magik0578

Żmijka samorobna (przenośnik ślimakowy)

Polecane posty

pawelch    0

rura kominowa 125mm 6 szt koszt 350zł zwoje ślimaka 300zł. 6m rury ok 60zł 2szt obudowy. silnik z odzysku. hyba się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja znam gościa co sprzedaje rury i ślimaki, zresztą sam też robi podajniki. Dość porządne ma te rzeczy rury bezszwowe i ślimaki całościowe z dobrych materiałów. Jakiś czas temu kupowałem 3m rury i ślimaka to jakieś 400zł kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na koncie już 3 żmijki, jedną 4m i dwie po 5m. Nie polecam jakiegoś większego kombinowania szczególnie łączenia kawałków po metrze. moje podajniki zawsze miały odcinki dwu metro. Po każdym była podpora ślimaka. Rury walcowałem fi 140 z blachy 1,5mm. Zwoje ślimaka kupowałem i spawałem na rurę 1". Wychodziło taniej niż w sklepie ale trzeba się pobawić. To jest jednak 5m podajnika który kręci się z prędkością około 800obr/min trzeba mieć głowę na karku. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelch    0

rury kominowe mają grubość ścianki 2mm jeden z końców jest felcowany tagże rura jest wsuwana tedna w drugą bardzo ciasno ,dodatkowo można je obspawać ,uważam że będzie równie wytrzymała jak całościowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
121    2
Napisano (edytowany)

Mam zamiar  wykonać żmijkę do zboża od podstaw,mam pytanie. Jaki powinien być luz między ślimakiem a rurą ?

Edytowano przez SZYMANOX
Duże litery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Domyślam się że chcesz sam wykonać rurę oraz ślimak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
121    2
Napisano (edytowany)

Chodzi mi o luz  między ślimakiem a rurą ,żeby nie zmniejszać wydajność i ślimak się nie blokował .

Edytowano przez SZYMANOX
Duże litery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Wiesz co, może najlepiej skontaktuj się z producentem, na pewno coś podpowie:) jaka ta żmijka ma być? z koszem zasypowym czy z czerpakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
121    2
Napisano (edytowany)

Żmijka ma być z koszem. 

 

 

Edytowano przez SZYMANOX
Tytuł i posty dużymi literami ,+1 pkt ostrzeżenia Pkt. 1.13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odpowie na pytanie kolegi 121, mam taki sam dylemat tyle że ja mam ślimak o średnicy zew. 100 mm, muszę dobrać rurę zewnętrzna. Mam na oku rurę bezszwową 4" o grubości ścianki 3,6 mm czyli ok. 101mm w środku czy to nie będzie miało za mało luzu? Czasu do żniw coraz mniej muszę coś stworzyć jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

witam ja zastosowałem łożysko stożkowe i wszystko działa poprawnie dodam że całą wykonałem sam tylko spiralę ślimaka zamówiłem

 

można wiedzieć gdzie kupywałeś spiralę ślimaka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

na jaki brałeś rdzen bo jeżeli na fi40 to będziesz miał problemy z kupnem rury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj