pawelek98

co zrobic aby myszy nie przegryzały folii na belach z sianokiszonką

Polecane posty

pawelek98    1175

moje bele stoją na polach (łakach) ale chyba mieszkam w takim terenie że od groma jest chyba myszy i może norników czy szczurów, i te w środku rzędu sa cholernie podziurawione w koło od dołu i się psują szczególnie pierwszy pokos, czy znacie może jakieś sposoby aby temu zaradzic, a i soją te bele blisko drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edinho    0

Ustawiaj je w jednym rzędzie na długości pola[łąki], jeżeli się teraz nie czepiają tych na zewnątrz, to może sobie odpuszczą. U mnie czasem się trafi taka sytuacja, ale rzadko. Nie słyszałem jeszcze o jakiś środkach chemicznych czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

u mnie pod każdą belką są pokopane tunele przez nornice dziwimy się właśnie że ani jednej nie przegryzły a i też stoją pod drzewem

siedzą pod nimi pewnie że jest ciepło pod belom i ziemia nie zamarza

co do zapobiegnięcia to przydał by się jakiś placyk z kostki brukowej lub jakieś płyty betonowe poukładać i po sprawie

Edytowano przez sony5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

stawiaj je jak najciaśniej na starej folii po kiszonce. Stawianie w jeden rząd nie jest dobre bo koty i psy niszczą zawsze te brzegowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja kilka bel postawiłam na strych workach big-bag i skończył się problem bo tego worka nie przegryzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edinho    0

Jak ma te belki daleko od zabudowań, to raczej kotów czy psów tam nie powinno być, ale jak masz starą folię czy coś, to jak koledzy wyżej napisali, dobre pomysły,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Zgadza śię kładz folje do okoła to znaczy opsyp brzegi foli po łopatce piachu tak żeby bezpośrednio nie właziły pod nia i na to baloty stawiaj u mnie to zdało egzamin. Spróbuj i ty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ja mam problem z kotami myslalem zeby przycisnac stara folie po kuku o potem po postawieniu beli przykryc calosc od gory i po bokach co o tym myslicie?? w zeszlym roku byl spokoj a w tym mam caly zad podziurawiony i sie psuja chyba zeby zainwestowac w wiatrowke :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00Dawidek00    3

ja słyszałem że na myszy jest dobre wapno budowlane, posypywać miejsce gdzie stoją, ja miałem problem w stodole ze zbożem teraz jest spokój, może przy belach też pomoże..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ja mam problem z kotami myslalem zeby przycisnac stara folie po kuku o potem po postawieniu beli przykryc calosc od gory i po bokach co o tym myslicie?? w zeszlym roku byl spokoj a w tym mam caly zad podziurawiony i sie psuja chyba zeby zainwestowac w wiatrowke :D :D

Tylko nie strzelaj wiatrówką w bele :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 21.02.2012 o 19:35, pawelek98 napisał:

moje bele stoją na polach (łakach) ale chyba mieszkam w takim terenie że od groma jest chyba myszy i może norników czy szczurów, i te w środku rzędu sa cholernie podziurawione w koło od dołu i się psują szczególnie pierwszy pokos, czy znacie może jakieś sposoby aby temu zaradzic, a i soją te bele blisko drzew.

Witam. No i jak rozwiązałes problem z myszami? Bo już sianokosy i ja się zastanawiam co począć.. Mieszkam na kolonii i w tamtym roku myszy mi zrobiły pomstę.. Znalazłeś jakiś sposób na myszy? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

Ja tez mieszkam na kolonii i nie mam problemu z myszami tylko koty pier**la robote bo wchodza na bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 27.05.2020 o 10:01, artek27 napisał:

Ja tez mieszkam na kolonii i nie mam problemu z myszami tylko koty pier**la robote bo wchodza na bele.

Koty takiej lipy nie zrobią jak myszy. Mysz od dołu gryzie bele i tego nie widać. A kot tylko drapnie trochę.. I zawsze można to zakleic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

Akurat zdazysz zaklejac po kotach. To trzeba tylko chodzic cale dnie i kleic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, artek27 napisał:

Akurat zdazysz zaklejac po kotach. To trzeba tylko chodzic cale dnie i kleic.

Ciekawe jak z silosami czy też myszy wchodzą? W pryzmy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

Nie wiem bo w pryzmy nie robie ale wydaje mi sie ze pewnie tez wchodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj