Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lew908    210

a pryskałeś czymś już zboża ? Bo niektóre środki też mogą takie coś powodować . Np IzoHerb


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A fosforu Panie masz dość ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a jak tam rozpoznac te faze 1 kolanka w pszenzycie i pszenicy bo tez moddusem pryskac bedziemy a do moddusa po co jeszcze ten tytanit ? i 2 dawke kiedy mozna dac na psenzyto dwke azotu jak dzis pryskane bylo herbicydem lancetem plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Co dac na 2 dawkę w pszenzycie na słabsze gleby mocznik czy Kedzierzynską Saletre Amonowa 32 % N ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

a jak tam rozpoznac te faze 1 kolanka w pszenzycie i pszenicy bo tez moddusem pryskac bedziemy a do moddusa po co jeszcze ten tytanit ? i 2 dawke kiedy mozna dac na psenzyto dwke azotu jak dzis pryskane bylo herbicydem lancetem plus

 

trzeba odciąć pędy od korzeni przeciąć na pół i zmierzyć czy kolanko ma od węzła krzewienia 1 cm zamieszczam http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/aktualnosci/przewodnik_po_regulatorach_wzrostu/przewodnik.html

a co do tytanitu to jest Stymulator wzrostu , chce go wytestować a polecono mi zastosować go wraz z regulatorem wzrostu lepsze efekty podobno :) tutaj link do tytanitu http://www.agrofoto.pl/forum/blog/11/entry-807-tytanit-%E2%80%93-plonotworczy-stymulator-wzrostu-roslin-rolniczych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a to na pszenzyto lepiej dac teraz jest tak poszedl herbicyd lancet plus dzis i teraz tak trzeba bedzie pryskac fungicydem i pojdzie duet star i do tego by poszedl moddus tylko pierwsze dac 2 dawke saletry czy pierwsze ten moddus i fungicyd ?

i 2 pytanie jak na jare zboza to moze saletrzak isc na wierzch np 300 kg na raz czy jak zeby bylo dobrze

a odmiana pszenzyta to borwo

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

 

trzeba odciąć pędy od korzeni przeciąć na pół i zmierzyć czy kolanko ma od węzła krzewienia 1 cm zamieszczam http://www.agro.basf...przewodnik.html

a co do tytanitu to jest Stymulator wzrostu , chce go wytestować a polecono mi zastosować go wraz z regulatorem wzrostu lepsze efekty podobno :) tutaj link do tytanitu http://www.agrofoto....lin-rolniczych/

dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to panowie już po drugiej dawce N na pszenżycie odmiania Fredro faza BBCH 30/31 :) dostała 125 kg mocznika ( czyli jakieś 60 kg N ) w czwartek czyli 03-04-2014 a w piątek dałem drugą dawkę dolistną Mocznik 25 kg + Siarczan Magnezu 15 kg + Kristalon zielony (18-18-18) 1 kg + Insol 0,5 L ( zostało mi to dolałem ;) , + Fostaru ( na słabsze dolałem gdzie były niedobory ) 4,5 L + Adiuwant 0,2 L + Wirtuoz 1 L :) mam nadzieję że besdzie ładnie za tydzień jak bedzie już bedzie miało prawie całe pole I kolanko wjadę z Modussem + Tytanit :) jak myślicie jak kolanko jest na wysokości 6-10 mm to jak długo bedzie szło do 1-12 mm ? ( bo miejsami już jest 12 mm ale dalej już jest 8 mm wiec wolę poczekać bo najkorzystniej jest 10-12 mm :)

Nie najkorzystniej a praktycznie to ostatni najlepszy termin. Niektórzy zalecają skracanie już od fazy BBCH 30. Ja skracałem w piątek, kolanko było 0,5cm na węzłem krzewienia. Dziś jak byłem na polu to kolanko jest 0,7cm nad węzłem, dostał 1l ccc i 0,3l moddusa 25kg mocznika i 12kg siarczanu. Niby tylko 1 dzień a na polu różnica, szczególnie wizualna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Witam co do Tytanitu nie stosujemy razem z regulatorami wzrostu, stosuję Tytanit o wielu lat plon 7-20% na plus w sprzyjającym roku. Pszenżyto Grenado po trzykrotnym zastosowaniu 0,3 l/ha 0,9 w sumie wyglądało jak Algosso :))

Wczoraj +15st C poszedł 1lCC +0,2 Moddus nie Tulus silny jak cholera nie dawałem wcześnie azotu gdyż i tak za mocno rozkrzewiony. Tilt Turbo 0,8 Procholaz 1L Mondatak. Kolanko 0,7 cm nad węzłem krzewienia dzisiejsza temp w nocy +2 ale w dzień ma być 15st i jutro ciepło tak więc może coś z tego będzie.

 

Fredro zastosuję Medax top na flagę tak dla sprawdzenia na 6/ha.

 

Tytanit Micro nie z regulatorami koledzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Nie najkorzystniej a praktycznie to ostatni najlepszy termin. Niektórzy zalecają skracanie już od fazy BBCH 30. Ja skracałem w piątek, kolanko było 0,5cm na węzłem krzewienia. Dziś jak byłem na polu to kolanko jest 0,7cm nad węzłem, dostał 1l ccc i 0,3l moddusa 25kg mocznika i 12kg siarczanu. Niby tylko 1 dzień a na polu różnica, szczególnie wizualna.

 

Dzięki za odpowiedź napewno się przyda :) to jak pogoda pozwoli jutro wjadę i skrócę dawkę dam 0,4 L Modussu /ha moim zdaniem wystarczy , zostawie kawałek zboża na próbę aby porównać efekty :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

są dolistne środki zawierające fosfor , np Fostar posiada 500 g/ L a jego dawka to 3-6L jak dobrze pamietam wiec masz jakieś 3 kg samego fosforu dolistnie na jedną dawkę , sam stosuje bo mam na kawałku 30 arów zakwaszone i to ostatni przejazd wiec dolewam fostaru :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

hmm na moddusie pisze że roślina musi być w intensywnym wzroscie , ja dałem w czwartek drugą dawkę N w postaci mocznika w piątek dałem odżywki + fungicyd, w poniedziałek wjeżdzam jak bedzie pogoda z moddusem .

 

Co do zbóż jarych , pod korzen można wysypać całą dawkę azotu ale podobno daje lepszy efekt podzielenie jej chociażby na 2 dawki , ja bedę stosował jakieś 1/2 dawki pod korzeń potem dam pogłównie na strzelanie w źbło przed skracaniem i potem na kłosa :) czyli jakieś bedzie w jęczmieniu I 70-80 kg N + II 60kg N + III 30-40 kg N daje w sumie 160 -180 kg/N a postać to saletrzak/mocznik i saletra :) bedę eksperymentował :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

nie pryskałem jeszcze niczym zbóż, czekam na lepszą pogodę, dodam że te liście robią się fioletowe na słabszej ziemi, jestem z kujawsko - pomorskiego powiat świecki, nie wiem czy nawozy dolistne typu fostar są cos warte. jakie macie doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ja po zboża jare proponuję pod korzeń saletrzak, i mocznik zanim przejdzie fazę przejścia z azotu amidowego to i roślinki zaczną powoli pobierać lub saletra pogłownie wtedy można regulować dawkę N względem plantacji.

 

Moddus potrzebuje słońca wczoraj było CCC odpowiedniej średniej dobowej temp jakaś tam jest Modus także ale mniej wymagający ja wczoraj zrobiłem MIX Tilt+Mondatak +CCC + Moddus nie daję nigdy odżywek w tej kombinacji a broń boże azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

na ja dziś wróciłem z pól bo zawsze w niedziele idę zobaczyć co i jak i również zauważyłem takie zjawisko na naszych polach jak i sąsiadów fioletowe listki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

witam panowie mam takie pytanie 3 tygodnie temu wysiałem na pszenzyto 400 kg saletry na 2 ha i byłem wczoraj zobaczyć i nic nie rusza co moze być dodam ze troche je sarny i jelenie objadły ??? jeszcze raz siać saletre ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

WItam wszystkich, prosze o porady, bo nie bardzo wiem co robic.Mam ponad hektar pszenzyta ozimego. Zboze bylo nie opryskane na jesieni, na wiosne dalam saletre, teraz myslalam zeby dac Huzar, bo jest mnostwo ziela, jednak pszenzyto jest dosc rzadko posiane. Wiec nie wiem, czy warto dac oprysk, czy sa jakies sposoby,zeby ono sie jeszcze nabralo? Czy rozsadniej by bylo skosic w fazie wykloszanie, i zrobic kiszonke dla bydla? dziekuje za wszelkie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolantcha61    0

witam wysiałem saletrzak miejscami prawie dwa razy wiecej na 8,5h wysiałem 1700kg tylko ze 4 lejki dałem prawie jeszcze raz taka dawke zle zauważyłem czy bedzie duza róznica w zbozu czy nie polegnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

WItam wszystkich, prosze o porady, bo nie bardzo wiem co robic.Mam ponad hektar pszenzyta ozimego. Zboze bylo nie opryskane na jesieni, na wiosne dalam saletre, teraz myslalam zeby dac Huzar, bo jest mnostwo ziela, jednak pszenzyto jest dosc rzadko posiane. Wiec nie wiem, czy warto dac oprysk, czy sa jakies sposoby,zeby ono sie jeszcze nabralo? Czy rozsadniej by bylo skosic w fazie wykloszanie, i zrobic kiszonke dla bydla? dziekuje za wszelkie informacje

Jeżeli pszenżytko jest już po fazie BBCH 30 to już ani CCC ani azot źdźbeł nie dodadzą. Jeżeli po obsadzie widzisz że wiele z niego nie ukosisz, to albo kiszonka albo poprowadz go do końca. Tylko ja nie skłaniał bym się do drogich środków typu Huzar/Lancet tylko coś z niższej półki-po co robić koszty na słabej plantacji. Jeżeli chcesz "uratować" te zboże to zatroszcz się o to żeby nie zredukowało ono pędów bocznych których i tak masz mało (tak piszesz :) ) i o masę MTZ- tym nadrobisz. Jeżeli wg Cb plantacja raczej nie rokuje pokrycia kosztów/minimalnego zysku to przeznacz ją na kiszonkę- jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ale jak nawet samym moddusem sie prysnie to juz nie powinno wylegnac co nie bo to podobno i glebszy system korzeniowy sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Ja tylko na mszyce ale to w fazie dojrzałości mlecznej. Mogą trochę uszczuplić MTZ. W zeszłym roku zamiast pyretroidu z pomocą przyszły mi larwy biedronki, więc obyło się bez chemii :) Kilka lat wstecz stosowałem Fastac.

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj