Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Huberto89    62

Mi pszenżyto też praktycznie zaczęło się kłosić. Na jesieni posiane 190kg/ha wiosną dostało coś około 100kg N to jest dość mokry kawałek dlatego nie mogłem wjechać z opryskiwaczem żeby go skrócić. Jak myślicie ma szanse ustać do żniw? Bo teraz to jest późno na pryskanie a nic od wylegania nie mogę dostać oprócz CCC w pobliskich sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

na grzyba i nawozem można pryskać na początku kłoszenia, ale nie wolno w czasie kwitnienia. kolego Jarek, mieszanke możesz stosować tylko wlewaj do opryskiwacza w odwrotnej kolejnośći niż napisałeś. Benny wygląda na to, że jest tam zimno i mokro, a przynajmniej tak było podczas wschodów, możesz spróbować prysnąć siarczanem magnezu z odżywką, chociaż może też chorować, wtedy coś na grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Panowie jak tam wasze pszenżyta?

U mnie już kłos praktycznie na wierzchu, po wyglądzie całkiem ładnie się prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

u mnie narazie super, tylko niestety miotły nie mogę się pozbyć. Dzisiaj jadę z Pumą jeszcze.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

U mnie tez ladne, prawie wszystko na flagowym, miejscami klos juz widac. Ale gdzie niegdzie brakuje wody:( Mialo padac (w tv praktycznie co dziennie pada) a tu przez ostatni tydzien kilka kropli spadlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

moje pszenzyto na razie lisc falogowy czy jeszcze sypac N? mialem sypac wczensiej ale sucho i odpuscilem teraz troche blednie i sie zastanawim czy jeszcze mu pomoge? jescze nie widac zeby sie klosilo jak dam 100 kg saletry pomoze cos jeszcze czy lepiej odpuscic juz? dostalo srednio 100N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na plon niewiele to już pomoże. Możesz dać jak chcesz poprawić parametry ziarna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Tydzień temu zauważyłem że na liściach pszenżyta ozimego pojawiły się blade plamki, a końcówki liści jak i brzegi liści na końcówkach pożółkły, wiec poleciałem od razu po nim Falconem 0.6l/ha plus Kristalon zielony 4kg/ha i 600l wody na ha.

Na dzień dzisiejszy choroba dalej nie postępuje, a plamki dalej są widoczne.

 

Nie było wcześniej pierwszego zabiegu na grzyba ponieważ było zbyt mokro.

 

Plamki znikną w najbliższy czasie czy po prostu nie trafiłem z rodzajem fungicydu lub dałem zbyt dużo wody na ha?

 

Co to mogła być za choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

600l na ha? Przy takiej ilosci wody wody mogło dojsc do spływania cieczy z roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Wiem że przesadziłem z tą wodą ale wyszło tka że szybko przygotowywałem oprysk i się rozpędziłem za bardzo z cieczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

moje pszenżyto zaczęło wypuszczać kłos. na pierwsze kolanko był zabieg na grzyba pytanie kiedy wykonać kolejny zabieg? rośliny narazie ładne wolne od chorób :)

może odrazu ktoś podrzuci nazwy dobrych a zarazem tanich środków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Możesz prysnac po pełnym wykłoszeniu przed kwitnieniem lub pózniej po kwitnieniu cos w miare dobre i cenowo przystpne to w okolicy 80zł na ha, artea, falcon. Ja juz mam kupiony falcon na pszenzyta, na pszenice bedzie acanto + artea, a na zyto moze jutro jak pogoda pozwoli samo tebu. Co do chorób to w tym roku z maczniakiem jest ciezka walka u mnie w pszenicy po wirtuozie troszke zostało skubanca ale pszenica gesta w tym roku a to sprzyja rozwojowi chorób :( A pszenzyta i żyta po bumprze super w miare ładnie wyczysciło.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

zostawiłem taki pasek dla porównania to też mączniak siedzi na spodzie przeważnie, oj jutro to nie wiem czy wjedziesz bo opady nie ustają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

moje pszenżyto zaczęło wypuszczać kłos. na pierwsze kolanko był zabieg na grzyba pytanie kiedy wykonać kolejny zabieg? rośliny narazie ładne wolne od chorób :)

może odrazu ktoś podrzuci nazwy dobrych a zarazem tanich środków :P

No to teraz już ostatni zabieg. Jak tanio to artea lub menara. Jeżeli chcesz mieć pewność zwalczenia wszelkiego ustrojstwa to możesz dodać amistar. Ale w technologiach średnio intensywnych artea czy menara sobie poradzą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Panowie czy mogę zastosować oprysk Puma 1l/ha + Chwastox turbo 2l/ha w wykłoszonym pszenżycie? Niestety z pewnych przyczyn nie udało się go opryskać i teraz jest problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Panowie mam pytanie Jaki plon wyda pszenżyto Tulus i atletico z ha

 

Ziemia kl IV przedplon zboże, na jesieni randap i oranie. Na jesieni poszło 250kg polifoski8,siane 15,09 i 21,09 ok. 220kg/ha wyliczone przez ODR Glean na chwasty. Pszenżyto przezimowało dobrze oprócz około 30ary po trawie Na wiosnę jak dało się wjechać poszło 200kg saletry oraz 170kg soli potasowej 24,04,2013r. Następnie 7maja dałem mikroelementy, wirtuoz 1l, ccc1l+0,2l modusa+0,3tytanitu. Następnego dnia dałem 170kg moczniku. W tym tygodniu jak zaczęło kłosować się ale jeszcze nie wykłosiło się,poleciałem falconem 0,6l+siarczan7kg+7kgrosasol+0,2ltytanit. Niewiem czy to dobrze zrobiłem wszystko żeby około 7t z hektara uzyskać. Ziarno było brane: Tulus z ODR a Atletico z centrali. Wszystkiego posiane mam 5,5ha. Zdjęcie1 to Tulus, a 2 Atletico. Jeżeli coś brakuje żeby uzyskać ten plon to podpowiedźcie co jeszcze dać

post-69757-0-31880600-1369598772_thumb.jpg

post-69757-0-90028600-1369598810_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia to wróżenie z fusów, ale moim zdaniem 7t nie będzie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Pogody odpowiedniej może jedynie brakować, chodz norma wysiewu za duża i to dużo i możesz mieć problem z chorobami i wyleganiem. Moje atletico posiane 160kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0
Napisano (edytowany)

jezeli wszystko dobrze pójdzie to z 6t/ha powinienem mieć przy takim nawożeniu. Myślę że z T3 nie będę już jechał,może Falcon dotrzyma, tak mi powiedziano przy doborze ŚOR, ale jeżeli będzie taka potrzeba to pojadę tylko nie wiem jakim fungicydem na t3 i kiedy.Sieję pierwszy raz pszenżyto i jeszcze może mi tak nie wyjdzie, ale w mojej okolicy nikt tak nie nawozi azotem i nie stosują fungicydów oprócz dwóch gości którzy żyją tylko ze zboża i im wydaje ok 8t, a pszenica dała 10 ton tylko nie wiem jaka i na jakiej klasie ,ale także nie wiem jak nawożą. A co do zdjęć to może nie za bardzo wyszły ale łan jest ładny aż fioletowy w rzeczywistości. Jak sądzicie te odmiany dobrze plonują, bo z zestawień to wynika że dobrze.

Edytowano przez andrzejg120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie czy mogę zastosować oprysk Puma 1l/ha + Chwastox turbo 2l/ha w wykłoszonym pszenżycie? Niestety z pewnych przyczyn nie udało się go opryskać i teraz jest problem :(

Nie ryzykowałbym. Puma potrafi czasami lekko przypalić, tym bardziej w mieszance, a to już kłoszenie więc teraz to proponuje pomyśleć co dać dobrego na jesieni żeby potem znowu tak nie kombinować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Panowie, jakie stosujecie nawożenie w pszenzycie jarym i czym najlepiej skrócić?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Czy mustang Forte można stosować w pszenżycie jarym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj