Zaloguj się, aby obserwować  
karczrolnik96

Choroba zwana niebieskie pyski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich którzy hodują krowy mleczne i nie tylko.Chciałbym was poinformować o bardzo rzadkiej chorobie która pojawia się u bydła i owiec.Jest to choroba która pojawiła się w mojej miejscowości(podlaskie) objawy choroby mają miejsce na pyskach bydła,język staje się niebieski i po kilku godzinach puchnie pysk i bydło zdycha. Czy słyszeliście o tej chorobie jeśli tak to jak przed nią chronić się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Że pysk puchł to może jeden z objawów tej choroby.

Ps. nie cytuj poprzednich postów bo dostaniesz %%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Wiem w jakiej miejscowości ta choroba wystąpiła. Sporo tym samym namieszało to w okolicy, tzn. wstrzymanie skupu bydła z przeznaczeniem na eksport (przynajmniej jeśli chodzi o cielaki) w promieniu 20 km od miejsca wykrycia (na pewno odbije się to na cenach bydła w okolicy) i masowe pobieranie krwi u bydła we wszystkich gospodarstwach w tej strefie (10% pogłowia w gospodarstwie). Niestety mnie to też nie ominęło <_< . Po za tym sporo sankcji dotyczących samego rolnika tzn. ubój sztuk zarażonych (i być może sztuk zagrożonych) i wstrzymanie odbioru mleka ale na szczęście rolnik nie zostaje z tym pozostawiony sam sobie.

http://isokolka.eu/w...ego-jezyka.html

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

to już jest w podlaskim??? Bieda @karczrolnik96 mieszkam jakieś 100km od ciebie, bo ty jesteś z powiatu augustowskiego, tak? Trzeba dobrze przyjrzeć się stadu


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ale teraz to chyba się nie przenosi bo choroba ta jest przenoszona przez komary. Czyli ktoś musiał przywieźć to z zachodu bo żeby do was doszło to musiało by przejść przez masz teren a nic o tym nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

kolego kilka kilometrów od moniek, czyli rzut beretem do ciebie


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

kolego to jakieś 90km czyli godzinka jazdy samochodem. Wiadomo nie dla każdego te 90km jest blisko, ale nie raz jeździło się do augustowa, więc dla mnie to nie jest daleko


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

90 km to jadąc przez Suchowolę masz i przez Grajewo chyba też podobnie, jadąc przez Dolistowo jest ok. 20 km krócej no ale droga gorsza i w pewnych okresach zalana. Co do samej choroby o jest to raczej odosobniony przypadek i raczej nie powinno to dalej się roznieść (przynajmniej warto mieć taką nadzieję) ale wszystko będzie wiadomo gdy będą już wyniki pobranych próbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

w okolicach janowa koło sokółki wystąpił kolejny przypadek niebiekiego języka i wirus szalenberg w okolicy pobierają próbki krwi niby na białaczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj