klusek

Ziemniaki

Polecane posty

klusek    9

Chciałbym się dowiedzieć jakim sprzętem kopiecie kartofle i jakie w tym roku mieliście plony?? No i ile średnio sadzicie.


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas były słabe z 30arów nie miałem pół kibitki ;/ a kopiemy nie wiem jak sie nazywa ta kopaczka ;p


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja używam kopaczki dwurzędowej taśmowej w tym roku ziemniaków było dosyć dużo piwnica i dwa kopce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

jam ferdkiem z anią ponad 2ha w tym roku interesu nie ma ale był szczur czarny młody miał 17cm długości widział ktoś takiego wygląda jak owłosiony kret ponoć atakują ludzi


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

u mnie w annce chodzi mf255 miale 1,70ha ziemniaka jadalnego w tym roku mocno obrodzily :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja nie posadziłem w tym roku już ziemniaków.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

U mnie z ANNĄ pracuje ursus 2812. co roku sadze 2-2,5ha. w tym roku plony niezłe, ale nie ma zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

odchodze troche od tematu macie zbycie na pyry u nas nie ma kupca tylko jeden od nas wzjął 5 ton lordów a w sumie to my sprzedali około 6 ton


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zbyt zawsze jest (gdyż cośjeśc trzeba) pytanie tylko jaką uzyska się cenę, ja nie pamiętam takiego sezonu aby trzeba było sprzedawac ziemniaki za cenę niższą od tych panujących na rynkach hurtowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gedii    1

Ja kopie grimmem 80-40 ciąga go MF 4255 plon w tym roku około 40 ton (satina) sadze co roku około 30ha a na 1 ha około 3 ton (zależy od kalibrażu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

u nas kopiemy kombajnem grimme sl 750 jednorzędówką ciągnie go MB-tac

rocznie sadzimy 35ha ziemniaków średni plon to ok 3.5 tony z ha to tak około 110-120 ton sprzedaje na wypas do chlewni

przeważnie Irgi i Bronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gedii    1
u nas kopiemy kombajnem grimme sl 750 jednorzędówką ciągnie go MB-tac

rocznie sadzimy 35ha ziemniaków średni plon to ok 3.5 tony z ha to tak około 110-120 ton sprzedaje na wypas do chlewni

przeważnie Irgi i Bronki

3,5 tony?? z hektara?? ja sadze 3 tony na ha. a zbieram około 40 z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

u mnie we wsi kazdy kopie kopaczka elewatorowa 2 sibowa.jedyny koles ktory sadzi najwiecej to 1ha


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze niecałe 4 ha, z czego ponad 3 ha to skrobiówka,odmiany w tym roku to umiak,inwestor,plon około 35 ton, 19 % skrobi, czyli coś zarobiłem. Sprzedaje je do Trzemeszna. Jadalne to bardziej "hobby" niż interes sprzedaje je bezpośrednio do odbiorców i w ten sposób uzyskałem cene 50 gr./kg. Ale to nie duże ilości i dlatego kokosów niema. Myśle zeby w tym roku zasadzić trochę bardzo wczesnych podkiełkowanych, ale mam sadzarke chwytakową, a taką to nie za bardzo.

 

No właśnie jakie byście polecili odmiany bardzo wczesnych ziemniaków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

w tym roku miałem 3ha pod folią :P . Cena była bardzo dobra :D .odmiany jakie sadzilismy to DENAR i Irga ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

ja miałem zasadzone w tym roku 1 ha ziemniaków-odmiana głównie tajfun. Plon ok 40t. Dodam że w moich stronach był bardzo niesprzyjający rok na ziemniaki.Na początku mocno dolewało a potem przyszły upały i ziemniaki się zagotowały w ziemi. Dość dużo było zgnitych ale myśle że te 40t to i tak dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

my mielismy ok 1ha ale nie wiem ile wykopalismy bo nie wazylismy ale plon baaaardzo mizerny ale wybieralismy juz przed kopaniem ziemniaki na obiad moze to tez tego wina sam nie wiem

gdzie sprzedajecie ziemniaki?

sami zawozicie?

moze macie umowe z jakas firma albo cos?

znacie jakies miejscowki gdzie mozna sprzedawac ziemniaki w Woj. Opolskim?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF6180    0

Ja mam 12ha i kopie anną ale mam zamiar już nie długo zmienić na grimme sl750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Dzisiaj troche pospacerowałem po polu i zobaczyłem ze juz moje ziemniaki mają małe krzaczki B) :P Już zaczynają wyłązić z ziemi :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj