Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Szymi40    1444

Nie wiem koledzy czy ktoś się z tym spotkał, ale w moim pszenżycie szczególnie na jednym polu jest taka mozaika, że w jednym miejscu super rozkrzewione i ciemno zielone, a obok blade, jakby nie dostało azotu - na całym polu takie place. Czym to może być spowodowane - na pewno nie wina rozsiewacza, pH też raczej odpada - w zeszłym roku na jęczmieniu nic nie było widać. Jeszcze jedno, Capalo w dawce 1,1l na ha na T1 wystarczy? Wiem, trochę mało, ale opryskiwacz zastrajkował

 

Miałem to samo w tym roku   -słabe były place  szczególnie  na słabszej  ziemi..  żółte ,  ogólnie nędza -  dostało   120 kg Kiezerytu  na ha.  i  diametralna  poprawa -  zaczyna  się wyrównywać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@soltys tez mi polecał doraźnie kizeryt zastosować
Zajechalem do sklepu, gdzie biorę nawozy i opryski i pani zrobiła duże oczy. Tak duże, ze mam przekonanie, graniczące z pewnością, ze pierwszy raz słyszy o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Co sądzicie o skróceniu? Odmiana borowik, obecnie wygląda tak jakby nadal się krzewiło, nie chce wstawać.post-35321-0-13433100-1493376305_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Najwyższy czas na regulacje a pogoda do tej pory nie pozwalała . Teraz jeszcze napadało 55 mm deszczu, i mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Jeszcze jedno pytanie. Wyczytalem że Mustang Forte można mieszać razem z Mirage 450ec. Moge tak zrobić?? Nie będzie cos nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Zasiałem pszenżyto przed 10 kwietnia, po czym po 4 dniach dosiałem jeszcze trochę "na kupę" bo okazało się, że wcześniej dałem trochę za małą normę wysiewu. Na dzień dzisiejszy zboże ma już ok 5 cm, ale jeszcze niektóre rośliny się przebijają z gleby. Kiedy wypadałoby dać drugą dawkę azotu ? Konkretnie mam na myśli saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Też myślałem nad kizerytem, ale to nie jest za późno na ten nawóz? Jakie duże granulki są tego kizerytu, rozsieję go zwykłym lejkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Ja siałem Kizeryt 25.03 w dawce ok. 110 kg/ha. Myśle ze interwencyjnie nie jest za późno, nawet jak nie 100% zostanie przyswojone to zostanie na przyszły rok. Deszczu jest sporo, tak wiec granulki się rozpuszczą bez problemu. Granule podobne trochę do Polifoski, Polidapu tak wiec bez problemu rozsiejesz wszystkim. Na większych składach nawozowych powinni go mieć.

__________________________________________________________________________________________________

Mam Melomana i Borowika. Przedplon łubin i częściowo pszenżyto jare. Dodam że dostało 170 kgN w saletrze. Mam zamiar skracać i T2 na pewno.

Czy jest sens stosować T1? Czy zastosować na wszystko, czy może tylko tam gdzie zboże po zbożu?

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

panowie potrzebuje szybkiej odpowiedzi

chce zastosowac medax max + duet+ atak jaka kolejnosc, bo normalnie najpierw fungi potem regulator ale z drugiej strony medax jest w postaci zawiesiny i powinien isc pierwszy

pomózcie szybko prosze


chodzi oczywiscie o kolejnosc wlewania do opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie slabe mam pszenzyto na jednym polu poprostu niemeliorowane pole i jakby podmielko miejscami niby woda nie stoi ale slabe jest pszenzyto dzis poszla 2 dawka saletry ok 240 kg na ha i niedlugo pojdzie na grzyba oprysk czym poratowac te pszenzyto jaka odzywke dac czy mocznik czy siarczan co dac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Grzej dodatkowo mocznik + siarczan jak jasne szybciej pobierze zanim saletra sie rozpusci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Grzej dodatkowo mocznik + siarczan jak jasne szybciej pobierze zanim saletra sie rozpusci

 

nie tyle ze jasne tylko jest slabe rzadkei i male bardzo byc moze ze mokro troche jest tzn bylo mokro ale juz jest dobrze i niewiem co zrobic na jesieni nic nie szlo pod k0orzenc a moze odzywke pk dac jakas czy co bo niewiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

U mnie sa miejsca ze 1 dawka jeszcze nie podzialala, masz za mkro zostaje tylko czekac na ocieplenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Koledzy mam słabe pszenżyto, piszecie żeby dac siarczan i mocznik a w jakich dawkach żeby nie przypalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj