magik0578

Żmijka samorobna (przenośnik ślimakowy)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma takiej opcji połączenia, lewoskrętnej z prawoskrętną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

czy ktos robil żmijke z rur od bizona? ja mam koncepcje polaczyc 3 rury od bizona silnik na dole bo potrzebuje 9 metrow zmijke rury mam za jakies 800 zl za 3 sztuki moje obawy sa tylko takie czy ten slimak na dole wytrzyma i nie bedzie sie ukrecal bo bedzie mial najciezej na laczeniach planuje dac lozyskowanie wahliwe samosmarne moze ktos sie wypowie na temat mojej koncepcji? czy ma to sens i czy to sie sprawdzi.

zmijka bedzie zaladowywac 3 silosy obok siebie lacznie okolo 200 ton i rozladowywac na auto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

kolego ale to bedzie spory ciezar jak polaczysz te 3 zmije.Osobiscie widzialem kiedys w pracy zmijke zrobiona z rury bizona ale jednej i silnik u gory i w 5 nie mogli jej zasypac ale byl tez spory silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

silnik na dole ma byc bo ona bedzie tylko do zasypywanie silosa moc 5.5 kw mysle ze da rade

 

pewnie lekkie to nie bedzie ale co mnie to zrobi sie dobry wozek i po problemie ma podawac na wysokosc 6 metrow wiec 9 metrow powinno byc ok.

wydajnosc to nie wiem na razie o tyn nie mysle ale pewnie z 0.8 m3 na minute powinna osiagnac bo nie bedzie pracowac na pelnym zasypie konieczny szyberek i max 75% mocy bo w jednej rurze bedzie okolo 100 kg ziarna na pelnym zasypie w trzech daje 300 kg moim zdaniem troche za ciezko jak na dolny slimak obawiam sie zeby go nie rwalo , gdyby ograniczyc do 75 kg w jednej rurze lub nawet do 50 kg to juz bedzie sporo lzej a wydajnosc tez bedzie w porzadku. wydaje mi sie ze powinna byc przynajmniej na 3 paski w innym wypadku moze byc problem z poslizgiem ..

 

moze ktos cos podpowie konkretnego co sadzi o moim pomysle? koszt realizacji max 2500 zl z dosc masywnym wozkiem co by bylo dobrym wynikiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zamiast łożysk to tuleje z tworzywa, z tego białego. Silnik może i da rady 5,5, ale lepszy 7,5, i 900 obr lepszy, i 3 paski 17 minimum, a bardziej pokombinował bym z przekładnią.

Ona ma stać na stałe, pionowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

nie pionowo ma byc na wozku i pod katem, mobilna nie na stale z przekladnia sie cos pomysli tak zeby slimak zboza nie ciął....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja przerabiam nieco swoją żmijkę i własnie nie wiem czy nie wstawić jakieś tulei ślizgowej bo oryginalnie mam łożysko kulkowe, żmijka ma dość duże obroty bo niemiecka jakaś. Jeśli tuleja była by lepsza to jaka, mosiężna, z tworzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzar2112    0

witam ja zastosowałem łożysko stożkowe i wszystko działa poprawnie dodam że całą wykonałem sam tylko spiralę ślimaka zamówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Stożkowe??? dziwne 2 sztuki.

Lepszy chyba mosiądz, u mnie przy 14 metrach pionowej nie ma żadnego łożyska, i tak samo miałem przy 8-do12 metrowej 180mm. przenośnej żadnych łożysk ani podtrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Stożkowe, coś ciężko mi to sobie wyobrazić? Ja też będę sam jeszcze jedną robił, rurę całościową 2mm i ślimak kupuje za 400zł za 3m silnik jest trochę spawania i powinno chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Na tulejkę mosiądz się na dłuższą metę nie nadaje bo szybko się wyrabia lepszy będzie brąz do tego celu bardziej się nadaje na tulejki ślizgowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to w sumie nie wiem co lepsze łożyska czy tuleja czemu w zachodniej są łożyska kolkowe, a w polskich tuleje -oszczędności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Panowie czy mogę zmniejszyć szajbę od żmijki dozamech 110mm? Czy nie będzie to problem dla silnika ( 3 kw) żmijka 8 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które koło pasowe? Na silniku czy ślimaku? 110 to domniemam że na silniku a więc jak zmniejszysz koła np na 90 to zmniejszysz sobie obroty ślimaka a dla silnika będzie lżej


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Chodziło mi na ślimaku bo na silniku jak zmniejszę to zmiejszy się wydajność silnik i tak jest za duży bo był 1.5 kw a jak bym na slimaku zmniejszył to chyba by się wydajność poprawiła co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelch    0

U MNIE W PRACY JEST PODAJNIK NA TROCINE I DZIAŁA BEZ PROBLEMU WYKONANY JEST WŁAŚNIE Z PROFILA 15×15×2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelch    0

Co myślicie o rurach kominowych fi 160 ,ścianka 2mm ? Można je bardzo łatwo łączyć .

Edytowano przez SZYMANOX
Pisanie z CapsLk ,+1 pkt ostrzeżenia pkt 1.13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj