Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

truten22    0

Witam mam pytanie odnośnie przenżyta pigmeja, na wiosnę chcę sypnoć około 200 kg saletty na pierwszą dawkę a na drugą 100 kg mocznika. Chce to raz skrucić samym modusem będzi dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim nawożeniu ja myślę że bez sensu jest skracać pigmeja. Ma bardzo grube źdźbło i nie położy się tym bardziej że najwyższe to ono nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy co powiecie na pryskanie dolistne pszenzyta środkiem ,BASFOLIAR 36EX ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam mam pytanie odnośnie przenżyta pigmeja, na wiosnę chcę sypnoć około 200 kg saletty na pierwszą dawkę a na drugą 100 kg mocznika. Chce to raz skrucić samym modusem będzi dobrze.

To prawie 115kg N, przy gęstej obsadzie może wylec. Jak dasz sam moddus to nic złego się nie stanie. Daj 0,2l w fazie 1 kolanka. Nie zaszkodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris352    2

Witam,a ja mam pytanie odnośnie Madilo, czy skracac czy nie? planuje 1 dawke 250kg saletry,a 2 ok 150kg mocznika. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Przy 154 kg czystego składnika warto zastosować chociaż samo CCC w ilości 1,5l. Nie znam tej odmiany ale jeśli jest wysoka i skłonna na wyleganie daj większą dawkę CCC lub dodaj modus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Sama dawka azotu to za mało informacji. Podaj obsadę i czy będziesz robił T1 oraz czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris352    2

Siałem 190kg/ha. Na wiosne policze jaka jest obsada na m2. Na grzyba raczej bede pryskać,a czym to jeszcze niewiem,czas i cena pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Przy 154 kg czystego składnika warto zastosować chociaż samo CCC w ilości 1,5l. Nie znam tej odmiany ale jeśli jest wysoka i skłonna na wyleganie daj większą dawkę CCC lub dodaj modus.

a jesli moddus i ccc na pszenzyto stosowac to jakie dawki i kiedy stosowac w pierszym kolanku czy kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja w tamtym roku przy nawożeniu (łącznie z opryskiem dolistnym) 186Kg dałem 1l CCC i 0,20 modusa. Widać było różnicę, słoma była krótksza i sztywniejsza. Natomiast dwa lata temu dałem 2,2 L CCC i wydawało mi sie za dużo, kłos był jakis taki dziwny.

W tamtym roku idealnie trafiłem gdy pierwsze kolanko odłączyło się od węzła krzewienia (widoczne po rozcięciu źdźbła) Natomiast dwa lata temu (gdy było samo ccc) kolanko było ok 1,5 - 2 cm nad ziemią, czyli dosyć wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jeśli chodzi o ccc to po rozcięciu roślinki, kolanko zaczyna wędrować do góry (to taka dziwna kreska w poprzek, powinieneś to zauważyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

jesli chodzi o ta kreske to juz wiem o co chodzi:) to ta kreska powinna byc w jakiej odległosci od wezła krzewienia? 1cm czy mniej? Chce razem z fungicydem zasotosowac moddus i ccc i do tego jakas odzywka np kristalon zielony i moze ciut mocznika dorzuce

 

Kizeryt moge zastosowac pogłownie z saletra w 1 dawce?100kg kizerytu i 200 saletry/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jak trafisz w okolice 1 cm to będzie git, byle nie było za późno. Ja też daję wtedy odżywki, mocznik oraz fungicyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jesli chodzi o ta kreske to juz wiem o co chodzi:) to ta kreska powinna byc w jakiej odległosci od wezła krzewienia? 1cm czy mniej? Chce razem z fungicydem zasotosowac moddus i ccc i do tego jakas odzywka np kristalon zielony i moze ciut mocznika dorzuce

 

Kizeryt moge zastosowac pogłownie z saletra w 1 dawce?100kg kizerytu i 200 saletry/ha?

Jak jest 1cm nad węzłem krzewienia to wtedy jest faza 1 kolana. Faza strzelania w źdźbło (BBCH30) rozpoczyna się w momencie oderwania kolanka od węzła krzewienia. Ten 1cm to idealny moment na zastosowanie CCC i moddusa. Nie ma przeciwwskazań do mieszanin z odzywkami i mocznikiem,

Pogłównie spokojnie możesz dać kizeryt z saletrą, ale będziesz musiał siać oddzielnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweldv    2

witam i proszę o poradę.

na jesień obsiałem 1,2ha pszenżytem Twingo w dawce 180kg/ha ziemia jest klasy 4b stanowisko słabe nie robiłem badań ale pewnie zakwaszone i zero pruchnicy.

na jesien zastosowałem lubofoske 3 składnikową z racji ceny.

moje pytanie jest prośbą o schemat nawożenia na wiosne ile saletry i jakie opryski w jakich dawkach

sprzedałem bydlo i jestem w stanie doinwestować tą ziemie choc zdaje sobie sprawe że cięzko o efekty na tak słabym stanowisku

z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Kolego poczytaj kilka stron wcześniej tam jest wszystko co potrzebujesz


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

I stało się, już od wczoraj widać że mróz przyj.bał przynajmniej końcówki liści. Zieloniutkiego zboża w mojej okolicy się nie zobaczy (chociaż moje twingo na najlepszej ziemi z daleka super zielone, musze sie na nie wybrać). Nawet na życie widać...

Kilka dni -17 przy oknie sniegu zero tylko lódu troche na roślinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rozkrzewienie to jeden z kryteriów. Dalej jest zawartość azotu w glebie, ile mogło wypłukać w ciągu zimy, przedplon, jak zbożowy to czy słoma była przyorywana. Podaj więcej informacji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja w zeszłym roku miałem bardzo dobrze rozkrzewione pszenżyto i w dodatku było trochę za gęste po zimie i sypałem 100 kg saletry na start a potem 200 kg mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj