Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

marcin80wlkp    38

Pszenżyto Twingo zasiane w suchą ziemię 27.09 wzeszło po ok 8-9 dniach tylko tam, gdzie złapało trochę wilgoci. Od 1 października ciągle pada, wilgoci pod dostatkiem, a to którego widać nie było, nie widać nadal. Pytanie brzmi, czy ziarno zgniło, czy jest za zimno i boi się wyjść? Czy jest w ogóle możliwość, ze ziarno zgniłoby, od takiej ilości deszczu? Nie było żadnych zastoisk wody, wszystko ładnie wsiąkało. Jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam to samo, ale dziś oglądałem to tak gdzie były plamy pojawiły się igły. Więc głowa do góry. Zimno jest i jakoś nie ma chęci ruszyć, niezależnie kto jak siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Witam.  Pszenżyto bardzo ładnie powschodziło siane  27.09.2016 można powiedzieć, że 100%, i teraz moje pytanie czy najpierw spryskać na chwasty czy polecieć dolistnie  MIKROVIT MIEDŹ 80 1,5l/ha + MIKROVIT MANGAN 160 1,5l/ha i czy coś do tego dołożyć. Jaki środek polecicie na chwasty?

Edytowano przez m3tysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Jakiś dobry środek polecicie ? W sklepie proponują mi Maraton 10l za 274 zl na 2,5 ha. Za rok planuje siew tam rzepaku, i po ilu dniach po zabiegu na chwasty można bezpiecznie polecieć dolistnym Pozdrawiam

Edytowano przez m3tysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

albert, to wszystko zależy od stanowiska, odmiany, mtz, warunków


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Nie za późno trochę na przeżyto? Sialem rotondo 27.09 162kg na ha trochę za gęsto miało być 150 ale amazonce cos odbilo :)sąsiad sial swoje to 250 to już w ogóle szczota będzie :)

 

albert1991

Jaka masz siłę kiełkowania? 

Edytowano przez m3tysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

U nas jest straszne mokro wszyscy dopiero zaczynają siewy ... Sila kielkowania 90% .Rotondo mega sie krzewi wiec nie chce ze gęsto ale z drugiej strony jest juz pozno ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Jasny piernik u mnie pod wierzchem wszystko i nie wyłazi. Za głęboko  w ten popiół posiałem. Ale mówię może złapie wilgoci, i tak nie złapało dopiero po deszczach.

Najgorzej wschodzi jak zawsze zaprawiane...

U sąsiada co  siał bez docisku w ten sam dzień starym poznaniakiem już ma ładny listek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Czy pszenżyto trzeba dokarmiać dolistnie na jesień ? Nigdy nie pryskałem zboża dolistnie jesienią tylko rzepak . Jak tak to jaką odżywke podać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Też nigdy nie pryskałem dolistnie jesienią tylko od chwastów w tym roku mam zamiar dać MIKROVIT MIEDŹ 80 1,5l/ha oraz MIKROVIT MANGAN 160 1,5l/ha. Chciałbym dołożyć siedmiowodny siarczan magnezu, ale miedz niby się z nim nie lubi a dwa razy nie chce mi się śmigać z dolistnymi. Zobaczy się jaka będzie pogoda bo nie ma szansy teraz wjechać może trochę mocznika się doda zobaczymy:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Jasny piernik u mnie pod wierzchem wszystko i nie wyłazi. Za głęboko  w ten popiół posiałem. Ale mówię może złapie wilgoci, i tak nie złapało dopiero po deszczach.

Najgorzej wschodzi jak zawsze zaprawiane...

U sąsiada co  siał bez docisku w ten sam dzień starym poznaniakiem już ma ładny listek.

 

Wyjdzie i u Ciebie. Też zasiałem tak jak Ty i dopiero co widać rządki. Pytanie ile u sąsiada jest ziarenek, które od deszczu są odkryte i które przez to są narażone na wymarznięcie. Nie martw się, będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Cześć ! Moje pszenżyto maestozo z powodu suszy dopiero wzeszło a było siane 28 września ... zeszło troche wczesniej ale teraz jest już je widać dobrze ... czy mogę zastosować dolistne dokarmianie mikroelementami przed faza 3 lisci tj BBCH 13 ?


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Jaki herbicyd zastosować na pszenżyto  w fazie  1 liścia i czy jak temperatura spadnie po oprysku poniżej 5 stopni to czy może to zaszkodzić roślinom lub pogorszy działanie środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Hubert, poprawna nazwa tego szkodnika to Łokaś Garbatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

u mnie miejscami tez mam sporo roslin  potraktowanych przez łokasia garbatka i nie wiem czym go potraktować jak ktos z nim walczył to proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Oficjalnie nie ma środków chemicznych do zwalczania tego szkodnika. Są doniesienia o częściowej skuteczności środków stosowanych do zwalczania rolnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj