favi515

Rok 2012 - zmniejszenie dopłat bezpośrednich w rolnictwie

Polecane posty

west    46

Poprostu przestańcie karmić Trola, ja ich olewam i przestałem odpowiadać na ich zaczepki. Im poprostu trzeba by było wytłumaczyć ręcznie lub łopatologicznie a na forum szkoda zachodu. Panowie z zachodniopomorskiego pełen szacun za zorganizowanie protestu mam nadzieję że za waszym przykładem pójdą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy87    1

Poprostu przestańcie karmić Trola, ja ich olewam i przestałem odpowiadać na ich zaczepki. Im poprostu trzeba by było wytłumaczyć ręcznie lub łopatologicznie a na forum szkoda zachodu. Panowie z zachodniopomorskiego pełen szacun za zorganizowanie protestu mam nadzieję że za waszym przykładem pójdą inni.

 

 

Dokładnie takich ludzików jak oni tzw. teoretyków jest w Polsce mnóstwo. Szczególnie w naszym rządzie. I oni pewnie robili by tak samo. Zero praktyki a pewnie tylko i wyłącznie teoria.

 

I zgodzę się z Tobą takich ludzie najlepiej olewać i zwracać uwagi na ich zaczepki. Jestem tu bardo krótko ale od razu widać, że chłopaki mają bardzo dziwne podejście do tematu. Nie wystarczy czytać publikacji i książek a przede wszystkim słuchać i powtarzać oklepanych zwrotuów płynących do nas z TV. Trzeba mieć także trochę zdrowego rozsądku i trzeźwo myśleć.

 

Pozdro dla broniących polskich rolników . Tak 3mać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Najważniejsze w dzisiejszym proteście było to, że był on zorganizowany wspólnie przez różne organizacje rolnicze: Solidarność RI, Samoobronę, Kółka Rolnicze, Stowarzyszenie Dzierżawców (nie wiem, czy wymieniłem wszystkie organizacje, tyle zapamiętałem). Rząd usiłuje nas podzielić , postawić przeciwko sobie miasto i wieś, rolników małych i dużych, producentów zbóż i producentów trzody, Polskę A i Polskę B. Nie możemy na to pozwolić, tylko działając wspólnie możemy coś osiągnąć. Jeżeli komuś wydaje się , że zmiany proponowane przez rząd go nie dotyczą, jest w błędzie, najpierw wprowadzi się podatek dla dużych, a potem, żeby było "sprawiedliwie", dla wszystkich. Tak samo będzie z dopłatami czy ubezpieczeniem.

Dlatego organizujcie protesty w swoich regionach, niech będzie widać, że wszyscy rolnicy w Polsce są przeciwni zmianom, tylko tak możemy coś osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

"Plocke tłumaczył, że w 2012 r. wysokość dopłat bezpośrednich z budżetu UE dla Polski i nowych państw członkowskich osiągnie poziom 90 proc. płatności w 15 "starych" krajach UE. Państwa członkowskie mają prawo do dodatkowego wypłacenia środków rolnikom z krajowego budżetu. Jednak w tym samym czasie kraje piętnastki o 10 proc. zredukują dopłaty bezpośrednie. Dlatego, aby nie okazało się, że w "nowych" krajach dopłaty są wyższe, konieczne jest zmniejszenie wysokości krajowych dopłat uzupełniających - tłumaczył Plocke."

 

To napewno my byśmy mieli wyższe dopłaty jak niemcy i francuzi.nam jeszcze brakuje raz tyle abyśmy dościgneli pozostałe kraje. Wiem że PSL w czasie negocjacji, wynegocjował takie słabe warunki jeśli chodzi o wysokość płatności bezpośrednich dla naszego kraju ale o tym już zapomniał wspomnieć.(link do całego artykułu niżej).

http://www.portalspo...z-ue,66276.html

Edytowano przez Lemke24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

Trzeba wyjść na SZOSY ale jak widzę jakie jest podejście rolników to się nie dziwie że Rząd bawi się z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Ciekaw jestem jak tym do 5 tyś Euro obetną, może PEG - iem. hehe.
a żebyś wiedział. Ja mam ponad 22ha ale patrząc po karcie informacyjnej to próbują mi obciąć parę arów. Tylko że jak pójdzie po mojej myśli to się mocno arimr zdziwi jak działki gdzie mi obcinają wymierzy geodeta i je połączy w jedną ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Trzeba wyjść na SZOSY ale jak widzę jakie jest podejście rolników to się nie dziwie że Rząd bawi się z nami

 

Podejście rolników z Zachodniopomorskirgo było jak najbardziej pozytywne dlatego było nas tak dużo a przy kolejnym proteście myślę że rolników z Zachodniopomorskiego było by jeszcze więcej.teraz jest pytanie czy uda się zorganizować strajk ogólnopolski? który by nie tylko dotyczył modulacji ale także podatku dochodowego.jestem ciekaw kiedy wypłynie że chcą nam opodatkować również dopłaty bezpośrednie przecież Pan Wincenty nie pogardzi taką łatwą kasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

strajk? wszyscy strajkują to i my zacznijmy :) mamy dogodną sytuację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Brawo dla rolników z zachodniopomorskiego... Ten kraj mnie załamuje:/. Chcą obcinać dopłaty tym co pracują jak ludzie. W mojej okolicy są setki ha po orzechach włoskich. Potem wymyslili sady ekologiczne. Te cwaniaki którzy pewnie siedzą przy korycie dostawali 2,5tys dopłat i nikt głośno nie powie, że był to rozbój w biały dzień. Czlowiek chciał kupić 30-40ha na powiekszenie z anr, ale sie nie dało, bo trzeba było brać 300ha albo i więcej. Brak słów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

ja myślę że strajku ogólnopolskiego nie da się uniknąć patrząc na to co ostatnio się dzieje w rolnictwie tylko że brak jest takiego lidera który by staną na czele i to poprowadził szkoda że niema już pana Andrzeja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Chcą obcinać dopłaty tym co pracują jak ludzie

Chcieliście tego co mają Niemcy czy Francuzi to macie. Modulacja jest taka sama dla wszystkich krajów UE(chyba oprócz Bułgarii i Rumuni). W końcu jesteście traktowani jak reszta Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Stasiek weź ty się pieprznij w latarę. "Chcieliście tego co mają Niemcy czy Francuzi to macie" - chcieliśmy takich samych dopłat i takiego samego traktowania we wszystkich kwestiach. Jeszcze troche i też zapłacisz razem z nami jak Niemiec za paliwo wiec czuj się Europejczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Popieram Hodowce94 całkowicie. Jestem absolutnie za zniesieniem dopłat a co za tym idzie ograniczeniem armii urzędników do ich fotografowania i liczenia. na to idze potężna kupa kasy którą również można by zaoszczędzić...

Szkoda że nie wiesz co piszesz


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

ja myślę że strajku ogólnopolskiego nie da się uniknąć patrząc na to co ostatnio się dzieje w rolnictwie tylko że brak jest takiego lidera który by staną na czele i to poprowadził szkoda że niema już pana Andrzeja :(

Jedyne udane protesty, które były skuteczne to ACTA. Piszesz, że nie ma lidera, pewnie będzie i z tych protestów nie będzie nic. Na pewno politycy będą chcieli się przypiąć, aby sobie kampanię robić i wiarygodność protestów będzie porwnywalna ze stajkami w Bydgosczy. Nie pamiętacie jak jeden z liderów opozycji został wyzwany i.t.d. na jedym z protestów ACTA? Nie było lidera, ani polityków i jaki skutek? Protest musi być strajkiem rolników, a nie happeningiem politycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Top agrar, pierwsza strona cytat z Pana Karola Bujoczek:

"I choć w krajach starej Piętnastki pieniądze te i tak krafią do rolnictwa z II filaru, to u nas jednak- z racji, że cięcia dotyczą części uzupełniającej z budżetu krajowego- pieniądze zostaną w budżecie. Czy wrócą one do rolnictwa..."

 

Oczywiście że nie wrócą w 2009 roku już panował kryzys i tak Panu premierowi zapaliła się lampka że w ciągu 2 lat zaoszczędzi około 1 mld złotych kosztem rolników.łatwe pieniądze nie trzeba ograniczać administracji i można wypłacać gigantyczne pensje.Pan minister nas sprzedał, nawet nie myślał żeby zawalczyć o nasze dopłaty. A na drugi filar trafią te 4% z powyżej 300tys. euro czyli 1mln euro. Polecam przeczytać ten cały artykuł w najnowszej top agrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@Lemken24 co to za różnica jak w przyszłym roku i tak dopłata krajowa nie może już być wypłacana i już jej nie będzie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
chcieliśmy takich samych dopłat i takiego samego traktowania we wszystkich kwestiach.

No to jesteście traktowani. Wysokość dopłat została ustalona przez plon referencyjny i każdy kraj musiał się temu podporządkować(nawet Niemcy albo Francuzi). Modulacja także dotyczy wszystkich krajów w równym stopniu. Więc gdzie jest ta niesprawiedliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Stasiek ty to jesteś naprawdę dno kompletne.

"Stawkę jednolitej płatności obszarowej (SAPS) wypłacanej na hektar oblicza się poprzez podzielenie rocznej krajowej koperty finansowej (obliczonej na podstawie historycznej wielkości produkcji z lat 1989-1991 lub w przypadku plonu referencyjnego dla zbóż z lat 1986-1991) określonej dla każdego państwa przez powierzchnię referencyjną, stanowiącą powierzchnię użytków rolnych danego państwa (w Polsce 14 137 000 ha)."

 

W tych cięzkich czasach (przemiany) dla rolnictwa nikogo niebyło stać aby sypać saletrę w pszenicę w wysokości 500kg/ha jak to już robili rolnicy z zachodu, nie było nas stać na dobre ś.o.r jak wogóle takie były w naszym kraju w tym okresie. Oczywiście że rolnicy starej piętnastki się podporządkowali bo oni mają naliczane płatności tak:

"W modelu historycznym (A) (na gospodarstwo) uprawnienia te ustalane są w oparciu o płatności otrzymywane przez rolnika w okresie referencyjnym z lat 2000-2002, co oznacza, iż kwota płatności bezpośrednich odpowiada średniej kwocie płatności otrzymywanych w wymienionym okresie i jest wypłacana na ha w gospodarstwie. Wysokości stawek płatności różnią się między gospodarstwami w zależności od historycznej struktury produkcji w gospodarstwach. Ten model płatności jest stosowany m. in. przez Austrię, Belgię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Irlandię, Portugalię, Wielką Brytanię (Szkocja, Walia) i Włochy."

Oni w tym czasie dostawali duże płatności i dlatego teraz mamy połowę dopłat niemca.

Generalnie PSL wynegocjowało "świetne" warunki dla naszego rolnictwa.pogratulować.

Jeżeli chodzi o modulację to nie bój się jeśli szkodziło by to rolnikowi Francuskiemu to już dawno by im spalił parlament i nie było by rzadnej modulacji.Dla nas przy tak niskich dopłatach zabrać 10% to bardzo dużo.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

No to jesteście traktowani. Wysokość dopłat została ustalona przez plon referencyjny i każdy kraj musiał się temu podporządkować(nawet Niemcy albo Francuzi). Modulacja także dotyczy wszystkich krajów w równym stopniu. Więc gdzie jest ta niesprawiedliwość?

walisz głupa celowo,czy tylko chcesz się droczyć dla zasady....gdzie jest ta sprawiedliwość Twoim zdaniem,wytłumacz mi jak potrafisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@Lemken24 namów UE aby odeszli od wyznaczania dopłat bezpośrednich na podstawie historycznych danych i jednocześnie z wyłączeniem lat i plonów referencyjnych bo jak nie to zapomnij o wyższych dopłatach...

 

Sprawa druga nie wylewaj tak swojego żalu bo dobrze wiesz, że ten podział środków UE na podstawie plonu referencyjnego jest sprawiedliwy... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
W tych cięzkich czasach (przemiany) dla rolnictwa nikogo niebyło stać aby sypać saletrę w pszenicę w wysokości 500kg/ha jak to już robili rolnicy z zachodu, nie było nas stać na dobre ś.o.r jak wogóle takie były w naszym kraju w tym okresie.

On tamtej pory średnia się wiele nie zmieniła. Czyli mimo dopłat, dotacji dalej jest was nie stać na saletrę i ŚOR? To może pora zająć się inna branżą skoro w tej trudno o sukces? I nie każdym wiodło się źle na początku lat 90.

 

Jeżeli chodzi o modulację to nie bój się jeśli szkodziło by to rolnikowi Francuskiemu to już dawno by im spalił parlament i nie było by rzadnej modulacji.Dla nas przy tak niskich dopłatach zabrać 10% to bardzo dużo.

Już nie wiesz w te bajki, że rolnika francuskiego czy niemieckiego tak boją się politycy. Oni mają ich tak samo gdzieś jak nasi politycy naszych rolników.

 

Co do płatności, zobacz ile mają Węgrzy, Słowacy czy Czesi. Mają podobne jak Niemcy czy Francuzi. Więc jak widzisz można dostać wyższe dopłaty i być jednocześnie krajem nowej UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj