Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość

Tylko że t2 już dałem z 2 tygodnie temu a poszedł duet ultra + tebu .

 

Nie lepiej dać Falkon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427
Napisano (edytowany)

Falkon to ja myśle na pszenice na t2 dać ale ten duet ultra z tym tebu narazie dobrze trzyma pszenżyto . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mogę zastosować już cerone w pszenżycie ozimym. Zaczyna pojawiać się liść flagowy. Czy poczekać jeszcze aż się dokladnie wyksztalci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pierwsze kolanko w pszenżycie dałem 0,8 medaxu czy teraz na flage moge prysnać znowu medaxem 0,3 czy lepiej cerone ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Na pierwsze kolanko w pszenżycie dałem 0,8 medaxu czy teraz na flage moge prysnać znowu medaxem 0,3 czy lepiej cerone ??

Ja też dawałem na pierwsze kolanko 0,8 medaxu i teraz na flagę dałem 0,5 medaxu, rozmawiałem z przedstawicielem basf i mówił żeby tak zrobić , a czy dobrze zrobiłem czas pokaże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

post-49816-0-67677300-1463298486_thumb.j 
Przenieś do galerii post-49816-0-79688700-1463298511_thumb.j 
Przenieś do galerii

 

Panowie  mam  takie  objawy w pszenzycie , 10  dni  temu tam byłem jak  skracałem  i dałem siarczan, mocznik  i  tebu  i  było wszystko ok .

A  dziś  taka  niespodzianka  ...  co to jest  ?  da  sie  z tym jeszcze  coś  zrobić?  czy popij wodą? 

Tydzień  temu  padał  tam  grad i trochę uszkodził uprawy ... 

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mariusz mi to wygląda że liscie uszkodził grad, podobnie zboże wygląda jak przygniecie go koło w ścieżkach teraz przez takie uszkodzenie może szybko grzyb się wpakować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6b    0

Witam mam takie pytanie czy można jeszcze popryskać pszenżyto ozime mustangiem bo pojawił się chaber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427
Napisano (edytowany)

Pszenżyto powoli zaczyna się kłosić i mam pytanie jakie odżywki bym mógł zastosować jeszcze.Czy miało by to sens .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Nie ma sensu kasy walic w to pszenzyto, klos - ilosc pieterek uzalezniona od nawozenia wiosennego mikro i makro a nawet jesiennego takze teraz bedziesz miec efekt pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

A czy gdy zaczyna być widać ości, to można jeszcze zastosować medax? Czy już za późno? Chciałem go zmieszać z soligorem i to będzie ostatni oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

A czy gdy zaczyna być widać ości, to można jeszcze zastosować medax? Czy już za późno? Chciałem go zmieszać z soligorem i to będzie ostatni oprysk

juz za późno , w fazie początku kłoszenia juz nie ryzykuj i nie skracaj niczym , jedynie od grzyba i odżywką mozesz pryskać 

 

Pszenżyto powoli zaczyna się kłosić i mam pytanie jakie odżywki bym mógł zastosować jeszcze.Czy miało by to sens .

mocznik 5% Siarczan Magnezu 5% ,Potas Fosfor , cynk, miedź , Bor oczywiscie że miało by sen , lepsze wypełnienie ziarna lekko zwiekszy sie MTZ

 

A może na chabra dać Grnastar 75 WG ?

tak :) ale w dawce 20g/ha mozna stosować z Starane 0,3L/ha i ładnie zwalcza dwuliscienne , przytulia i chabra kładzie na kolana 

 

Witam mam takie pytanie czy można jeszcze popryskać pszenżyto ozime mustangiem bo pojawił się chaber

lepszy tak jak kolega radził Granstar bezpieczniejszy i skuteczniejszy moim zdaniem 

 

W momencie pojawienia się pierwszych ości mogę dac 1l gwarant + 0,5 safir

mozesz :) 

 

Na pierwsze kolanko w pszenżycie dałem 0,8 medaxu czy teraz na flage moge prysnać znowu medaxem 0,3 czy lepiej cerone ??

 

Cerone postarza rośline wiec moim zdaniem lepiej daj medaxu lub 0,2L moddusa 

Mogę zastosować już cerone w pszenżycie ozimym. Zaczyna pojawiać się liść flagowy. Czy poczekać jeszcze aż się dokladnie wyksztalci?

jeśli jest podflagowy/flagowy to juz możesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy czy ARTEA będzie dobrym rozwiązaniem na pszenżyto ozime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

czy mogę zastosować mondatak w pszenżycie ozimym na liść flagowy? jak tak to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

kiedy i co sypiecie na 3 dawkę azotu pszenżyto ma wyczuwalny kłos, ogólnie zboże wygląda marnie,  jedynie na pasku gdzie 2 dawka saletry poszła grubiej jest ok i tak zastanawiam sie czy nie sypnąć jeszcze ze 2 metry saletry- co poradzicie saletra czy mocznik dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy ile dałeś w 2 pierwszych i dlaczego wygląda marnie bo jeśli to efekt przemarznięcia czy niedoborów innych składników to bym sobie tę dawkę odpuścił -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

pierwsza dawka to 250kg saletrosanu, 2 - 200kg saletry, raczej nie jest to kwestia przymrozków.

ziemia faktycznie jest słabsza na tym pszenżycie ale tam gdzie poszło grubiej saletry wyglada zdecydowanie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

czym najtaniej zwalczyć chwastnicę w pszenźycie jarym? mam Apyros, nie ma co prawda rejestracji , ale w pszenicy ma. Co sądzicie? Jeśli juź to 13 g? Jest w fazie siewek


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Witam! Czy można zastosować Moddus w dawce 0,2l/ha na pszenżyto jare w fazie pierwszego kolanka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Witam! Czy można zastosować Moddus w dawce 0,2l/ha na pszenżyto jare w fazie pierwszego kolanka? 

tak mozesz dać nawet 0,3 L + 1L CCC i bedziesz miał bardzo dobrze skróconą jesli rosliny bd dobrze odżywione i pogoda będzie dobra :) 

 

pierwsza dawka to 250kg saletrosanu, 2 - 200kg saletry, raczej nie jest to kwestia przymrozków.

ziemia faktycznie jest słabsza na tym pszenżycie ale tam gdzie poszło grubiej saletry wyglada zdecydowanie lepiej.

na 3 dawke w tej fazie to tak do 150 kg saletry mozesz walnąć ale to zbytnio oprócz MTZ białka i glutenu nic nie wskura :) jesli była słaba od początku to juz zbyt późno aby to gonić w duzy plon 

 

czy mogę zastosować mondatak w pszenżycie ozimym na liść flagowy? jak tak to w jakiej dawce?

mondatak to bardziej na T1 a nie na T2 ,  jesli chcesz tanio to nawet samym Duettem Ultra lub Soprano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Koledzy, jakie środki stosujecie w pszenżycie jarym na chwasty? Pytam, bo pierwszy raz posiałem pszenżyto jare w tym roku i nie bardzo wiem czym to potraktować. Dodam, że zasiałem je po wyoranym pszenżycie ozimym (było słabe) które to było pryskane na jesieni Husarem.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pewne pytanie, do kiedy powinno się wykłosić pszenżyto ozime ? Ja mam pszenżyto ozime, odmiana Warius, 06.05 było pryskane Antywylegacz płynny 675SL i dzisiaj jak oglądałem to jeszcze się nie kłosi i nie wiem czy jest to spowodowane tym, że był zastosowany antywylegacz ? Jak pryskałem to tak jak jest według zastosowania czyli pomiędzy 1 a 2 kolankiem. Jest w ogóle taka możliwość że może się nie wykłosić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj