Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marian2011    113

No zasiałem 19 września  w tym roku ,co pamiętam dokładnie miesiąc po siewie zeszłej jesieni robiłem opryski było ok  24 pażdziernika ,teraz zasiane w popiół deszczu nie widać nie wiadomo jak będzie dalej i na razie nie zamawiam oprysku bo raczej w pażdzierniku nie będzie trzech listków a w listopadzie to już mogą być przymrozki i pod nie dany oprysk ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Nie wiem co robić , jakiś balast na pług i drzeć tą skałę za 3 dni siać w popiół, to pierwsza opcja.

Druga to czekać na upragniony deszcz, który nie wiadomo czy w ogóle będzie, co wy robicie bo u mnie w wiosce tylko nie liczni posiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

U nas większość poorała i zasiała ,jedni mając poorane czekali za deszczem ale widziałem wczoraj też siali ,ciekawy rok mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja posiałem, zawsze coś wzejdzie. Chłodniejsze dni, rosy, mżawki itp. ograniczają parowanie. I skiełkować ziarnu umożliwią. Zaś na deszcz który by pomógł w orce to nie ma co liczyć jak na razie. Ile by musiało go spaść aby przemiękło na cały profil glebowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Też tak u was ,zasiane w popiół zeszły poniedziałek ,dzisiaj rankiem zobaczyłem już rządki z daleka poszedłem na pole i szpilki ok 2-3 cm ,skąd ziarno złapało wilgoć ,podjade na inne pola mam bardziej piaskowe i mocniejsze zobaczyć jak tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

trzeba siać , w zeszłym roku też czekałem na deszcz i posiałem pod agregat podorywkowy bo orać się nie dało , pszenżyto wzeszło ładnie i udało się prysnąć od chwastów jesienią i było ok. . Pszenicę posiałem w połowie października , nie zdążyłem opryskać, wiosna była mokra wszystko ruszyło to   takiego dziadostwa na polu nie pamiętam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Na jakiej klasie posiałeś 155kg melomana mój ma mtz45gr. Jutro będę zaprawiał i siał około 180 będę chciał ucelować,przeważnie 5 klasa i 6 trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Rozmawiałem dziś z 2 sprzedawcami nawozów w mojej okolicy i mówili że ceny mają pójść w górę i zastanawiam się czy nie warto już teraz zakupić azot na wiosnę 

Saletra 34 "Pulan" - 950

Mocznik "Pulrea" - 1200

Saletrosan 30 - 870

 

takie ceny na ten moment jak myślicie kupować czy czekać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Na jakiej klasie posiałeś 155kg melomana mój ma mtz45gr. Jutro będę zaprawiał i siał około 180 będę chciał ucelować,przeważnie 5 klasa i 6 trochę.

 

Na 3, 4 klasie na rozmnożenie 

Na 3, 4 klasie na rozmnożenie, kiełkowanie było 87 %  :huh:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak na taką suszę siane w popiół  tydzień temu, wschody bardzo szybkie, wszystkie rządki ładnie widać,a co mnie lekko dziwi po dzisiejszym objeżdzie pól ,najładniej widać na słabej ziemi 5 klasa chyba przez to że tam nie ma grud ,na mocniejszej niestety są i trochę blokują ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Ja powiem coś od siebie. Też się zastanawiałem już od 2 tygodni czy siać bo przede wszystkim miałem do siewu żyto które ma malo czasu na rozkrzewienie jednak nikt nie wyjeżdżał to i ja czekałem na deszcz. Otyle dobrze że ja miałem wiekszosc poorane i ziemia 3-5 klasa. Deszczu się nie doczekałem. Jednak 3 dni temu posialem, kurzyło się niemiłosiernie ale odziwo dziś patrzyłem i ziarka już skielkowaly więc teraz aby żałuję że nie spróbowałem wcześniej. Więc kto ma poorane to niech sieje i się niee przejmuje ważne żeby było każde ziarko przykryte a najlepiej jakby było zasiane uprawowo-siewnym to by nie było większych strat wilgoci. Aż sam się dziwię że na taką suszę zaczyna wschodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Wczoraj zasiane Rotondo w ilości ok 175-180kg/ha. Teraz przydałby się tylko porządny deszcz :)

 

Mam nadzieję, że nie okaże się za późno.

Edytowano przez tomo12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Ja powiem coś od siebie. Też się zastanawiałem już od 2 tygodni czy siać bo przede wszystkim miałem do siewu żyto które ma malo czasu na rozkrzewienie jednak nikt nie wyjeżdżał to i ja czekałem na deszcz. Otyle dobrze że ja miałem wiekszosc poorane i ziemia 3-5 klasa. Deszczu się nie doczekałem. Jednak 3 dni temu posialem, kurzyło się niemiłosiernie ale odziwo dziś patrzyłem i ziarka już skielkowaly więc teraz aby żałuję że nie spróbowałem wcześniej. Więc kto ma poorane to niech sieje i się niee przejmuje ważne żeby było każde ziarko przykryte a najlepiej jakby było zasiane uprawowo-siewnym to by nie było większych strat wilgoci. Aż sam się dziwię że na taką suszę zaczyna wschodzić

 

To chyba je podlewałeś żeby  za 3 dni skiełkowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Co wybrać na oprysk w fazie 1-3 liścia

Legato plus?   Czy Tolurex 2,0l + 0,2l LEGATO 500 SC 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Też zastanawiam się czy da radę zrobić oprysk jesienią ,teraz sucho wschody są jednak dla Tolurexa muszą być 3 listki , i wilgotna gleba ,jak polecę to tylko Tolurex 2 litry, załatwię miotłę i przymuli pare innych chwastów ,korekta wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a czy na pewno muszą być 3 listki chcący opryskać Tolurexem ? przecież można wykonać zabieg zaraz po siewie przed wschodami czyli do 5 dnia ale tego na etykiecie nie ma a tak się też robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Oprysk Tolurexem można wykonać do 3 dni po siewie.

albo jesienią od fazy 3 liści pszenicy

znajomy poleca jeszcze Boxer 800 EC co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Bardzo dobry środek, na chabra, fiołka, samosiewy rzepaku czy rumiany trzeba go uzupełnić innym środkiem. Ogólnie godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj