Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

lexiflexi    20

Panowie dostalo około 170kg salety i saletrzaku pół na pół i teraz dostalo 130kg saletry. Działka ma 80arów. Bedzie cos z tego ? Co byscie polecili teraz zrobic ? Moze z doslitnym czyms wjechac ? Chcialbym je poprowadzić intensywnie i skrócić aby nie wyleglo. Czekam na waszą pomoc.

Będzie gitara jeszcze zobaczysz poczekaj jeszcze chwile i wal mikroelementy tylko porzadnie plus CCC na dokrzewienie tak 0,5 litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

w jakiej fazie zastosować te ccc na te dokrzewienie ? Mysle ze żeby dać mocznik ok 10 kg, tytanit 0,3l, siarczan magnezu ok 3kg i plonowit zboże ok 1,5l to wszystko na okolo 300l wody. Dobra mieszanina ? Mam zamiar tym pryskać dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Za mało siarczanu magnezu . Mozna  dawać  5 kg  na  100 l cieczy

Chcesz  dać  300 l  na  80  arów? po  co ? 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

w jakiej fazie zastosować te ccc na te dokrzewienie ? Mysle ze żeby dać mocznik ok 10 kg, tytanit 0,3l, siarczan magnezu ok 3kg i plonowit zboże ok 1,5l to wszystko na okolo 300l wody. Dobra mieszanina ? Mam zamiar tym pryskać dwa razy.

 

 

najlepiej już teraz jesli możesz a siarczanu daj wiecej jak siedmiowodnego to nawet do 15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Dawałem saletre na pierwszą dawkę żeby w miarę szybko zadziałało bo rosliny oslabione po zimie. A na drugą nigdy nie dawałem saletry, wolę zeby było coś co niby dłużej powinno dokarmiać rosliny. Jedynie mógłbym zamienic saletrzak na mocznik lepiej by wyszło cenowo ale no jest saletrzak to trzeba rozsiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Saletra  i  saletrzak  to praktycznie  taki sam nawóz, takie same  formy azotu i  taki sam okres działania .

Jedyna różnica  to  dodatek  dolomitu  do  saletrzaku, przez  co  ze  2 dni dłużej się  rozpuszcza. Dzieki temu ma śladowe iości  wapnia i magnezu  i to  saletrzak  trzeba było wysiać na  1 dawkę. 

Było już o tym pisane  duuużo  razy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

A przypadkiem nie jest tak ze ten azot od razu sie rozpuszcza, a te kuleczki po nawozie które widac to po prostu otoczka dolomitowa? Przeciez tu i tu forma N taka sama


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie kuleczki po sulfanie dopiero w ten weekend zniknęły  czyli ponad 2 tygodnie były na widoczna na polu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Poczytaj etykiety środków na chaber jest naprawdę dużo ,ja po jesiennym oprysku dla pewności czy chaber jeszcze żyje dam Trimax 50 SG ,cenowo najtaniej a i jeszcze kilka dwuliściennych upali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

U mnie już dwa opryski zawiodły na chabra, wiosną Lancet wyczyścił z fiołka i miotły ale przepuścił chabra, po żniwach glifosat wytłukł perz a chaber jakimś cudem się uchował, jesienią Tolurex również sobie nie poradził i dalej rośnie. Albo ja coś robie źle albo przez te wiele lat co pole nie było w ogóle traktowane herbicydami tak się nasiało tego chabra, że walka z nim jest taka ciężka. Bo ogólnie jest jego sporo, pszenżyto w tamtym roku miałem pół na pół z chabrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Panowie, jeżeli wcześniej nie był możliwy wjazd na pole z nawozem, to może teraz już sobie odpuścić saletrosan i wysiać saletre? Co lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

saletrosan wolniej sie rozłoży a saletra szybko... wal saletre lepiej moim zdaniem


saletrosan wolniej sie rozkłada od saletry i to duzo... wal saletre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

No właśnie o to mi chodzi, że saletrosan bedzie się rozkladal dłużej. A siarkę w jakiej innej formie mogę podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie już dwa opryski zawiodły na chabra, wiosną Lancet wyczyścił z fiołka i miotły ale przepuścił chabra, po żniwach glifosat wytłukł perz a chaber jakimś cudem się uchował, jesienią Tolurex również sobie nie poradził i dalej rośnie. Albo ja coś robie źle albo przez te wiele lat co pole nie było w ogóle traktowane herbicydami tak się nasiało tego chabra, że walka z nim jest taka ciężka. Bo ogólnie jest jego sporo, pszenżyto w tamtym roku miałem pół na pół z chabrem.

25 gram helm tribi lub odpowiednika albo mustang... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Temat wałkowany od zawsze dawać do herbicydu siarczan magnezy czy nie dawać ,kiedyś dawałem praktycznie zawsze ,ostatnimi laty po czytaniu tego forum przestałem dawać, opinia po co wzmacniać chwasty ,będąc teraz na szkoleniu rolnicy pytali właśnie o to i odpowiedzi że raczej  działaniu herbicydu nie przeszkadza ,za kilka dni byłby jeden przejazd herbicyd i siarczan i  dość duże oszczędności czasu paliwa wody ,co wy robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Będzie gitara jeszcze zobaczysz poczekaj jeszcze chwile i wal mikroelementy tylko porzadnie plus CCC na dokrzewienie tak 0,5 litra

 

 

najlepiej już teraz jesli możesz a siarczanu daj wiecej jak siedmiowodnego to nawet do 15kg

 

 nie jest trochę za zimno też mam zamiar dać na krzewienie ccc tylko w dzień 5-10 stopni a w nocy spada do 0- +3 czy w niczym to nie przeszkadza ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Panowie jak myślicie, można już pryskac ccc na dokrzewienie pszenzyta? Chciałbym zrobić mieszanine siarczan mocznik tytanit i plonowit zboże. Czy mogę do tego dołożyć ccc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Moim zdaniem za zimno jeszcze. Ten Tytanit naprawdę coś daje? warto to stosować? Nigdy nie próbowałem dlatego pytam.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj