prometeusz

Czy warto śrutować śrutę sojową?

Polecane posty

prometeusz    2

Jakiś czas temu zauważyłem u siebie w śrucie sojowej grudki i myślałem, że to niezmielone kawałki soi i zacząłem ją śrutowac.

Ostatnio jednak po bliższym przyjrzeniu się zobaczyłem, że to są drobne posklejane kawałki. I tutaj moje pytanie, czy warto to śrutować, czy świnia to strawi, czy może śrutowanie soi to tylko strata czasu i pieniędzy ?

Wiadomość z agroFakt.pl

prometeusz    2

ponieważ jęczmień mi ciągnie z innego miejsca, pszenicę z innego a do śruty muszę tą rurę przestawić

chodzi mi o to czy warto ta śrutę śrutować czy nie !!!!!!!! a nie czy ze zbożem czy osobno

dentka17    5

Aha żmijką ładujesz do kosza tak?

Myśle że warto jak jest bardziej rozdrobniona wtedy jest chyba lepsze wchłanianie.

Niech sie jeszcze wypowiedzą eksperci od Trzody. :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Warto choć by dla tego,że świnie które pierwsze podejdą do karmników powybierają grudki a te drugie pobiorą już gorszą pasze.

prometeusz    2

Aha żmijką ładujesz do kosza tak?

Myśle że warto jak jest bardziej rozdrobniona wtedy jest chyba lepsze wchłanianie.

Niech sie jeszcze wypowiedzą eksperci od Trzody. :P

nie ładuje żadną żmiją do żadnego kosza, ssawa ciągnie jęczmień z góry a pszenicę z innego miejsca, nie mam żadnego kosza http://otomoto.pl/nowy-mieszalnik-pasz-waga-srutownik-A349.htmlmam taki zestaw tylko dozamechu

Edytowano przez prometeusz

Marcin94    0

Ja też śrutuję soję. Świnki wybierały sobie grudki soji a reszte zostawiały. Ja mam kosz zasypowy więc mam łatwiej :)

reebok    5

Może ktoś jeszcze się wypowiedzieć czy śrutuje czy nie ? Bo nieraz w workach przychodzi grubsza.

saszeta    139

ja kupuję luzem albo w b-bagach. Od razu puszczam do silosu. Za dmuchawę robi mi śrutownik ssąco tłoczący tylko że bez sit. I wtedy jest idealna

Matys1990    21

Pewnie za wsrto, lepsza strawnosc jest, po srutowniku wszystkie cxastki rowne a tak to mniejsze wieksze kawalki i zdazaly sie przypadki ze przez duze grodki soi swinie padaly..

lagunal6    2

jak jest drobna to nie srutuje a jak sa grudki to zawsze śrutuje ,za drogie bialko zeby sie marnowalo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kacper90q
      Część ma 17 lat i się uczę. Mam tuczniki i nie wiem jak dawkować koncentrat od Sano protamino premium forte  mógł by mi ktoś pomóc z tym. I z rozszyfrowaniem etapu żywienia który znajduję się  na worku
    • Przez tomek321455
      Witam w tym temacie chciałbym poznać waszą opinię na temat karmienia trzody chlewnej mieszanką paszową własnej produkcji zmieszanej z odpowiednią proporcją koncentratu i do tego młóto browarne. Takie pożywienie 2 razy dziennie rano i na wieczór a w przeciągu dnia tak popołudniu zielonka z lucerny co wy na to??
    • Przez Kanzas14
      Witam zacząłem stosować koncentrat dla Prosiąt Biofeed Piglet Premium 20% zboże to jęczmień i pszenica pół na pół i tlenek cynku 4kg/t oraz giraxa(kolistyna) w wodzie. Prosięta mają biegunkę potem im przechodzi i znowu mają. 

• Przez klusek
      z jakiej firmi kupujecie koncentraty swiniom??i lie kupujecie
    • Przez Neveragain
      Czesc. Potrzebuję alternatywę aby uzyskać białko plus możliwie jak najwięcej niezbędnych składników pokarmowych dla tuczników.
      Co polecicie z tych trzech wymienionych w szczególnosci? W jakim orientacyjnie udziale % w paszy. 
      Eco Gosp dlatego muszę ratować się takimi uprawami.
      A może jest coś innego?  Pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj