Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

PiotrK1988    1

Jakiego plonu można się spodziewać przy 15 - 16 pięterkach w kłosie pszenżyta Gringo?  Zaje***cie gęste. Kłosy ładne grube. Dostało łącznie 190 N. 2x grzyb, 2 x skracane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Panowie można pryskac środkiem Bi jak zaczęło kwitnąc pszenzyto?Czy lepiej zaraz po kwitnieniu przed fazą mleczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

Witam

mam taki problem pszenzyto borowik  juz sie wykłosilo   ale zaczyna sie cos dziwnego dziac z kłosami . ktos wie co to?

post-140522-0-40427100-1464644968_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adadio    1

czy podczas kwitnienia pszenzyta można pryskac na skrzypionke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Podczas kwitnienia nie powinno się wykonywać oprysków, gdyż spowodują one sklejanie pyłku i w konsekwencji trudności z zapylaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A po plonowaniu warto jeszcze pryskać od grzyba? Dodam że drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

tak warto , jesli nie robiłeś drugiego zabiegu to nawet wskazane :) . Panowie macie jakieś propozycje na T3 ?? będę wykonywał koło 15 czerwca . 

T1. Duett Star 1L + Mondatak 0,7L

T2. Soprano 0,7L + Acanto 0,2L 

 

co byście mi polecili na T3 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Ile Ci to borwo ma sypnac bo widze ze ciemne i dawka azotu spora w galerii, 8t da ?

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

tak warto , jesli nie robiłeś drugiego zabiegu to nawet wskazane :) . Panowie macie jakieś propozycje na T3 ?? będę wykonywał koło 15 czerwca . 

T1. Duett Star 1L + Mondatak 0,7L

T2. Soprano 0,7L + Acanto 0,2L 

 

co byście mi polecili na T3 ? 

Tebu+Topsin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Ile Ci to borwo ma sypnac bo widze ze ciemne i dawka azotu spora w galerii, 8t da ?

 

celuje jak najwiecej ,  nawozenie prowadze na  8-10 ton zalezne od działki  a ile sie uda to sie okaże :)  rok temu przy 175 kg N sypneło 7-7,2 t/ha , w tym roku nawozenie zwiekszone na 200-220 N/ha i ochrona mocniejsza :) i norma wysiewu ciut mniejsza na 300 n.m2 

Tebu+Topsin ?

w jakich proporcjach ? 0,5  Tebu +  1 L Topsin  czy ile dac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Kamilo1888, jakie gleby masz do dyspozycji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Jaki problem może być ze sprzedażą pszenżyta na pasze jeśli w nim są rośliny żyta . Nie wiem dlaczego w kwalifikowanym ziarnie były ziarna żyta chyba to żyto bo jest szare i troche wyższe jak pszenżyto choć mam zmieszane dwie odmiany grenado a drugiej nie znam bo brałem od sąsiada . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj