Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek987    63

W zależności czy jest wystarczająco potasu i fosforu ja bym dał 250-300 saletrzaku a potem dokup mocznika i daj resztę saletrzaku i ze 100 mocznika.

Chyba że nie masz zakupionego saletrzaku to daj 200 saletry a potem ze 150 mocznika i powinno być. Jeśli dasz na 2 dawkę saletrzak i będzie susza to nic (prawie nic) to nie da. Widziałem saletrzak po 4 tygodniach od siewu (leżał taki częściowo rozpuszczony), zaskorupiały a zboże głodowało.

Jeśli jednak dawałeś skromnie P i K to twoje planowane nawożenie w zupełności wystarczy, ponieważ duża dawka azotu wyciągnie roślinę i nie będzie w stanie ustać z powodu słabego rozwoju. Takie są moje sugestie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mieszać można, tylko po co??? Nawet przy bardzo dużej obsadzie to 200 + 150saletrzaku nie będzie dużo, przecież to nawet 100 kg azotu nie przekroczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Plantacja siana 250kg/ha nasion grenado ,wiem ze za gęsto i nie wiem co mam zrobić z nawozomi na wiosne ;pomocy z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jak to co siać!!! 250kg to jeszcze nie tragedia w niektórych rejonach tyle właśnie sieją, nasiona miałeś z centrali? bardzo gęsto to wygląda?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Jak to co siać!!! 250kg to jeszcze nie tragedia w niektórych rejonach tyle właśnie sieją, nasiona miałeś z centrali? bardzo gęsto to wygląda?

 

Przy zdolności krzewienią jaką ma Grenado to tragedia niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Tak miałem z centrali

 

Ograniczenie i/lub opóźnienie 1 dawki azotu powinno pomóc

Jaka dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Minimum 200kg np saletry póżniej 150 i 100 dwa razy oprysk na skrócenie i będzie ok

Dzięki za rade zobaczymy na wiosne co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To ile kolega radzi??? 100? i co to da, tez mi sie w tym roku gęsto posiało 200kg na 80ar ograniczyłem dawke azotu i co? w żniwa wszystko stało ale kłos cienki jak zapałka!


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja był dał ze 150 kg saletry i potem druga dawke ze 150 kg saletry pierwsza mniejsza troche niz normalnie to az tak bardzo sie nie pokrzewi ale wypełni potrzeby pokarmowe na azot a druga po to zeby utrzymac ze tak powiem przy życiu to co wyrosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jesli za gesta plantacja bedzie to mozna dac mniej saletry albo pomieszac saletre z saletrzakiem czy nie bardzo?

Zdecydowanie pomniejszyć, 120-150kg saletry, i potem przyspieszona II dawka azotu.

poczekajcie do wiosny i dopiero zobaczycie jak to będzie wyglądać bo jak narazie pogoda jak dwa lata temu

Ja jakoś mało podobieństw widzę... 2 lata temu jesień była bardzo sucha, orkę zimowa robiłem dopiero po świętach i zdecydowanie nie było tak ciepło jak teraz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a jakie zabiego fungicydowe w pszenzycie ozimym jakie srodki i insekcydy i kiedy wystepuja te muszki ze sie pryska od tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Tak miałem z centrali

 

 

Jaka dawka?

Canwill (saletrzak z magnezem) bym proponował na I dawkę.

200 kg/ha tj. 54 kg/N/ha.

Taka dawka w zupełności wystarczy. Nie pobudzi do nadmiernego krzewienia a pobudzi rośliny do wegetacji zregeneruje je. Wysiej początkiem marca na przymarzniętą glebę (przymrozek ponad 5 stopni)

Mocznik na II dawkę.

180 kg/ha tj. 83 kg/N/ha.

Wysiej 2-3 tygodnie po pierwszej dawce.

Najważniejsza kwestia to regulator wzrostu oraz ochrona grzybowa.

Moddus wraz z CCC (nie dawaj samego CCC bo grenada to odmiana półkarłowa i słabo reaguje na sam chlorek).

Przy tej gęstości wysiewu musisz zainwestować w zabiegi fungi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a na moddusie na ulotce to pisze ze sam moddus 0,6 litra a jak z ccc to ile dawac tego ? i w fazie jak bedzie 1 kolanko ?

a i czy przy takich srodkach to jeden zabieg wystarczy ?

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj