Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

mp255    7

e1leex obyś miał rację.Pomyśle nad drugą dawką jeszcze.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Witam.

Jestem z okolic Susza w warmińsko- mazurskim i zastanawiam się czy już pora myśleć o sianiu pszenżyta jarego. Podpowiedzcie bo mam do wykonania orkę po kukurydzy i zastanawiam się czy już czas choć w polu jeszcze wilgoć. Jakie odmiany polecacie w tym rejonie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja jestem z podlaskiego i również się zastanawiam czy nie ruszyć z pszenzytem jarym. W tamtym roku miałem Nagano fajny plon uzyskałem w tym roku zakupiłem Dublet i Nagano więc zobaczymy. Siał może ktoś już coś ? Co myślicie a tak wczesnym siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nawóz na pszenżyto już posiany.Tylko jest jeden problem.Wszystko przez ten głupi lejek.Miał wysiać ok.200kg na ha a wysiał mi przeszło 300kg.Jest w tym mój błąd.Chciałem te 100kg wysiać na drugą dawkę a tu ledwo na jedną starczyło a więc drugiej już nie będe siał :( .Teraz pytanie czy pszenżyto zdoła wykorzystać te 102kg azotu na hektar.I czy nie wylegnie.

Ile można dać Modusa lub Cerone na hektar i kiedy ?

Ps.Nawóz to Saletra 34N

E tam nie przejmuj się, znam takich co pół tony saletry jednorazowo sypią ;) Co nie znaczy że dałeś ok, bo jest za dużo.

Daj 1lCCC i 0,2l moddusa na 1 kolanko, wystarczy. Cerone najlepiej dawać dopiero w okolicach liścia flagowego, wtedy masz szanse tylko usztywnić, skrócić już nie bo wtedy jedyne co można skracać to kłos.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

milanreal1 Dzięki za wsparcie i podtrzymanie na duchu :) Mam nadzieję że w tym roku pogoda dopisze i chociaż na te 5 ton będe mógł liczyć przy tej dawce.Oby tylko nie wyległo :).

Ja też mam dylemat bo za chwile będzie trzeba jarkę siać a ja nie wiem co.Mam dylemat między owsem a pszenżytem.

Urośnie pszenżyto na V i VI klasie.U nas w centrali jest tylko pszenżyto Dublet i owies Arab i Arden.

Spodobała mi się odmiana pszenżyta Nagano lecz nigdzie jej nie dostane w pobliżu.:)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja mialem pszenzyto jare na IV, V i VI klasie stanowisko po kukurydzy średnio mi sypneło około 5 ton z ha co uważam za sukces owsa nie wiem czy tyle byś wyciągnął no i w cenie też jest różnica ale Twój wybór. Czekam na jakies porady odnośnie siewu jarego zboża. Siać czy jeszcze sie wstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jare pszenżyto na VI klasie daje 5 ton? Jeszcze dużo muszę się nauczyć widocznie...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Ja zastanowię się pojadę po materiał i myśle że będe w sobotę siał.Nie ma chyba co czekać.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jare pszenżyto na VI klasie daje 5 ton? Jeszcze dużo muszę się nauczyć widocznie...

Napisałem wyraźnie ze IV V i VI klasa mozaika VI akurat było najmniej przeważnie V klasa. Nauki nigdy nie za dużo

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

No to panowie dziś ruszyłem z azotem , sucho , faza 3-4 pedów, pszenżyto FREDRO , obsada 320-400 n/m2 ( czyli BBCH 25 pełnia krzewienia (3-5 pędy) ) poszło 60-80 N /ha Saletrosan 26 (13) N(S) czyli 300 kg/ha , temperatura 5-8 C teraz lekko kropi to idealna pogoda hehe ;) ( jak coś woj, Świetokrzyskie, powiat Opatów)

Edytowano przez Kamilo1888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris352    2

Żeby tylko zima nie wróciła... 200kg saletry starczy na pierwsza dawke,czy lepiej dac wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Zależy jaka obsada, jak rozkrzewione , przeważnie dają od 60-80 kg N czyli jak dasz 200 kg to masz 68 kg lub 64 zależy czy saletra 34 % czy 32 % , kolega przy obsadzie 700-800n/m2 daje 150-200 kg saletry 34 % wiem niezła łąka heheh .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Witam, chciałem się spytać o nawożenie pszenżyta ozimego FREDRO. Otóż, mam zakupiony mocznik i moje pytanie brzmi kiedy najlepiej go rozsiać: teraz czy poczekać jeszcze kilka dni lub kilkanaście? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jest już temat o pszenżycie ! lepsza była by saletra ; z mocznikiem czekaj aż się zrobi ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Ok, a dlaczego saletra byłaby lepsza? Jaka musi być temp. aby można byłoby zastosować mocznik i w jakiej dawce? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Poprostu saletra szybciej działa a mocznik - pogłównie straty azotu [dobrze byłoby go przykryć ] i działa w wyższych teperaturach tyle że dłużej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

Dzisiaj pszenżytko dinaro zasilone azotem w dawce 100kg Saletrosanu i 100kg Saletry 34N razem 60 kg N myśle że wystarczająco. Bardzo zadowolony jestem z tej odmiany pięknie przezimowało i super pokrzewione na drugą dawke planuje dać około 150kg Mocznika myśle że powinno być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

a Cando wymarzło:/ nie polecam tej odmiany przynajmniej na północne rejony Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

ja to 11 marca ruszam z nawozem. Na początek 250 kg saletry a później 100 kg mocznika. Pszenżyto atletico i dinaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Mam pytanie:

tydzień temu w pon poszła saletra na pszenżyto ozime, widać już, że działa, ale na polu są łaty gdzie zboże jest słabe (jasne, niskie), mogę dać teraz siarczan i mikro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jeżeli masz zboża przed faza BBCH 30 to jak najbardziej, przedewszystkim Mn, Cu, Mg, Mo. Najbardziej się skup na manganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

aha, bo myślałem nad odżywką NPK 20 20 20 + małe mikro.

Mam do dyspozycji w sklepie :

OSD Mineral i OSD Mikro zboże:

 

OSD mineral:

N-19,50, P-20,50, K-20,50 , B- 0,03, Cu-0,07, Fe-0,14, Mn-0,07, Mo-0,01, Zn-0,07

 

ODS Mikro zboże:

N-10,00, S-12,00 ,Mg-7,00, Cu-1,00, Fe-0,10, Mn-2,00, Mo-0,02, Zn-0,30

 

Mam już Siarczan magnezu, więc co zastosować? OSD mineral, czy OSD mikro zboże ?

 

EDIT- zboże na bank nie jest w fazie strzelania w źdźbło jeszcze

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Szkoda ze w tym pierwszym są śladowe ilości manganu, na plus to ilość P- w zależności od stanu zboża-jeżeli późno sianeto P bardzo wskazany. Jeżeli zboże w miarę dobrej kondycji to druga pozycja OK

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj