Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

the1mati1    64

Czy po nawożeniu ok 110N pszenżyto mi ustanie w pionie? Odmiana Fredro. Skracałem już raz 0,4Medax+ 0.5L CCC ale trochę spuźniłem z opryskiem bo pogoda nie dopisywała i było już dawno po kolanku. Myślłałem aby teraz zastosować Ceraone w dawce 0,5L? Od kiedy można stosować cerone? Już pryskacie? A może lepiej zastosować Moddus? Po czym będzie lepszy efekt i kiedy najlepiej prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

Ponawiam pytanie. Jest w stanie ktoś pomóc? Czy fungicyd Dithane NeoTec 75WG mogę zastiosować w pszenzycie ozimym na t2? Niby na etykiecie napisane jest żeby stosować na pszenicę. Ma on substancje aktywną menkozeb 75g/kg. Co ewentualnie dołożyć aby było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0
robert123farmer   tak 50 kg mocznika plus siarczan 15 kg insol 3 2 litry i wapovit 1kg na beczkę pojechalem wszystko tym zyto ,pszenzyto ,pszenice i nie widzę żadnych skutków ubocznych :) dziś taka samą dawkę jadę jare owies ,jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

ten wapnovit nic Ci nie dał, po zmieszaniu wapnovitu z jakimkolwiek siarczanem zachodzi reakcja stracania siarczanu wapnia , czyli gipsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Czy już ktoś stosował drugi zabieg skracania pszenżyta? Mam zamiar dać 0,4l medax top ale nie za bardzo wiem kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

mam oferte na martensa 0,7 + soprano 0,7 z procamu i 111 netto 

Credo 1l, chodz przy tych cenach 0.7l będzie rozsądniejsze  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Ja zamierzam skracać dziś, lub jutro wieczorem. Też dam Medax Top i do tego Soligor i to by było na tyle. Nie zamierzam pryskać niczym więcej, chyba, że na prawdę byłaby taka potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Ale liść flagowy już się pojawił? Dzisiaj patrzyłem to u mnie brakuje mu jakieś 5-7 cm do pojawienia się u góry a zalecenia są aby pryskać między 37-39 bbch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

jak to jest z tym moddusem? można pryskać pszenżyto w późniejszych fazach?bo żyto można na flagę, pszenicę też.Kto stosował w późniejszych fazach np. 32-33 i czy były skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Jest liść podflagowy miałem niczym nie skracac/usztywniac bo zboże bylo jasne ale wczoraj pojechałem pryskac mocznik plus grzyb a ono az czarne . Dostało łącznie ze 110N ale ziemia zyzna i zboże geste wiec pytanie czy dać stabilanu na Borowika czy cos on da ? i pojechać max dawka 2l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Na stabilan to już za późno  skoro masz już podflagowy. Zostaje moddus, medax i cerone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Ale liść flagowy już się pojawił? Dzisiaj patrzyłem to u mnie brakuje mu jakieś 5-7 cm do pojawienia się u góry a zalecenia są aby pryskać między 37-39

 Opryskałem wczoraj Medax Top w dawde 0,4l/ha plus Soligor 0,6l/ha, bo liść flagowy był już widoczny a w niektórych częściach pola całkowicie rozwinięty. Pszenżyto mam strasznie gęste, bo pierwszy rok siałem Twingo, zasiałem 300szt na m2 i nie spodziewałem się aż takiego krzewienia. Jest to odmiana krótkosłoma, ale i tak skracałem ją dwukrotnie. Zobaczymy czy ustoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tydzień temu sypałem 50 kg mocznika na 400l wody pszenżyto borwo i wszystko ok piekna ciemna zieleń 

 jak temp wzrosnie to w czerwcu będziesz mógł kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

U mnie Maeztozo powoli zaczynają wychodzić ości :P

Nie widziałem że to tak wczesna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Mam je od 4-6 klasie ( przewaga 5 ) nawet na stronie danko pisze że to bardzo wczesna odmiana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Witam,

chciałbym was prosić o jakieś porady w sprawie uprawy pszenżyta ozimego. Dysponuję słabymi piaszczystymi glebami V-VI klasa i nigdy jeszcze nie uprawiałem tego zboża. Wiem, że do jesieni jeszcze trochę czasu, ale już teraz chciałbym zacząć się przygotowywać aby nie popełnić żadnego błędu i uzyskać jak najlepszy plon. Pszenżyto chciałbym zasiać po życie hybrydowym. Jaką byście polecili odmianę tolerującą niskie pH i słabe stanowisko uwzględniając pełną ochronę i zbilansowane nawożenie? Po ścięciu żyta chciałem zwapnować pole wapnem węglanowo-magnezowym a po pewnym czasie zasiać gorczycy na poplon, gdyż niestety raczej nie będę dysponował obornikiem. Co wy byście jeszcze podpowiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Odmiana u mnie sprawdzona to Fredro :) tylko że no trzeba je dobrze skrócić :) , zrób analize sobie gleby koszt do 25 zł a bd wiedział czego Ci brakuje , jak bd pilnował to około  6 t  da:) bo ciezko bd na takich lekkich ziemiach o wiecej :) nie siej oczywiscie zbyt gęsto , u mnie rozkrzewia sie około 4-5 pedy i moim zdaniem takie 300-350 n/m2 tzn 140-150 kg ( zależy od zdolnosci kiełkowania i MTZ) to najlepsza dla niego obsada :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Potwierdzam  @  Kamilo Fredro dobre      tylko  że  na 5-6  klasie obędzie się  bez  skracania    -a kiedy ty  chcesz  tą gorczycę zasiać   jak   jak  to pod  pszenżyto zimowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

Odmiana u mnie sprawdzona to Fredro :) tylko że no trzeba je dobrze skrócić :) , zrób analize sobie gleby koszt do 25 zł a bd wiedział czego Ci brakuje , jak bd pilnował to około  6 t  da:) bo ciezko bd na takich lekkich ziemiach o wiecej :) nie siej oczywiscie zbyt gęsto , u mnie rozkrzewia sie około 4-5 pedy i moim zdaniem takie 300-350 n/m2 tzn 140-150 kg ( zależy od zdolnosci kiełkowania i MTZ) to najlepsza dla niego obsada :)

Kamiloo1888 ,piszesz że u Ciebie się rozkrzewia  na 4-5 pedów,  sprawdzałem u siebi e to z wezla krzewienia wychodzi 6-8  pędów. nawet  w nie które  mają 10 ,,, czy żle coś liczę ... w tym roku dałem wieksze nawozenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Dzisiaj poszło na pszenżyto tulus 0,25l tytanitu + 0,45l medax top + 0,8l safira + 0,5l acanto. Faza jak na moje oko miedzy 37-39 bbch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Witam

Mam problem pryskałem pszenżyto huzarem i przypadkowo pomyliłem dawke zamiast 1l dałem 1,5 na ha. Wypali je albo ma szanse przetrwać? Pryskane na ostatni gwizdek bo nie miałem kiedy tak więc jest już dosyc duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj