 pokos już miesiąc ale nie na nizinnych, tak 3 czeka a "paterakiem" się nie nazwę, leje ponad 6 tygodni, dreny drożne i płynie pełnymi rurami, samolotem nie skosisz. Skoszone wczoraj 25 hektarów również w deszcz, czekamy na słońce...

Jaka obsade zakladacie w tym terminie? Pytam z ciekawosci bo juz mam zasiane.

30.09 siałem na 200kg/ha, a wyszło 190kg (ścieżki) teraz to ponad 450 szt/m2 trzeba tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Dzisiaj opryskane Trinity 590, zobaczymy jak sobie da rade ;)

Ja stosowałem na trzeci liść. Mam dobre doświadczenia, także nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Co zrobić ze slabo rosnacym pszenzytem tylko na połowie pola?
Dostalo pod korzen 200kg polifoski 6 i 1t/ha kredy granulowanej.
Na połowie pola jest ładne żywe a drugie pół jest slabe i takie przyklapniete.
Łubin też tam nie chce rosnąć.
Brakuje mu azotu czy jak?
Myślę żeby to podratowac polifoska 21. Dobrze kombinuje?
Przedplon to łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Jak łubin nie chciał rosnąć to pewnie jest straszny kwas.

A nie żółknie? - może brak magnezu?

Pewnie  w niedalekiej przeszłości działki zostały scalone i na każdej uprzednio była inna kultura rolna prowadzona

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

No kwas jest bo w pierwszych latach uprawy rósł tam tylko szczawik ale raz kreda drugi raz kreda i jest dużo lepiej ale nadal nie tak jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Polifoska 21 jesienia to slaby pomysl. Sypnij po zniwach ze 4 t weglanu i cierpliwosci jesli lubin nie chce rosnac to jest zle i w rok tego nie naprawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Czy stosował ktoś na jesieni Komplet 0,45l/ha + Sekator 80ml/ha w fazie drugiego liścia? Nie zaszkodzę jak opryskam pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mam pytanie czy ktoś stosował na pszenżyto expert met + difllufenikan ? jak tak to jakie rezultat i jaka dawka?

U mnie zawsze ten zestaw idzie na pszenice ale to prawie to samo :D rezultat bardzo dobry (przynajmniej w zeszłym roku obyło się bez poprawki) 0.35kg/ha+0,2l/ha

 

Na stronie polifoski właśnie polecają zastosowanie 21ki w fazie krzewienia do 150kg/ha....

Jakbyś chciał stosować to wszytko co zalecają to byś z torbami poszedł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Co zrobić ze slabo rosnacym pszenzytem tylko na połowie pola?

Dostalo pod korzen 200kg polifoski 6 i 1t/ha kredy granulowanej.

Na połowie pola jest ładne żywe a drugie pół jest slabe i takie przyklapniete.

Łubin też tam nie chce rosnąć.

Brakuje mu azotu czy jak?

Myślę żeby to podratowac polifoska 21. Dobrze kombinuje?

Przedplon to łubin

 

 

azot jeszcze bardziej zakwasi więc według mnie lepiej polecieć czymś w stylu polcal (tylko nie wiem czy teraz czy skoro wiosny koniec lutego ) później azot z siarką ja bym dał saletrosan i dolistnie siarczanem + np wapnovit    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Zazdroszczę tym, którzy w zasiane mogą wjechać. U nas nie wiem czy w ściernisko z rozrzutnikiem wjadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj