Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

macio9554    19

Moja pszenżyto też jest w fazie początek strzelania w źdźbło ale zaryzykuje i opryskam je na chwasty bo wyskoczył chaber. Ale ja mam zamiar lecieć puma+granstar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

micspi pierwszy rok je masz czy już siałeś ,sam jestem ciekaw co w żniwa pokaże to Aveo ,po kilku dniach dzisiaj znowu byłem na tym polu jasny zieleń ,obok preludio ciemne równe gęste więc gleba uboga nie jest  ,cały czas zimno dzisiaj ok zera ,ociepli się jeszcze opryskam drugi raz siarczanem i minimalnie mocznik ,bo swoje już dostało a czasami jak ruszy to polegnie ,do kolegi wyżej pryskałem kilka lat temu jak miało ok 40 cm chyba był to chwastox ,chaber załatwiło zboża nie przypaliło ,też mam Pume i chcę prysnąć kawałek dołka pszenicy jest owsik ale temperatury niskie nocą więc czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

dziś poszedł zabieg T1 :) Siarczan magnezu 5% + 0,5 kg Maximus Mikro / 7L Basfoliar 36 + 1L Duett Star + 0,7 L Mondatak. 

 

Ostatni kawałek skończyłem przed 20 temperatura byłą juz 8-9 stopni jak sądzicie czy na tej działce zabieg bedzie skuteczny ? reszta udało mi sie w temperaturze 11-15 stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Mam ok 1ha pszenżyta ozimego tomko na V-VI klasie które jest bardzo słabe niby jest ale jest bardzo cienki i tak jakby się zatrzymało we wzroście i jest strasznie niskie przypuszczam że przyczyną może być kwaśna ziemia . Czy da radę je jakoś odratować do tej pory poszło tylko ok 150kg/ha saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

Mam ok 1ha pszenżyta ozimego tomko na V-VI klasie które jest bardzo słabe niby jest ale jest bardzo cienki i tak jakby się zatrzymało we wzroście i jest strasznie niskie przypuszczam że przyczyną może być kwaśna ziemia . Czy da radę je jakoś odratować do tej pory poszło tylko ok 150kg/ha saletry.

 

Kolego ja też mam TOMKO i u mnie w tamtym roku było super. W tym roku jest trochę gorzej z powodu jesiennej suszy i słabych wschodów. U mnie z początkiem marca dostało 200kg saletry i dziś 100kg. Znacznie za mało dałeś tej saletry Tomko bardzo dobrze się krzewi nawet wiosną po podaniu przed ruszeniem wegetacji min. 200kg saletry ale to moja opinia oparta na 2 latach siewu tej odmiany. U mnie też 5 i 4 klasa z przewagą 5 ph też niskie 5-5.5. Kolego kiedy dałeś te 150kg saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Saletre dałem ok 4 kwietnia i nie widać różnicy tak jakby wcale jej nie pobierała na innej działce w innym miejscu tak samo dałem i tam widać chociaż że po ciemniało i ruszyło i nie wiem czego to wina , myślę żeby dać  teraz coś wapniowego dolistnie do tego 25kg mocznika i jakiś kristalon  i może siarczan magnezu tylko nie wiem czy dobrze zrobię do tego jeszcze za jakiś tydzień mocznik podsypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

trochę późno ta saletra i w małej dawce możesz dać oprysk dolistnie w postaci mocznika i siarcznu + jakaś odżywka wapniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Bral ktos nowe odmiany z danko? Jesli tak niech wrzuci foty do galeri i opinie bede wdzieczny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub512    0

Czy 24h odstępu pomiędzy herbicydem a odżywkami (mocznik, siarczan magnezu, nawóz dolistny Rosasol) na pszenżyto ozime będzie OK? Mam taki problem, że nie mam swojego opryskiwacza, muszę pożyczać sprzęt od znajomego a chce ograniczyć ilość tych pożyczek do minimum :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Czy 24h odstępu pomiędzy herbicydem a odżywkami (mocznik, siarczan magnezu, nawóz dolistny Rosasol) na pszenżyto ozime będzie OK? Mam taki problem, że nie mam swojego opryskiwacza, muszę pożyczać sprzęt od znajomego a chce ograniczyć ilość tych pożyczek do minimum :mellow:

przerwa miedzy zabiegiem herbicydowym powinna być około 5 -7 dni 

 

Saletre dałem ok 4 kwietnia i nie widać różnicy tak jakby wcale jej nie pobierała na innej działce w innym miejscu tak samo dałem i tam widać chociaż że po ciemniało i ruszyło i nie wiem czego to wina , myślę żeby dać  teraz coś wapniowego dolistnie do tego 25kg mocznika i jakiś kristalon  i może siarczan magnezu tylko nie wiem czy dobrze zrobię do tego jeszcze za jakiś tydzień mocznik podsypać.

najlepiej zrób analize bo u mnie podobnie na pszenicy na nowej działce i analiza bardzo słaba mi wyszła Ph 4,0 magnez 0,2 fosfor i potas bardzo niski 3-4 mg/100 g , dałem mu 800 kg kredy granulowanej ( 1 dawka 20 luty i druga 23 kwietnia)  dam jej raz na grzyba i zostawiam niech sie dzieje co tam chce bo nic z tego juz nie bedzie , dostała łacznie jakies 160 kg N . co do Ciebie to zalecam analize , a jak chcesz wapno to odpusć sobie dolistnie bo Ci nic nie da musisz podać doglebowo i to spore ilosći jesli masz słaby odczyn :) a mocznika nie syp bo on jeszcze bardziej zakwasza jedynie jak cos to saletra . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

doradźcie jak skrócić pszenżyto? mam ccc 720sl ale doczytałem się że nie ma rejestracji w pszenżycie a planowałem doć 0,2l modusa i 1 l tego ccc... czy mogę dać te ccc czy lepiej zastosować sam modus w wyższej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Wysokopienne to pszenżyto? CCC normalnie możesz lecieć w pszenżycie. A i jakie nawożenie N ??

 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Koledzy jaki środek do zwalczania chabra(zaawansowana faza rozwojowa), pszenżyto zbliża się do drugiego kolanka. Legato Plus na jesieni przepuścił go w niektórym miejscach. Starane poradzi sobie z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odmiana fredro, narazie dostała 65kg N planuje jeszcze dać 65-80 kg N

U mnie Fredro na I kolanko poszło 2l Antywylegacza, dostało 60N w jednej dawce i więcej nie planuje, przedplon rzepak i wygląda bardzo zdrowo, podkarmię jedynie odżywkami. Nie chcę dokładać więcej N żeby nie poległo, bo nie mam doświadczenia w skracaniu, już faza II kolanka, wysokość ok 40 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgol    0

witam pilnie potrzebuje informacji czy mozna jeszcze pszenzyto skracać? i jakimi środkami najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do liścia flagowego jeszcze spokojnie możesz skracać. W jakiej fazie jest to twoje pszenżyto ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy jaki środek do zwalczania chabra(zaawansowana faza rozwojowa), pszenżyto zbliża się do drugiego kolanka. Legato Plus na jesieni przepuścił go w niektórym miejscach. Starane poradzi sobie z nim?

 

Tribi załatwi za małe pieniądze bardzo skutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

Koledzy jaki środek do zwalczania chabra(zaawansowana faza rozwojowa), pszenżyto zbliża się do drugiego kolanka. Legato Plus na jesieni przepuścił go w niektórym miejscach. Starane poradzi sobie z nim?

http://www.liz.pl/pliki/nastepcze_dzialanie_herbicydow//etykiety/g-h/Helmstar%2075%20WG.pdf

http://www.helm.agro.pl/download/etykiety/HELM_TRIBI_75_WG.pdf

http://www.liz.pl/pliki/nastepcze_dzialanie_herbicydow//etykiety/g-h/Granstar%2075%20WG.pdf

najtaniej, w tej fazie najbezpieczniej i co najważniejsze najskuteczniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie  otoz tak w pszenzycie ozimym jest sporo lisice boczne sie porobily zolte co to znaczy czy to jest jakas choroba grzybowa czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham    3

pszenżyto grenado  nawożenie 125 kg N skracać czy powinno ustać ?


pszenżyto grenado  nawożenie 125 kg N skracać czy powinno ustać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

chłopaki wszystkie podane środki są do początku fazy strzelania w źdźbło... nie zaszkodzę zbożu przy obecnej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No właśnie sam się nad tym zastanawiam bo mam do opryskania jeszcze 4 hektary pszenżyta od chabra i zakupiłem Nuance 75 WG i tam też jest wzmianka o tym że ostateczny termin to strzelanie w źdźbło, no ale cóż zaryzykuje i opryskam to pszenżyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj