Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Przemo188    23

Myślę że powinno być ok, jak da wjechać to sam może jakiś kawałek pojadę dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

15marca podsialem saletra i nic nie widać po zbożu, jak było nędzne tak jest nadal :P mam nadzieję, że ruszy razem z temperaturą.

Pytanie ekstra - pszenżyto jare, odmiana milewo, jaką norma wysiewu? Jeszcze siły kiełkowania nie znam, wagi tysiąca itd dopiero przywioze zboże, a w poniedziałek/wtorek jak pogoda pozwoli chciałem siać, więc i tak przed siewiem raczej nie poznam, tyle wiem, że to pierwszy zbiór po kwalifikacje. W necie widziałem jakieś opracowanie, to podawali wysiew ~270kg, co wydaje mi się dość sporo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze do was takie pytanie , jaki odstep czasu trzeb zachować miedzy pryskaniem herbicydem a nawozeniem dolistnym,herbicyd mam na myśli Chwastox Trio ,wystarczy 3-4 dni poczekac i mozna dolistny dawac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

CZy pryskaliście już herbicydami pszenżyto?

 

Myślę wyjechać po niedzieli jak pogoda będzie. Na paru kawałkach jest dwuliściennych na innych nic i nie wiem czy czekać czy pryskać wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam zaczęły mi się robić takie żółte place w pszenżycie oraz gdzie nie gdzie liście mają pomarańczowy kolor, co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

Witam. Czy  przy oprysku  na dokrzewienie stabilanem   plus elvita  alga mozna dodac siarczan magnezu ? czy lepiej granulowany rozsypac ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Takie pytanie - nawet nie wiedziałem, że od zeszłego roku w garażu został mi lancet plus, ale nie mam do niego żadnego adiuwantu. Mogę go wykorzystać, podziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja we wtorek polecialem pszenzyto huzarem, pogoda sprzyja, mam nadzieje ze sie nie pospieszylem


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Leżał przez zimę w garażu ale myślałem, że mróz na taki herbicyd w proszku nic nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Jak będzie lepiej oprgskac odżywkami wieczorem czy koło południa
Kiedyś rośliny najlepiej wchłonął
W nocy ma być 6 a w dzień 17 i słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Polecialem dzis odzywkami npk +mikro +bi i fastac na robale bo skrzypionka juz sie pokazala,co prawda dotosle osobniki ,ale w zeszlym roku je zlekcewazylem i to byl błąd bo znosly jaja i trza bylo z lalwami mocno walczyc
przenzyto w pelni krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie mam pytanie poniewaz nigdy nie pryskalem przenzyta odzywkami ale mam taki zamiar i mam pytanie czy pryskac jakims npk typu kristalon 18-18-18 ?? lub cos podobnego czy tylko mocznik i jakis insol??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Panowie co niedrogiego do linturu na miotłe żeby zmieszać na pszenżyto?

Edytowano przez Rolnikt25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

1dawka  saletry 15marca  ładnie rozkrzewiona i kolor ciemno zielony , poza jednym polem gdzie słabsza,w piątek poprawka oprysku na dwuliścienne była , lecieć jutro wtorek 2 dawkę czy poczekać jeszcze ,daję tylko dwie dawki, planuje saletrzak  z domieszką saletry co mi została z 1 dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Polecialem dzis odzywkami npk +mikro +bi i fastac na robale bo skrzypionka juz sie pokazala,co prawda dotosle osobniki ,ale w zeszlym roku je zlekcewazylem i to byl błąd bo znosly jaja i trza bylo z lalwami mocno walczyc

przenzyto w pelni krzewienia

I tak będą larwy na fladze, szkoda kasy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Witam

 

Planuje dokrzewić pszenżyto i porzebuję porady.

 

Stan obecny:

- odmiany Borowik, Meloman.

- Siane 15 października i wyglądają mizernie. Rzadkie i mało rozkrzewień. Sporo wymokło.

- Ma teraz ok. 4 liści.

- Saletra rozsiana (240 kg/ha) 25 marca. Dodatkowo Kizeryt (100 kg/ha). Było bardzo mokro i miałem problemy z wjechaniem w pole.

- Wegetacja ruszyła już w pełni. Dzisiaj było 22 st.

- Centrum

- Gleba III,IV,V

 

1. Zabieg jutro, bądź pojutrze.

2. Mieszanina; Antywylegacz Płynny 725 SL (1 l/ha)+ Mocznik (12kg/ha)+ Siarczan Magnezu (15 kg/ha)+ Basfoliar 36 Extra (4l/ha)+ woda (200l/ha)

 

Jakieś uwagi ?

Proszę o szybka odpowiedz. Pozdrowiam

 

 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Mocznika wg tabeli mozna dac od18-20kg na kazde 100litrow dla zboz w fazie poczatku krzewienia jezeli masz slabe roslinki to ja bym stosowal ok15kg na 100l tylko zabieg w dzien pochmurny lub wieczorem bo mozesz popalic
po drugie nie wiem czy nie warto dolozyc 0,1-0,2modusa na dokrzewienie ale moze niech inni sie wypowiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj