Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

majes    5

1L ccc + 0,3 moddus. Jak jest 3cm to już trochę późno. Pierwsze kolanko pryska się jak jest 1cm nad węzłem krzewienia.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

prysnąłem apyrosem 23 g + mustang forte 1 l i tak sobie myśle czy nie za ostro a chwastów w brud i mocno rozwinięte.Jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

koledzy nie za późno na oprysk pszenżyta apryrosem niestety warunki pogodowe nie pozwoliły na wcześniejszy wjazd... czy nie zrobię rośliną krzywdy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

ja zrobilem oprysk atlantis + mustang forte i widze ze miotla to jakos specjalnie porazona nie jest. fakt ze oprysk za wczesnie zrobiony nie byl bo nie moglem wjechac chociaz na jednej dzialce zrobiony byl raczej w terminie i nie widac roznicy. Zobaczymy do zniw co z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

U was tez wystepuje skrzypionka? Pierwszy raz zauwazylem tak duze jej wystepowanie na ozminach...(narazie tylko dorosle osobniki, ale liscie pozarte)

Fastac 100ec a Scherpa 100ec to niby ta sama substancja a dawkowanie rozne np dla rzepaku. Nie wiem czym pryskac, Scherpa taniej troche wyjdzie, ale nie ma rejestracji na zboza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

na pszenzyto sa jakies antywylegacze jesli tak to jakie i jak je stosowa ? prosze o pomoc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
Napisano (edytowany)

Witam w pszenżycie ozimym mam takie fioletowe jak liść z łodygi wychodzi,nie na całym liściu tylko na początku troszke,co to może być?

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Mam pytanie, czy można zastosować Mustang Forte na pszenżyto jare ? Bo w etykiecie nic nie pisze na ten temat. Czy ktoś stosował już ten środek na jare ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

czym najlepiej skracać pszenżyto w czasie BBCH 37 medax top czy cerone? co byscie mi doradzili, jak to zrobić, moze czym innym skrócić, jakie dawki stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teraz z medaxu już bym zrezygnował. Teraz moddus 0,2l lub etefon.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Koledzy - w tym roku kupiłem pole na którym zasiałem pszenżyto jare (nasiona kwalifikowane). Pole poprzedni właściciel wykorzystał na maksa - jak to zwykle bywa. Przed siewem pszenżyta posiałem 300 kg/ha nawozu wieloskładnikowego + 30 ton osadu z oczyszczalni. Dziś byłem na polu i oprócz pszenżyta jest mnóstwo chwastów (w tym rzepak siany jesienią na poplony) a zborze jest dość rzadkie. Kupiłem na chwasty Sekator i nie wiem czy pryskać samym Sekatorem czy dodać mu atlantis? Po zniszczeniu chwastów czym wspomóc pszenżyto żeby dostało kopa. Po żniwach oczywiście będę wapnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Koledzy mam pytanie związane ze skracaniem pszenżyta tzn. czy modę teraz wykonać zabieg skracający (są już dwa kolana) nie skracałem przy pierwszym kolanie bo było mokro. Jeżeli tak to czym i w jakiej dawce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9
Napisano (edytowany)

ja dzisiaj prysnąłem 0.5 cerone + 0.3 modusa

Edytowano przez danielo324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - w tym roku kupiłem pole na którym zasiałem pszenżyto jare (nasiona kwalifikowane). Pole poprzedni właściciel wykorzystał na maksa - jak to zwykle bywa. Przed siewem pszenżyta posiałem 300 kg/ha nawozu wieloskładnikowego + 30 ton osadu z oczyszczalni. Dziś byłem na polu i oprócz pszenżyta jest mnóstwo chwastów (w tym rzepak siany jesienią na poplony) a zborze jest dość rzadkie. Kupiłem na chwasty Sekator i nie wiem czy pryskać samym Sekatorem czy dodać mu atlantis? Po zniszczeniu chwastów czym wspomóc pszenżyto żeby dostało kopa. Po żniwach oczywiście będę wapnował.

 

rzepakiem nie przejmuj bo pierwszy lepszy oprysk na chwasty w zbożu już go zniszczą. Zeby dać kopa to solidna dawka N i odżyweczki- jest tego w brud. A tak na marginesie to nie przejmuj się że on tak słabo wygląda bo on się jeszcze rozkrzewi. tak było u mojego sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0

witam kiedy daje się drugą dawke nawozów na przenżyto jare odmiana Milewo. zostało zasiane 15.04 dopiero zaczyna sie rozkrzewiać. przed siewem było dane 150kg\ha polifoski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakiej polifoski? II dawka w fazie strzelania w źdźbło, chyba że dalej ta polifoske o małej zawartości N to II dawkę przyśpieszyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0
Napisano (edytowany)

polifoski Npk a jaki nawóz proponujesz na drugą dawke mi został saletrzak nie wiem czy moze byc ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może być jeżeli wysiejesz przed obfitym deszczem, bo normalnie to cholernie długo będzie się rozpuszczać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy jakie odżywki zastosować w pszenżycie ozimym? jak na razie pryskałem tylko saletrą wapniową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

@aro321 nawozów mikroelementowych jest sporo, ja stosuję np. ekolist mikro z, albo foliq.

 

U mnie pszenżyto wygląda narazie super, pytanie czy dać teraz mikro czy poczekać i wymieszać z etefonem? Jak rozpoznać fazę BBCH 37?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie czy moge stosowac w pszenżycie ozimym taka o to mieszanine na raz cerone 1l/ha + falcon 0,6l/ha + insol3 1l/ha + siarczan magnezu 10kg/ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. pierwszy rok zasiałempszenżyto jare odmiana nagano. żyto wyglada jak trójząb neptuna cos na kształt kaktusa w meksyku. co to za faza rozwojowa strzelanie w zdzbło? przedsiewnie poszło 250 kg polifoski + 300kg saletrosanu. i zauważyłem że koncówki lisci sa zrzółkle. prosze o pomoc i rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, pszenżyto zaczęło mi się kłosić. Nie dałem rady zrobić zabiegu na T2. Wyskoczyło kilka nieprzewidzianych spraw. I mam pytanie, mogę opryskać je tebukonazolem z mocznikiem i siarczanem? Czy czekać aż się wykłosi i wtedy działać?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj